Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Źródło do AKG K550 MKII


Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie. Jest to mój pierwszy post, ponieważ do tej pory zawsze znajdowałem odpowiedź na waszym forum i byłem z nich zadowolony. Mam pewien problem. Kupiłem na początku swojej przygody z odsluchami słuchawki AKG K511 i bardzo mi się spodobały. Następnie dokupiłem Xduoo x2 i po kilku miesiącach przyszedł czas na AKG K550 MKII. Po długich godzinach radości z muzyki i uśmiechów na twarzy coraz bardziej smucą mnie pewne niedociągnięcia w dźwięku. Ogólnie słuchawki bardzo mnie zadowalają. Ich sposób grania bardzo mi odpowiada ale wciąż chodzi mi po głowie zwiększenie ich wydajności. Potrzebuję jakiegoś nowego źródła. Nie lubię korzystać z laptopa a jakiegoś wypasionego smartfona po prostu nie mam więc DAC USB odpada. Szukam jakiegoś przenośnego odtwarzacza lub czegoś co mógłbym podłączyć pod x2. Myślałem nad wieloma odtwarzaczami. Bardzo podoba mi się stosunek jakości do ceny w firmie xduoo ale nie chcę się zamykać tylko na ich produktach. Jeśli chodzi o dźwięk to w moim aktualnym zestawie bas trochę za bardzo wchodzi na tony średnie, zbytnio się rozlewa nie ma tej ostrości i czasem jest go za dużo. Tony średnie mi odpowiadają. Wokale są okej choć niektóre utwory brzmią nie tak jak bym chciał. Tony wysokie cieszą uszy ale w pewnym momencie jakby gasły, traciły swoją moc. Potrzebuję czegoś co utrzyma w ryzach bas,  podsyci i ożywi wyższe partie. Bardzo bym chciał lepiej słyszeć wszelkie szczegóły w tle jak, szeroką scenę jak i wysoka holografie. Mój budżet to około 700zl ale jeśli będzie warto to troszkę dołożę. Bardzo proszę o pomoc ponieważ wszelkie pomocne posty są do tej pierwszej wersji tych sluchawek a z każdą inną propozycją dostaje coraz większego metliku w głowie. Potrzebuję opinie kogoś doświadczonego, bo jestem zoltodziobem w tych kwestiach. Z góry dziękuje i pozdrawiam: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, ogólnie sporo jest recenzji o sprzęcie i polecanych zestawień np: poczytaj poszukaj a będzie i ci dane

http://audioivoodoo.blogspot.com/

http://www.audiofanatyk.pl/category/polecane/

 

myślę ze z nowych to Shanling M1 w promocjii za 599zł.

a używki to trzeba polować na forum. 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kando1, ja też tak chcę mieć za dużo basu w swoich K550 mkII, jak to zrobić?:ph34r:

"Jeśli chodzi o dźwięk to w moim aktualnym zestawie bas trochę za bardzo wchodzi na tony średnie, zbytnio się rozlewa nie ma tej ostrości i czasem jest go za dużo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności