Skocz do zawartości

TFZ Exclusive King - grafenowy driver


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Marka TFZ atakuje z nowymi produktami i nowymi przetwornikami. W nowej serii mamy przetworniki, w których do produkcji użyto grafenu i w/g producenta uzyskano znacząco większą rozdzielczość, szczegółowość i czystość brzmienia. Czy bedą rzeczywiście takie ciekawe o tym przekonamy się już w przyszłym tygodniu gdy będą dostępne już u nas w sprzedaży. Najwyższy model na dzień dzisiejszy to Exclusive King bazujący na konstrukcji kopułek TFZ 5S w kolorze niebieskim.

 

Cena oficjalna na świecie: 99 USD

U nas: 399 PLN

 

Specyfikacja:

Driver: 12mm Double magnetic circuit Graphene driver
Impedance: 12 ohm
Sensitivity: 110 dB mW
Frequency response: 5 Hz一40 kHz
Lowest power: 8 mW
Connectors: 3.5mm
Plug type: Line
Cable length: 1.2m

 

hjqoiQ8.jpg

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Inszy napisał:

Oby faktycznie była poprawa względem 5S, bo te były zbyt ociężałe i ciemne.
Ale na pewno świetnie wyglądają :)

 

Wygląd to kwestia gustu, jedni piszą, że ładne inni że za bardzo wali po oczach ten niebieski ale przecież głównie chodzi o brzmienie więc zaczekajmy do przyszłego tygodnia.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał:

@bigmaras Nie wspominali nic o Series 7? Coś jeszcze z nowości od TFZ?

 

Będzie cała seria oparta na grafenowych driverach, odpowiedniki 1/3/5 oraz King ten co podałem. Co do 7 to jeszcze brak informacji zatem rozumiem, że pracują nad konstrukcją ale jutro będę z nimi się zdzwaniał to podpytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji tego, że grafenowych dynamików nigdy nie miałem, to się przemogłem i te szpetne Kingi nabyłem za złoty czysta... a konkretnie dolaresów 75 w tym ship na massdropie - wysyłka w połowie maja

 

ale jakbym wiedział, że w PL już zaraz będą to bym zanabył tu...

 

brzydkie strasznie, niebieskie z białym kablem z napisami, jak z lat 80.  ale ciekawe jak grają

 

 

 

żeby nie było, że ładne czy coś, to tutaj więcej fotek i cena 75$ z shipem (choć uważam że cena PL jest bardzo ok)

 

https://www.massdrop.com/buy/tfz-king-iems

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z wygodą Kingòw ? To duże słuchawki...


Nadal mam piątki, to ten sam ksztalt. Uszy mam z tych mniejszych, choć nie jestem w stanie ich zaaplikować głęboko to siedzą pewnie i są wygodne.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 stosujesz pianki czy tipsy, biflangi ? Ja np. do T20 muszę stosować biflangi małe,żeby miec w miarę dobry seal.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lord Rayden napisał:

@all999 stosujesz pianki czy tipsy, biflangi ? Ja np. do T20 muszę stosować biflangi małe,żeby miec w miarę dobry seal.

 

To zależy, w tym konkretnym przypadku, najlepiej mi się sprawdzają stokowe silikony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LuQi napisał:

A jak z ergonomią? Kiedy rusza oficjalna sprzedaż? No i jak to gra przede wszystkim? :)

 

Ad.1 kopułki bazują na modelu TFZ 5/5s czyli jak ktoś miał styczność to wie. Nie są cieżkie ani zbyt duże, choć jak ktoś ma bardzo małą małżowinę to w nie których przypadkach może być nie komfortowo.Generalnie dla mnie bardzo wygodne.

Ad.2 dla forumowiczów model Exclusive King już jest dostępny od ręki, reszta modeli niższych serii w ciągu 2/3 tygodni pewnie. Oficjalna sprzedaż rusza w weekend.

Ad.3 zdecydowanie słychać inny przetwornik, to zupełnie inne granie. Nie wiem jak bardzo się  zmieni granie po wygrzaniu ale na dzień dobry to półka wyżej na pewno od serii 5. Na moje ucho większa scena i więcej szczegółów do mnie dociera także zgodnie z deklaracją producenta odnośnie nowego przetwornika ale to na razie po chwili słuchania. Wysłałem dzisiaj do Inszego sztukę to jest szansa na bardziej profesjonalną opinie.

 

Dnia 19.04.2017 o 10:20, LuQi napisał:

A wiadomo z jakiego materiału jest ten kabelek, który do nich dodają?

 

Miedź OFC + srebro.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pawkos napisał:

A jak oficjalna cena?

 

Oficjalna cena w PL taka sama jak na świecie 399PLN, choć będzie małe promo w weekend w związku z premierą.

Dla forumowiczów oczywiście standardowo dodatkowy spory off ale to tylko PM/Mail/telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TFZ Exclusive King są w moich rękach. Pierwsze wrażenie: prezent komunijny :)

Na jasno-srebrnym pudełku są srebrne napisy, w środku biała wkładka, biały woreczek ze srebrnym logo i białe nakładki (w tym białe pianki);)

Ale wygląda to ciekawie, z naprawdę ładnymi kopułkami.

Co ciekawe, same kopułki są znacznie cięższe od Series 5, Dodatkowe znacznie lepiej siedzą w uszach (lepsze silinkony)?

 

Dźwięk zdecydowanie inny niż w przypadku S5..

Ciągle jest przyciemnione granie, ale o przynajmniej stopień wyżej. Średnica jest bliżej słuchacza, bas jest szybki i dynamiczny, a góra wyraźniejsza. W końcu można śmiało rozważyć zakup takich TFZ.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że rozwaliła mnie angina, to ostatnio raczej mam pozatykane uszy, ale trochę udało mi się posłuchać (i powygrzewać) nowe TFZ.

I powiem tak: rewelacyjne doki. Szybkość, kontrola, wypełnienie, dobra scena, całość polana ciepłym i niemulącym sosem, dzięki czemu w ogóle nie męczą. Co ważne, nie są wybredne co do źródła, ani pod względem mocy, ani pod względem synergii.

Tak właśnie powinny brzmieć Series 5, żeby mały hype, który się wokół nich odbywał, miał większy sens.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności