Skocz do zawartości
  • 0

ER4XR, Ei.3 czy FLC8S?


digitalimported

Pytanie

Hej, jako że niedawno zamówiłem Pioneera XDP-100R pomyślałem, że do high-endowego DAPa, warto też mieć high-endowe słuchawki :) Obecnie posiadam Ety HF3 i używam piankowych tipsów, niestety nawet przy perfekcyjnym sealu mają one za mało basu. Kiedyś mi to pasowało, ale preferencje się zmieniły. Jeszcze niedawno byłem pewien, że po kolejnej wypłacie od razu wezmę ER4XR, ale teraz dylemat mam odnośnie 3 modeli:

-Etymotic ER4XR
-CustomArt Ei.3
-FLC8S

W Etach pasuje mi idealna izolacja, czego boję się, że nie osiągnę przy FLC8S. Odnośnie CIEMów od Piotrka, to niestety jest kwestia remoldowania ich co jakiś czas, co wcale nie jest małym kosztem, z resztą aktualnie wypadają najdrożej z całej trójki (Ety zamierzam zamówić z zagranicy – ok 300 dolcow). Cena jaka mnie interesuje to do 1500zł, ale powyżej 1300 to już z konkretnym uzasadnieniem dopłaty.

Na razie wybrałem te 3, które mnie najbardziej zainteresowały, ale jestem otwarty także na inne propozycje.

Byłbym zapomniał o preferencjach grania :P
Po przesiadce z HF3 zakładam, że bas każdej z tych konstrukcji będzie satysfakcjonujący. Nie jestem jakimś hardkorowym bassheadem, nie przepadam za zbyt mocno przytłumionym graniem, powiedziałbym, że bardziej w stronę neutralności, ale te HF3 w dolnym paśmie są zbyt neutralne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 godzin temu, crysis94 napisał:

Chińskie "OCC" 7N. Chcąc rekablować Flare jesteśmy skazani na tą linkę, bo nic innego nie wejdzie w otwór ;)

Gdzie kupowałeś tę linkę? Chyba naprawdę je zrekabluję, bo co prawda OTE ten splitter jest wygodny, ale ja za tą metodą nie przepadam.

I jak brzmienie wygląda, w którą stronę się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, digitalimported napisał:

Dotarł do mnie Pionek. Powiem tylko tyle:

WOW

 

Dałbym za ten zestaw 2x tyle, gdybym musiał i nadal nie żałowałbym ani złotówki.

Na jakim gainie i filtrze słuchasz R2A, @awayeah?

 

High Gain, Variable Line Out

Filtry różnie - ale różnice jak już są bardzo subtelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie VLO off, high gain, filtr sharp.

 

Powiem tak. Nie chce mi się za bardzo porównywać łeb w łeb R2A z gr07x i ER4XR.  Z pamieci jeśli chodzi o techniczne umiejętności to wiadomo ER4XR > gr07x > R2A.

 

Ale R2A technicznie sa tak, czy siak , znakomite. 

 

Od kiedy przekonałem się do słuchania ich na comply jak radził @awayeah 

wieczory są dla R2A.

Znakomite doki.

W tej cenie miazga. A faktycznie , mogą w szranki stawać z w.w. , wielokrotnie droższymi, z sukcesem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Choroba i L4 wypadły idealnie, tak że od wczoraj katuję Pionka z R2A. 

I to już nie jest to WOW, co wczoraj. 

To jest WOOOOW, czcionką 72.

 

Te słuchawki mają chyba wszystko, czego szukałem. Izolacja jest tak samo dobra, jak w HF3, a są duuuużo wygodniejsze. Z reguły w domu nie słucham doków, ale dla tych robię wyjątek. 

Tak jak było pisane - po prostu piękno, sztuka, poezja... 

 

Dzięki @awayeah i @crysis94 za rekomendacje, bo lepiej nie mogłem trafić, idealnie w gust. 

Teraz jeszcze tylko dokupienia R2S i R2pro. Oficjalnie zostaję fanem Flare na śmierć i życie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytałem sobie i poczytałem... i też zachciało mi się więc rozpocząłem poszukiwania R2jakiegoś . Więc google, szukaj a tu nic... amazon, ebay... Już miałem pisać do kolegi @digitalimported skąd sam zamawiał...

a tu nagle w ogłoszeniach kolega @manuelvetro robi wyprzedaż... chwila zastanowienia, potem niepewności bo rezerwacje...

i już z niecierpliwością czekam na piątek, piąteczek, piątunio... wtedy kurier przywiezie mi paczuszkę a w niej R2A i ER4XR... i będę sam mógł ocenić co lepiej gra... ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i znowu przegapiłem ER4XR w komisie... Mimo wszystko chciałbym je sprawdzić, bo Etami przez długi czas byłem zachwycony dopóki nie zacząłem słyszeć ich subiektywnych wad kiedy gust zmienił mi się w stronę basolubnego. 

 

A zamawiałem Flary z Gear4music

http://www.gear4music.pl/pl/search/?str_search_phrase=flare+audio

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności