Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M2s


michalkorona

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja pisałem o kierunku strojenia, nie o jakości czy klasie :). Już wyjaśniam. 

 

Ilość basu jest taka jak w #3, ale nie znaczy że ma on tą samą jakość/konstrukcję. Tak samo średnica i scena, przy których słowo "analogia" oznacza "podobieństwo", nie miałem na myśli "identyczności". Po prostu jeden i drugi odtwarzacz mają podobne do siebie strojenie i to też chciałem w swoich wrażeniach przekazać.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uprzejmie. Przede wszystkim jeśli jest taka możliwość, bardzo proszę poczekać aż napiszę finalną recenzję M2s. Sporo może jeszcze wyjść po drodze, a i też spodziewam się na dniach przyjazdu grzecznościowo użyczonej sztuki Opusa #1, także porównań wszystkich odtwarzaczy trochę mnie jeszcze będzie czekało. Tu też przyznam że nie wiem niestety jak gra posiadany przez Pana XDuoo, także mam nadzieję, że uda się Panu odczytać potencjalne różnice prosto z tekstu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jest. Moje RHA T20 mają basową naturę, która na wielu urządzeniach mi z reguły przeszkadza. Ale to dobry benchmark w tym względzie. Na M1 jestem w stanie jeszcze wytrzymać w nich przy nieco głośniejszym słuchaniu i po okresie adaptacyjnym, ale na M2s już niestety się po pewnym czasie męczę.

 

Tu tak naprawdę zależy jakich słuchawek używamy i co lubimy. Np. Etymotici (MK5 i HF2) bardzo zyskują na M2s. Tak samo Audeze (iSine 20), które mają trochę słabsze zejście. Aune (E1) też wyczuwają dodatkowy basik i akurat tutaj czy jest go mniej czy więcej to już kwestia gustu, podobają mi się w obu konfiguracjach. Jedynie RHA z racji jak pisałem natywnie mocnego basu są dla mnie nazbyt basowe.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo nie mam słuchawek o wybitnie badowej sygnaturze, ale odwołując się do doświadczeń z m1, to w przypadku customów UE Tf.10 dołu było dla mnie na granicy akceptowalności. Isine10 także na słabe zejście nie mogą narzekać, więc może być średnio.
No nic - posłuchamy, zobaczymy. Szkoda, że to jednak poszło w takim kierunku.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam jeszcze o jedną kwestię. W specyfikacji w jednym ze sklepów internetowych (ale zdaje się, że to grafika od samego producenta) wskazane jest, że odtwarzacz łyka pliki ISO. To moim zdaniem dobra wiadomość ale czy łyka także ISO SACD ? No i kolejna sprawa obsługuje bez przycinek pliki 32 bit?

EDIT: A jeszcze jedno cue.  obsługuje?

 

Edytowane przez Binambik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarza pliki ISO ale tylko DSD nie DST.

Oficjalny komentarz producenta z Head-Fi -> „M2s can play SACD ISO of DSD 64,DSD 128 and DSD 2560directly except DST.

Źródło.

 

Nie wiem czy wszyscy już widzieli, Shanling zaprezentował nowy Firmwere (na razie beta) pozwalający na obsługę M1 i M2s dotykowo poprzez telefon z użyciem HiBy Link’a. Obecnie testuje i muszę przyznać, że coraz bardziej się cieszę zakupem :). Działa genialnie. Można w pełni operować odtwarzaczem i wszystko (łącznie z informacją o utworach, okładkami, folderami) wyświetla się na telefonie. :D

Więcej szczegółów tutaj

Edytowane przez Falcon20
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na GPlay. Plik APK jest w paczce od Shanlinga (pod wskazanym linkiem - ja pobierałem z dropbox'a).

Trzeba wgrać plik APK na telefon i w ustawieniach telefony włączyć na chwile możliwość instalacji z nieznanych źródeł (jak uruchomisz plik apk telefon sam powinien przełączyć się do panelu ustawień) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Norda napisał:

Jak sie ma M2 do Pionka xdp 100R?

Ktos cos?

 

Pionek pewnie trochę lepiej obsługuje Tidala i inne serwisy streamingowe :) jeśli to dla kogoś istotna cecha. A tak poza tym to raczej ciężko porównywać, przynajmniej funkcjonalnie. Pioneer to otwarty Android, z wszystkimi tego konsekwencjami. A i sygnaturę ma raczej z tych bezpiecznych, ciężko trafić żeby się z jakimiś słuchawkami nie zgrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Coś strasznie cicho o tym M2s. Żadnych zachwytów tych co go kupili, żadnej recenzji. Naprawdę nie ma o czym pisać? Spodziewałem się, że powtórzy sukces M1.

Ludzie obkupieni w M1 nie widzą celu przesiadki może

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bachankas napisał:


Ludzie obkupieni w M1 nie widzą celu przesiadki może emoji14.png

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka
 

O,to,to,to,to ... :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 jest na tyle fajny, że M2s nie wydaje się jakimś potężnym skokiem jakościowym, czytając recenzje też raczej "jest lepiej, choć zależy od słuchawek i preferencji", więc brak nokautu że strony młodszego brata.

Wysłane z mojego Moto G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności