Skocz do zawartości
  • 0

ER4XR, Ei.3 czy FLC8S?


digitalimported

Pytanie

Hej, jako że niedawno zamówiłem Pioneera XDP-100R pomyślałem, że do high-endowego DAPa, warto też mieć high-endowe słuchawki :) Obecnie posiadam Ety HF3 i używam piankowych tipsów, niestety nawet przy perfekcyjnym sealu mają one za mało basu. Kiedyś mi to pasowało, ale preferencje się zmieniły. Jeszcze niedawno byłem pewien, że po kolejnej wypłacie od razu wezmę ER4XR, ale teraz dylemat mam odnośnie 3 modeli:

-Etymotic ER4XR
-CustomArt Ei.3
-FLC8S

W Etach pasuje mi idealna izolacja, czego boję się, że nie osiągnę przy FLC8S. Odnośnie CIEMów od Piotrka, to niestety jest kwestia remoldowania ich co jakiś czas, co wcale nie jest małym kosztem, z resztą aktualnie wypadają najdrożej z całej trójki (Ety zamierzam zamówić z zagranicy – ok 300 dolcow). Cena jaka mnie interesuje to do 1500zł, ale powyżej 1300 to już z konkretnym uzasadnieniem dopłaty.

Na razie wybrałem te 3, które mnie najbardziej zainteresowały, ale jestem otwarty także na inne propozycje.

Byłbym zapomniał o preferencjach grania :P
Po przesiadce z HF3 zakładam, że bas każdej z tych konstrukcji będzie satysfakcjonujący. Nie jestem jakimś hardkorowym bassheadem, nie przepadam za zbyt mocno przytłumionym graniem, powiedziałbym, że bardziej w stronę neutralności, ale te HF3 w dolnym paśmie są zbyt neutralne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W tym momencie, to już nie wiem po co jakieś podjazdy w moją stronę nadal - napisałem, że nie mam do Ciebie żadnego problemu, a @awayeah dziękowałem już na PW, gdzie z resztą bardzo sensownie omówił mi zalety tych słuchawek. I za co jeszcze raz, tym razem publicznie dziękuję.

 

Proponuję zakończyć dyskusję zanim przerodzi się w bezsensowną przepychankę o nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 3.05.2017 o 23:13, awayeah napisał:

Do XDP-100 bierz te: http://allegro.pl/favourites/offers?ref=navbar Izolacja i wygoda idealne, przestrzenne, neutralne granie, bardzo przyjemne i uniwersalne. Świetna synergia z Pioneerem.

 

Oszczędzisz sporo kasy, a zagrają lepiej niż FLC8S, GR07/07X, ...

 

Sprawdzilem. A właściwie jestem w trakcie. Druga godzina z pionka, w trakcie biegania za dwulatkiem , także, sporo mogło mi umknąć.  Słucham na czerwonych spinfitach, pianek jak mogę, to unikam. Gra to zaiste przednio. Synergia z pionkiem rewelacyjna. Jest dokładnie  jak pisze @awayeah.  Analogowe, muzykalne, bardzo przyjemne granie, relaksujące. Technicznie gr07x - będą sadzę, lepsze. Ale analogowo, gładko, pięknie, muzykalne, czarująco - a przy tym neutralnie plumkają r2A. Faktor piękna z pionkiem zaiste jest pierwszorzędny. Do relaksu chyba numero uno. A braków jakichś technicznych czy jakichkolwiek  innych też na razie nie stwierdziłem... Na pewno lepsze niż gr07, a te cenię wysoko. Jak kabel pierdyknie, trzeba będzie rekablować, bo warto. 

Dzieki @awayeah a kolegę @digitalimported sądzę, po analitycznych i technicznych HF3 faktor piękna i czar analogu R2A - bez odchyleń od techniki, zwali z nóg :P 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@manuelvetro cieszę się, że Ci się spodobały :) Mimo wszystko koniecznie spróbuj z piankami (koniecznie głęboka aplikacja) - Flare są stworzone pod pianki Comply i tylko z nimi w pełni rozwijają skrzydła. Z wymianą kabla nie ma problemów - gwarancja na R2A skończyła mi się 1,5 roku temu, a mimo to za darmo i od ręki Flare wymieniło mi kabel z przetwornikami na nowy - prawie za każdym razem jak wysyłałem im słuchawki do naprawy, odsyłali je, naprawione tego samego dnia którego je ode mnie otrzymali (każda para raz mi się zepsuła, zawsze jack - kiedy w końcu producenci zrozumieją że do doków trzeba robić wtyki kątowe?).

Jak będziesz miał szansę to warto R2A posłuchać z Questyle QP1R, Cayin I5, Sony ZX100 i iBasso DX100 - z każdym świetna synergia, najlepsza chyba z iBasso, choć bas zdecydowanie najlepiej wypadł z Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Noah nie grają może tak szeroko jak FLC8, ani nie ma tyle powietrza (co nie uważam za wadę, po prostu inny sposób kreowania sceny - obie pary są pod tym względem bardzo dobre), ale Flare grają znacznie przyjemniej i naturalniej, mają też lepszą średnicę i midbas. FLC8 mają lepszy subbas (chociaż na Sony ZX100 potrafił przechylić szalę na stronę R2A). i generalnie są jaśniejsze.

Flare lepiej też izolują - jeżeli dla kogoś to ważne.

Generalnie FLC8 wywołują od razu efekt wow, ale potrafią zagrać męcząco i na dłuższą metę generalnie całościowo przegrywają z Flare. W pewnych gatunkach FLC sprawdzą się pewnie lepiej, ale wszelka muzyka gdzie wokale grają pierwszoplanową rolę (albo ogólnie średnica) zabrzmi wyraźnie lepiej na Flare'ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

R2A prosto z pionka Gr07x też pod pewnymi względami przewyższają. Flary grają piękniej. Zdaję sobie sprawę, że piękno, to calosciowy , holistyczny efekt sumy składowych dźwieku. I może one w składowych tego dźwieku są gorsze, ale całościowo - dzięki jakimś synergicznym czarom marom są piękniejsze, grają piękniej. Z pionkiem (i zapewne innymi synergicznymi źródłami, które @awayeah wymienił) potrafią tworzyć Piękno. To jest Sztuka. 

...

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale cena gr07x,  FLC8s, ER4XR - też warta zapłaty... mimo , że Flary sporo tańsze... i sporo innych IEM-ów godnych swojej ceny... Jakoś stosunek jakość cena w IEM-ach lepszy mi się wydaje niż w nausznikach... uczciwsze wyceny... albo same killery trafiam, ostatnio przynajmniej...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, manuelvetro napisał:

Ale cena gr07x,  FLC8s, ER4XR - też warta zapłaty... mimo , że Flary sporo tańsze... i sporo innych IEM-ów godnych swojej ceny... Jakoś stosunek jakość cena w IEM-ach lepszy mi się wydaje niż w nausznikach... uczciwsze wyceny... albo same killery trafiam, ostatnio przynajmniej...

Dlatego ja juz dalem sobie spokoj z nausznymi. Doki potrafia zagrac pieknie i to za ulamek ceny nausznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Noah napisał:

Dlatego ja juz dalem sobie spokoj z nausznymi. Doki potrafia zagrac pieknie i to za ulamek ceny nausznych

Ciekawe... ja od moich ulubionych IEMów (XR) wolałem słuchać na głupich Denonkach... o HE-6 to już nawet nie mówię, bo bez porównania - co jak co, ale scenę w stosunku do nauszników to IEMy mają ułomną przy ~ poziomie szczegółowości i barwie -__-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, crysis94 napisał:

Ciekawe... ja od moich ulubionych IEMów (XR) wolałem słuchać na głupich Denonkach... o HE-6 to już nawet nie mówię, bo bez porównania - co jak co, ale scenę w stosunku do nauszników to IEMy mają ułomną przy ~ poziomie szczegółowości i barwie -__-

Bardzo sie ciesze ,ze akurat Ty wolisz nauszne i wybacz , ze ja doki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, crysis94 napisał:

Ciekawe... ja od moich ulubionych IEMów (XR) wolałem słuchać na głupich Denonkach... o HE-6 to już nawet nie mówię, bo bez porównania - co jak co, ale scenę w stosunku do nauszników to IEMy mają ułomną przy ~ poziomie szczegółowości i barwie -__-

 

Po prostu nie trafiłeś na razie na odpowiednie iemy, stąd takie zdanie. Szczególnie jak ktoś operuje głównie na takich które praktycznie trzeba wpychać do gardła przez ucho, żeby dobrze zagrały. To i nie dziwne, że scena, ciut dziwna.

Posłuchałbyś iSine, to nieco być złagodził osąd w kwestii " scenę w stosunku do nauszników to IEMy mają ułomną". Oj zdziwiłbyś się, zdziwił :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

R2A dotarły do mnie w środę, ale leżały w pracy, tak jak ja leżałem na L4. Dzisiaj je odebrałem i tak jak pisał @awayeah - wow faktoru nie ma, a jednak mają coś w sobie i czuję, że z Pionkiem będą grać pięknie. Z resztą, niewygrzane jeszcze są, więc trudno coś zawyrokować.

Na razie słuchałem tylko ze smartfonem.

 

A ten splitter klockowaty to zło. Zastanowię się nad rekablingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

R2A grają pięknie, niemniej ani gr07x , ani tym bardziej ER4XR u mnie nie zagrożone :P Nie ten poziom techniczny. Wiem, wiem, R2S miałem brać ;) ... Guzik prawda.... Perfekcyjne technicznie doki już mam. A R2A umieja lepiej niż inne produkować piękno... 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A mnie paradoksalnie - łatwiej załadować ER4XR na piankach walcowatych niż R2A na comply... A wyjąć to już nie wspomnę....

Więc u mnie Ety wygrywają także z flarami ergonomią... sic... a gr07x, to włóż wyjmij, bez problemu, bajka. Nawet w pracy czasem dam radę. R2A nigdy w życiu, Ety - tez nie, ha, ha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie Ety przegrywają sromotnie wygodą z R2A. Jakby pozbyć się tego splittera, to byłoby pięknie... W ogóle ich nie czuć. 

A jeszcze tak swoją drogą - dostałem je z piankami z tym gabkowym filtrem. Używacie na nich, czy na zwykłych? Wydaje mi się, że ta gąbka tłumi trochę dźwięk, ale niestety nie mam zwykłych comply pod ten rozmiar żeby porównać. 

 

Edit

Jeszcze jedno - te słuchawki w ogóle nie męczą, niesamowite. Ety momentami były tak ostre, że aż się krzywiłem przy niektórych piosenkach i wiecznie musiałem regulować głośność. Tutaj te wszystkie wysokie dźwięki, które tam męczyły są pięknie zagrane, a w ogóle nie kłują. W ogóle im dłużej słucham tym lepsze wrażenie robią, czyli dokładnie tak jak posiadacze Flar przepowiadali. 

Aż nie mogę się doczekać jak je jutro z Pionkiem sprawdzę... :)

Edytowane przez digitalimported
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, crysis94 napisał:

Chińskie "OCC" 7N. Chcąc rekablować Flare jesteśmy skazani na tą linkę, bo nic innego nie wejdzie w otwór ;)

Gra to jako tako? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności