Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Ciepłe, domowe, wokółuszne do 700zł


grubezebro

Pytanie

Dobry wieczór wszystkim,

znowu przychodzę do Was z prośbą o poradę, mam nadzieję, że jak zawsze będę mógł liczyć na cenne podpowiedzi. Stopniowo, samoistnie zanurzam się w świat audio coraz bardziej i głębiej. Rośnie budżet jaki jestem gotowy przeznaczyć na zakup słuchawek. Zaczynałem od Creative Aurvana Live!, naprawdę lubiłem ich rozrywkowość, odpowiednią dla mnie ilość basu. Dobra była izolacja. Przeszkadzały za to za małe nauszniki, grzanie uszu po całodziennych sesjach odsłuchowych i przymulona góra. Potem po przeczytaniu niezliczonych recenzji i opinii forumowiczów wybór padł na Shure SRH440 ze wzmacniaczem FiiO E06. Z nich korzystam do dzisiaj. Niestety pomimo licznych pozytywnych głosów na temat izolacji ta w pełni mnie nie zadowala, nie pasuje mi też jasna charakterystyka z nastawieniem na górę, która co prawda miała być remedium na niedociągnięcia w tym względzie CAL!i, ale na dłuższą metę okazała się męcząca. Nie w pełni też funkcjonuje połączenie z przenośnym wzmacniaczem, a to dlatego, że przy czasie, który codziennie spędzam ze słuchawkami na głowie musiałbym go cały czas ładować. Natomiast w połączeniu z urządzeniami przenośnymi plączący się wzmacniacz jest po prostu niewygodny. Ostatecznie korzystam z niego dość rzadko i w efekcie niestety nie wykorzystuję w pełni potencjału Shurów.

 

Teraz czas na wnioski, czyli parę słów o tym czego oczekuję od nowego nabytku. Po pierwsze ciepłe, przyjemne brzmienie, które nie zmęczy po nawet bardzo długim czasie na głowie i będzie bardziej funowe niż to, które zapewnia mi obecny sprzęt. Łatwo zauważalny powinien być bas. Przekonałem się, że poprawność i wyrównane brzmienie we wszystkich częstotliwościach to niekoniecznie coś co mnie zadowala, wręcz przeciwnie. Druga sprawa to wygoda, mając na względzie, że sprzęt będzie wykorzystywany właściwie wyłącznie w domu, ale w różnych pozycjach, na siedząco przy biurku czy też na leżąco. Ma się dobrze trzymać głowy, ale też same małżowiny powinny mieć zapewniony komfort. Rzecz trzecia. Słuchawki nie powinny być wymagające względem źródła. Tak jak pisałem wyżej, ze wzmacniacza korzystam sporadycznie, a zdecydowanie częściej wpinam kabel bezpośrednio do iPhona 6 (być może niedługo iPhona 7), iPada 4, MacBooka Pro 13 late 2016. Muzyka pochodzi ze Spotify 320kbps, głównie jest to bardzo szeroko pojęta elektronika i rock. Wracając jeszcze do kwestii izolacji. Z jednej strony chciałbym, żeby była bardzo dobra, z drugiej zdaje sobie sprawę, że słuchawki otwarte mogą być mniej męczące, dlatego nie ograniczam się do jednej czy też drugiej opcji. Cały ten wywód sprowadza się do stwierdzenia, że zależy mi na odzyskaniu prostej przyjemniści słuchania.

 

Do tej pory, po wstępnych poszukiwaniach, najbardziej przykuły moją uwagę Audio Technici M50X. Co o nich sądzicie w kontekście moich potrzeb? Jakimi jeszcze modelami powinienem się zainteresować?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez grubezebro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2
27 minut temu, jouhou napisał:

A za zaoszczędzona kasę z czasem możesz im zafundować rekabling i mody, jeszcze lepiej zagrają.

 

Albo zamiast dokładać drugie tyle do słuchawek za 200 zetaq, kup sobie od razu lepsze słuchawki a czas zaoszczędzony na modach i recablingu przeznacz na słuchanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po sobie, myślę że M50tki to będzie strzał w dziesiątkę.  Koniecznie z padami do HM5 jak te Takstary wyżej. Inaczej komfort taki sobie.

 

Dobrze trzymają się głowy. Uszy wchodzą całe do środka. Bardzo funowe słuchawki. Do elektroniki niemal idealne. Zejście mogłyby mieć trochę większe, ale to tyle.

 

Acha, IMO do nich potrzebne w miarę jasne żródło, inaczej bas się misiowaty robi. Iphon'y są chyba dość jasne, więc powinny zgrać się.

 

Takstarów nie słuchałem porównania nie mam. Na pewno tańsze rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Postaram się przetestować wszystkie jak tylko będę w mp3store. Takstary nie ukrywam zachęcają ceną, ale czy dźwięk będzie przynajmniej odpowiadał jakością mojemu obecnemu zestawowi? Nie zrozumcie mnie źle, nie przestało mi zależeć na jakości dźwięku, chciałbym jedynie żeby jego charakterystyka była nie tylko poprawna, ale też przyjemna i rozrywkowa.

 

Mógłbym Was też poprosić o propozycje o konstrukcji otwartej? Szersza scena i "przewiew" w uszach wydają się atrakcyjne na równi z izolacją słuchawek zamkniętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
36 minut temu, grubezebro napisał:

Postaram się przetestować wszystkie jak tylko będę w mp3store. Takstary nie ukrywam zachęcają ceną, ale czy dźwięk będzie przynajmniej odpowiadał jakością mojemu obecnemu zestawowi? Nie zrozumcie mnie źle, nie przestało mi zależeć na jakości dźwięku, chciałbym jedynie żeby jego charakterystyka była nie tylko poprawna, ale też przyjemna i rozrywkowa.

 

Mógłbym Was też poprosić o propozycje o konstrukcji otwartej? Szersza scena i "przewiew" w uszach wydają się atrakcyjne na równi z izolacją słuchawek zamkniętych.

To nie masz co bać się Takstarów, nie dość, że porządnie wykonane i niedrogie, to dźwięk mają bardzo zacny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, grubezebro napisał:

Wybaczcie, że wybrzydzam, ale wygląd tych Takstarów jest dla mnie chyba nie do przeskoczenia.

Słuchasz oczami czy uszami? No chyba że masz oczy na szypulkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poszukaj Philips Fidelio X1 - grają ciepło, tak jak tego oczekujesz, są wygodne i łatwo je napędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poszukaj Philips Fidelio X1 - grają ciepło, tak jak tego oczekujesz, są wygodne i łatwo je napędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności