Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne do max. ~1000zł


thefragile

Pytanie

Hej!

 

Szukam nowego substytutu dla wysłużonych Takstarów HD6000, więc zwracam się do profesjonalistów ;)

Kilka szczegółów:

 

Cena: chciałbym zamknąć się w 800,-. Jeśli naprawdę warto i różnica miedzy półkami jest widoczna, jestem w stanie nieco dorzucić - do max. 1000zł.

Stan: nowe.

Konstrukcja: jak w tytule, nauszne.

Budowa: zdecydowanie preferuję zamknięte, półotwarte z braku laku przejdą. Otwarte odpadają ze względu na ludzi, z którymi pracuję.

Zastosowanie: słuchawki domowe, do muzyki. Fakt, gram używając tego samego modelu, ale muzyka jest tutaj priorytetem.

Drivery: 

  • PC z zapiętym Audiotrakiem Prodigy Cube Black Edition
  • czasem MacBook Pro (2010)
  • bardzo rzadko iPhone 6S (będą w 95% używane w domu)

Co miałem/mam:

Nauszne:

  • CAL! (RIP, ze względu na urwany pałąk)
  • Takstar HD6000 (obecnie)

Doki:

  • SoundMagic PL21
  • 2x Zero Audio Carbo Tenore (obecnie)

Czego słucham: ogólnie pojętego rocka (Pink Floyd, Muse, Radiohead, QOTSA, etc.), ogólnie pojętego metalu (Iron Maiden, Deftones, Metallica, etc.), ogólnie pojętych elektroniki/industrialu (Nine Inch Nails, Depeche Mode, deadmau5, The Chemical Brothers, etc.).

W jakiej jakości: 320kbps prosto od Spotify, również mnóstwo utworów we FLAC-u, ripowanych prosto z CD.

Czego oczekuję: szerokiej sceny!, analitycznego brzmienia, dobrej izolacji, pasma podobnego do poprzednich produktów (przeżyłbym neutralne pasmo a la CAL! - na start brzmienie było świetne, jednak ostatnio bliżej mi do Takstarów - chyba kwestia przyzwyczajenia).

Wolę konkretny, analityczny, punktowy bas, niż zalane pasmo; mocną średnicę - głównie ze względu na sporą ilość gitar (sam gram, z odsłuchem na słuchawkach, więc to też jest jakiś czynnik). Góra nie musi być niesamowita, ale dobrze byłoby, gdyby wokal był przejrzysty. Jak już wspominałem - brzmienie Takstarów jest dla mnie całkowicie OK i czerpałem z niego przyjemność. Całość konkretniej, jak ktoś woli w ten sposób: raczej ciepłe, bardziej jasne, niż ciemne ;)

Fajnie byłoby, gdyby słuchawki specjalnie nie męczyły ma dłuższą metę - ze względu na tryb pracy zdarza mi się mieć kilkugodzinne sesje odsłuchowe. Takstary miały z tym lekki problem, niestety - po 1-2 godzinach odczuwalny był ból uszu.

To wszystko oczywiście adekwatnie do półki cenowej - mam nadzieję, że nie sypię tutaj wymaganiami z kosmosu dostępnymi tylko dla audiofilskich produktów za kilka tysięcy ;)

Co rozważam:

  • AKG K550 MkII
  • AKG K701 - ale czytałem w którymś wątku, że są "zbyt analityczne" (wtf?) i "bez przyjemności ze słuchania ze względu na zbyt neutralne pasmo"
  • Beyerdynamic DT990 (nie wiem, która wersja impedancji - jeszcze nie jestem dobry w te klocki - większość polecała 600Ohm, ale czy moje urządzenia to dobrze napędzą?)
  • wszystkie Wasze propozycje - nie zależy mi na konkretnej marce, tylko dobrym audio - jeśli "chińszczyzna" gra dobrze (vide SoundMagic PL21, jakiś czas temu) i przy okazji nie wygląda super (vide Takstar HD6000, obecnie), to jestem w stanie ją przyjąć bez problemu

 

 

Czekam na ewentualne pytania i z góry dzięki za hinty! ;)

Edytowane przez thefragile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wymagania masz spore, bo i analiza, i szeroka scena, i ciepłe (ale też jasne)... AKG serii K7 i K6 musisz odpuścić, bo raz, że wymagają konkretnego toru, to są to konstrukcje otwarte. Myślę, że AKG K550 lub ATH MSR7 byłyby tutaj dobrym wyjściem, ale Cube gra chyba jasno-neutralnie i nie wiem, jak to wszystko by ze sobą zagrało. Myślę, że dobrze zagrałyby (z wszystkich Twoich źródeł) Momentum M2, ale one sceną i analizą to nie grzeszą. Muzyki natomiast słucha się na nich wybornie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności