Skocz do zawartości

Sprzet stacjonarny do mieszkania


Popson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wraz z kupnem mieszkania planuje zakupic swoj pierwszy sprzet stacjonarny - nie mam zielonego pojecia na ten temat i bede bardzo wdzieczny za wasze porady i sugiestie. Zalezy mi przede wszystkim na dobrej jakosci dzwieku, wzgledy wizualne rowniez sa istotne, ale jest to sprawa drugorzedna. Sprzet zamontuje w salonie z aneksem ok25m, czesc salonowa ma ok 15m. Na zestaw kolumny, odtwarzacz i wzmaczniacz chcialbym przeznaczyc ok 10tys. Do tego w przyszlosci chcialbym dolaczyc gramofon z przedzwzmaczniaczem, jesli mozecie cos polecic to bede bardzo wdzieczny - na ten zestaw moglbym przeznaczyc 5-6tys.

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie sugestie.

Muzyka zroznicowana to glownie indie rock i pop, czasem jazz. Chcialbym rowniez podpiac pod ten zestaw telewizor.

Edytowane przez Popson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - jak ktoś ma łącznie do wydania 16k na sprzęt grający to nie ma to nie ma sensu szukać w starych gratach. Sam mam vintage - ponad 30 letnie kolumny i trochę młodszy wzmacniacz jednak wydałem na to nieporównywalnie mniej. IMHO vintage ma sens przy ograniczonym budżecie gdzie wybór wśród nowych sprzętów jest nędzny. Mając jednak te kilkanaście tysięcy spokojnie można kupić coś porządnie grającego i nowego. Nie ma co się oszukiwać że stare będą lepsze, zwłaszcza biorąc pod uwagę że nowe mieszkanie więc wygląd pewnie będzie miał znaczenie. Jeżeli ma być podpięte pod telewizor to pewnie przyda się jakiś DAC albo amplituner zamiast wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za propozycje, ale szczerze mówiąc wolałbym nowy sprzęt. Odwiedzilem sklep Fusic we Wrocławiu - zaproponowano mi taki zestaw:

 
Co myślicie o tym sprzęcie? Zagra to ze sobą? Warte swojej ceny? Czy może macie lepszą propozycję?
Co do DACa - kupic wtedy osobny dac i podpiac do wzmacniacza, czy moze jakies kombo? Jak wtedy z odtwarzaczem - są osobne wyjscia dla opcji z DAC i czystym wzmacniaczem? Tak jak wspominałem - nei bardzo znam się na takim sprzęcie, więc przepraszam jesli pytam o jakieś głupie i oczywiste rzeczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, jakbyś odsłuchał kilka zestawów w zł sklepie. Mógłbyś sobie wyrobić opinię jak klocki za taką kasę grają i byś mógł się zastanowić czego faktyczne oczekujesz od dźwięku

Dac to w skrócie zewnętrzna karta dźwiękowa, możesz podpiąć go do CD i telewizora i sygnał z niego puścić na wzmacniacz. Możesz też kupić amplituner, miałbyś wtedy dac i wzmacniacz w jednym, ale już bez CD (chyba, że byś trafił na takie combo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie grające kolumny znajdziesz u polskiego producenta, kupując bezpośrednio u niego możesz negocjować cenę. Sam miałek miedyś Minas Anor IIIs 2.5r i grało cudnie. https://pl-pl.facebook.com/Studio16Hz/  Zawsze możesz pogadać i coś Ci doradzi do Twojego mieszkania i powie z jakimi wzmacniaczami co warto parować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie grające kolumny znajdziesz u polskiego producenta, kupując bezpośrednio u niego możesz negocjować cenę. Sam miałek miedyś Minas Anor IIIs 2.5r i grało cudnie. https://pl-pl.facebook.com/Studio16Hz/  Zawsze możesz pogadać i coś Ci doradzi do Twojego mieszkania i powie z jakimi wzmacniaczami co warto parować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.04.2017 o 14:31, kony74 napisał:

fajnie grające kolumny znajdziesz u polskiego producenta, kupując bezpośrednio u niego możesz negocjować cenę. Sam miałek miedyś Minas Anor IIIs 2.5r i grało cudnie. https://pl-pl.facebook.com/Studio16Hz/  Zawsze możesz pogadać i coś Ci doradzi do Twojego mieszkania i powie z jakimi wzmacniaczami co warto parować.

 

+1 dla polskich kolumn. Masz jeszcze takich producentów jak STX, Audio Academy, a jak chcesz wydać więcej to i Harpia Acoustics. Można się z nimi omawiać na odsłuchy i dobrać w ten sposób klocki pod kolumny, bo to raczej kolumny powinny wypełnić większość budżetu. Za kolumny zagranicznych producentów podobnej klasy zapłacisz dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłębiłem troche temat, jestem praktycznie zdecydowany na wzmacniacz atolla, zbiera wszedzie bardzo pozytywne opinie. Głośniki Pylona również są polskiej produkcji, macie jakies opinie na ich temat? Ewentualnie kontrpropozycje o ktore mógłbym zapytać w sklepie i porównać w odsłuchu? Recenzje tez niby pozytywnie, ale na forach nie pisze się o nich zbyt dużo, więc ciężko ocenić bez posłuchania. 

Co do źródła, zainteresowała mnie nieco inna propozycja, dosc ciekawa, a mianowicie:

http://www.oppo-bluray.pl/produkty/oppo-bdp-105d.html

 

Co myslicie o takim rozwiązaniu? Opinie oczywiscie skrajne, od takich ze gra na poziomie naprawde super odtwarzacy CD, inni ze na poziomie duzo tanszego sprzetu. Kuszace jest bogactwo opcji które oferuje, no i oczywiscie niesamowita jakosc video - tylko czy posiadanie wszystkiego w jednym urządzeniu nie byłoby zbyt piękne, zeby było prawdziwe?

 

Myslicie ze taki zestaw Oppo  + atoll + pylony mialby szanse sie sprawdzic przynajmniej w teorii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności