Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Meet Żywiec 2019 z Audeos


Mayster

Rekomendowane odpowiedzi

Etheryna na pierwszej rewizji padów vs HE-6 na zamszach Audeze?

Na korzyść Etherów wciąż bas, większą gładkość (czy może szeroko rozumianą analogowość brzmienia), dla HE-6 scena, napowietrzenie i damskie wokale (tak, wiem, że z tym to już nudny jestem).

 

Obiektywnie to Etheryna to najlepsze nauszniki jakie słuchałem, subiektywnie wolę HE-6... sytuacja może się zmienić po zaaplikować II Etherom nowej generacji padów (powinny dostać sceny, napowietrzenia i większej przeżywaliśmy brzmienia). Wydaje mi się też, że na nowej generacji padów to Flow mógłbym postawić wyżej... ale to gdybologia.

 

Przypomniało mi się jak ktoś wspomniał na forum, że mu Etheryna za Chudo grały... WAT??! Szczególnie Flow to bardzo gęste granie -__-

 

Ucieszył bym się, gdyby na jesień pojawiła się nowa generacja padów w MiPie... może będzie overkill ;)

Tak czy siak zmiana otwartych mi nie grozi... szkoda, że zwykłych Flow nie było, bo czuję, że byłyby bardziej w moim guście niż Flow, muszę podpytać MiP czy byłaby opcja wypożyczenia...

 

CV2+ miazga, mocno kusi, ale przed zakupem nie wiem czy też nie byłoby bezpieczniej porównać oko w oko z obecnym...

 

Zamkniętych starszych*

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś inaczej sobie crysisa wyobrażałem :) A drewniane setki były na meecie?

Ogólnie widać że był dobry klimat, nadal brakuje takiej imprezy np. dwudniowej z noclegiem, tylko na większą skalę, typu mały can jam, no i gdzieś bliżej środka Polski, co by szanse dotarcia były równe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Crysis sie obudzil:D.

Flow maja rzeczywiscie szarawa i chudsza srednice niz zwykle ethery, to basem nadrabiaja;).

Starsze mr speakers srednice maja bardzo dobra, dociazona, naturalna, nasycona i jednoczesnie napowietrzona oraz rozdzielcza, na bas tez nie narzekalem; flow zas to takie bardziej rockowe granie.

 

Zdrewniale setki byly i graly jak...jak..no...yh100:ph34r: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audionanik napisał:

 

Tydzień byś się przegłodził i dałbyś radę...a tak serio, to nie przesadzaj ja jestem rocznik '68; forum to kuracja odmładzająca;).

 

A jednak, już myślałem, że byłem tam najstarszy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem przez chwilę Ether Flow C z jakiegoś DAP-a z kablem zbalansowanym i szczerze mówiąc jakoś nie zrobiły na mnie wrażenia. Grały nieznacznie lepiej od Denonów D5000 z tego samego DAP-a. Czyżby problemem był słaby wzmacniacz? Grały nudno, bez rewelacji, sam właściciel przyznał, że chyba dokupi im jakiś wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bakus1233 napisał:

Ja słuchałem przez chwilę Ether Flow C z jakiegoś DAP-a z kablem zbalansowanym i szczerze mówiąc jakoś nie zrobiły na mnie wrażenia. Grały nieznacznie lepiej od Denonów D5000 z tego samego DAP-a. Czyżby problemem był słaby wzmacniacz? Grały nudno, bez rewelacji, sam właściciel przyznał, że chyba dokupi im jakiś wzmacniacz.

 

To był mój DX200. Mocy raczej nie brakowało. To jest raczej problem zestawienia neutralnego DAPa z neutralnymi słuchawkami (Ether C). Robi się czasami zbyt neutralnie i faktycznie mam ochotę ten zestaw czymś "podkolorować" - dosłodzić im średnicę.

Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konrad_a

E12 jak kolorowy AMP małym kosztem... ale może sceny mocno zabrać...

Nie wiem,,, mam takie uczucie, że ciężko dobrać muzykalny, przenośny AMP, który sporo nie popsuje... a może zmiana DAPa na na coś z AKM-em?

 

http://www.mp3store.pl/article/astell-kern-kann-astro-silver-ean.8809440334643,2017490470384120451.html może być ciekawą propozycją na tle AK300, szczególnie pod takie trudne nauszniki jak Ethery C Flow...

Problem w tym, że się promo http://forum.mp3store.pl/topic/146108-astell-kern-kann-preorder/ skończy zanim będzie wiadomo czy faktycznie jest :F

 

---

 

Coś mnie zmuliło z opóźnieniem po ej podróży i przysnąłem popołudniem...

Teraz lecę dostrajać Denony w Neem'ie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, crysis94 napisał:

@konrad_a

E12 jak kolorowy AMP małym kosztem... ale może sceny mocno zabrać...

Nie wiem,,, mam takie uczucie, że ciężko dobrać muzykalny, przenośny AMP, który sporo nie popsuje... a może zmiana DAPa na na coś z AKM-em?

 

http://www.mp3store.pl/article/astell-kern-kann-astro-silver-ean.8809440334643,2017490470384120451.html może być ciekawą propozycją na tle AK300, szczególnie pod takie trudne nauszniki jak Ethery C Flow...

 

 

W tej recce jest coś o synergii Etherów z Kannem:

http://hifiphilosophy.com/astellkern-kann/4/

Tylko nie do końca potrafię wyczytać konkrety.

 

Poza tym, chciałbym DAPa z Androiodem (żeby móc tagowąc muzykę w czasie słuchania) a tego Kann mi nie da.

Więc chyba jakiś wzmacniacz.

Podobno Ethery dobrze się zgrywają z AlgoRtyhm Duet i Cavalli Liquid Audio tylko z odsłuchem tego u nas słabo....

A może lampa typu Fostex HP-V1 by coś dosłodziła?

Edytowane przez konrad_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według Ryki muzykalnie co AK380, ale bardziej żywo i energicznie (nie pytać czemu to rozumiem -__-), mógłby być strzał w dziesiątkę.

 

Ja jestem zawsze przeciwny stosowaniu na siłę lamp w przenośnym audio...

https://www.google.pl/search?q=Fostex+HP-V1+tube&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj-8rDMy7vTAhXDIcAKHbs8DF8Q_AUIBigB&biw=1366&bih=638#imgrc=grD2CzC-kAjVDM:

ale Wojtek chwalił, można spróbować...

 

Wymienione przez Ciebie bardzo ciekawie się prezentują... ale no właśnie - odsłuch... -__-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, audionanik napisał:

Ether c są neutralne??!! 

Te w Żywcu napewno nie były.

 

Tak, Ethery C Flow są IMO neutralne.
A Ty jak je obierasz?

7 godzin temu, Mayster napisał:

No i według Maciuxa dobrze zgrywają się z DX200.

 

No ale zauważ że na Zakupku napisał też:

"sygnatura może być złotym środkiem, ale tym samym słuchawkom może brakować charakteru, mogą wydać się nudne"

 

Nie żebym uważał je za nudne - to są najlepsze zamknięte jakie słyszałem.

W kategorii "dźwięk studyjny" super.

Tylko czasami mam ochotę na więcej słodyczy na średnicy, koloru i funu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, konrad_a napisał:

Tylko czasami mam ochotę na więcej słodyczy na średnicy, koloru i funu.

 

Mojo?

 

Ewentualnie AK300, no ale tam nie ma androida, a Mojo podepniesz do czego tam chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zwrócić uwagę na jeden ale bardzo poważny problem na zlocie. Mianowicie@Mayster nie przyjmował form płatności w postaci nerki i cyrografu spisanego krwią. Powinno to zostać poprawione ponieważ jest to ogromną niedogodnością. :D

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, konrad_a napisał:

 

Tak, Ethery C Flow są IMO neutralne.
A Ty jak je obierasz?

 

 

Są bardzo gęste na dole, wręcz ociężałe (to się może niektórym podobać;)); średnica niestety uboga w informacje, jednostajna, bez wyrazu, kolorowanie wzmakiem nic im  nie pomoże; góra też bez szału, niezbyt zróżnicowana.

Ja próbowałbym raczej wpiąć je do jakiegoś chirurga-faszysty, który zdyscyplinuje te słuchawki, tak aby zaczęły reagować na drobne zmiany - wtedy dopiero pojawią się kolory zapisane na nagraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności