Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałówki do 600 zł


Dirian

Pytanie

Szukam dokanałówek do 600 zł. Obecnie mam SoundMagic E80, ale chciałbym coś lepszego. SM są fajne, ale przesłuchałem je już bardzo dokładnie i mi się znudziły, a także nie ukrywam, że czegoś mi w nich na dłuższą metę brakuje. Są fajne, ale na dłuższą metę nie sprawiają frajdy.

 

Do tej pory doki które mi się najbardziej podobały to Phonak Audeo 012 na szarnych filtrach. Myślałem żeby do nich wrócić ale dostępność używek w bardzo dobrym stanie jest niemal zerowa, a nówki są kiepsko dostępne i kosztują niemal x2 tyle co kiedyś.

 

Szukam czegoś podobnego - grającego szczegółowo, ale nie musi być to armatura. Cena 600 zł ale jeżeli trafi się coś droższego co gra po prostu sporo lepiej, to czemu nie. Nie chciałbym jednak przesadnie szarżować z wydawaniem kasy, więc jakieś 700-750 zł to absolutny maks.

 

Źródło to Galaxy S6 Edge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Powiem tak...

Imo w tej cenie nie dostaniesz nic lepszego od Flare Audio R2S.

Z rok temu kosztowały koło 1700zł...

http://zakupek.pl/test/sluchawki/porownanie-flare-audio-r2a-r2s-i-r2-pro/

Poem były wyprzedawane na amazonie z około 600zł... na rynku wtórnym chodzą obecnie 500zł (za swoje dałem ponad 500zł).

Grają na naprawdę wysokim poziomie (następna pozycja, którą wolę od nich to dopiero Ety ER4XR)... tylko kabel do kitu (nie wygląda na solidny, jack to samo, ale największym problemem jest obciążnik na spliterze) - polecam recabling.

Obecnie Karmazynowy sprzedaje je w super cenie, niech ktoś weźmie, bo 2-gich nie potrzebuje (raczej bym znowu ER4XR kupił), a cena zbyt zacna -__-

A i super grają już z komórki =)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Jak uważasz... nie powiedziałbym, że na R2S po recablu będzie trudno na kupca... ale może ja się nie znam żonglowaniu audio... w takim wypadku popełniłbym błąd rekablując właśnie swoje :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Koledze się podobały Audeo na szarych filtrach a wy mu B2M polecacie. :( To bardzo dobre słuchawki, ale mają mocny bas jednak. Ja bym celował w GR07 Classic lub R2S, jeśli ktoś jest w stanie zaakceptować pianki i ich dziwne rozwiązania ergonomiczne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wyglądają fajnie i brzmią pewnie też po przeczytaniu recki, ale ten kabel, no... nie przekonuje. Wystarczy że martwię się o swoje AKG Y30 za 160 zł, bo też mają badziewne okablowanie, a co dopiero o słuchawki sporo droższe... Niet, zdarza mi się szarpnąć słuchawkami, nie chcę się stresować. Szukam czegoś bardziej pancernego ;) Rekabling odpada, szkoda mi kasy na inwestycję w zmianę kabla, a mi się często słuchawki nudzą i lubię je odsprzedawać i szukać dale, a tutaj widzę trudno ze znalezieniem kupca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie spojrzałem na targowisko co linkowałeś i wielokrotne podbicia, ale nie zauważyłem, że R2S zostały dodane dopiero 2 dni temu do oferty. Mimo wszystko, raczej nie chcę bawić się w rekablowanie, bo po prostu nie mam zajawki na takie rzeczy. Chcę kupić coś co z miejsca będzie się nadawało do bezstresowego użytku bez zbędnych zabaw.

 

I raczej nie chciałbym bawić się w używki w tej cenie. Fajne było kupowanie używanych słuchawek za 100-200 zł, ale wydając tyle kasy wolałbym coś, czego nikt prócz chińczyka wcześniej w łapskach nie trzymał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tonalnie to zależy na ile się przekręci regulacje basu...

Góra mniej metaliczna, przełom góry i średnicy gładszy, ale całość w odbiorze jaśniejsza, czytelniejsza i dużo lepsza jakościowo średnica, na wszystkich zakresach lepsza separacja, całościwo i przyjemniejsze i łatwiejsze w odbiorze oraz bardziej detaliczne.

Ale jak pisałem - wiele zależy od tipsów (chyba najlepiej na piankach Comply serii S) i od regulacji - jak chce się używać gumek to konieczne jest imo przykręcenie basu, bo przybywa go.

Jest bardzo łatwy recabling, bo wyjęcie drivera to 10 sekund ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, crysis94 napisał:

Tonalnie to zależy na ile się przekręci regulacje basu...

Góra mniej metaliczna, przełom góry i średnicy gładszy, ale całość w odbiorze jaśniejsza, czytelniejsza i dużo lepsza jakościowo średnica, na wszystkich zakresach lepsza separacja, całościwo i przyjemniejsze i łatwiejsze w odbiorze oraz bardziej detaliczne.

Ale jak pisałem - wiele zależy od tipsów (chyba najlepiej na piankach Comply serii S) i od regulacji - jak chce się używać gumek to konieczne jest imo przykręcenie basu, bo przybywa go.

Jest bardzo łatwy recabling, bo wyjęcie drivera to 10 sekund ;)

 

To juz musialyby byc mega killery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://allegro.pl/tfz-balance-2-code-005-czarne-polska-premiera-i6684702731.html

 

Potężny, ale dobry bas, z akcentem na subbas. Bardzo fajna przestrzeń, piękne wokale.  Są recenzje, poczytaj.

 

http://allegro.pl/vsonic-gr07-classic-monitorowy-precyzyjny-dzwiek-i6578553976.html

 

Zdecydowanie równiejsze, ale też bardzo dobra przestrzeń. Taka referencja do 600 pln. Było sporo prolemów z pękającymi tulejkami, ale od kiedy są w polskiej dystrybucji, zdecydowanie warto.

 

Mee P1 potrzebują więcej prądu niż może im zapewnić przeciętny smartfon. Z tego powodu, mało mobilne wg mnie.

 

R2S też nie dla wszystkich, dla mnie do użycia tylko z piankami Comply. Kabel i odkręcające się tulejki eliminują je z użycia poza domem. Dźwiękowo przewyższają pozostałe wymienione o klasę, bardzo dobrze zgrywają się z topowymi smartfonami Samsunga. Wszystkie trzy pary zagrają bardzo dobrze z S6 Edge.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja wole Monki od Westone 3:) Ale to prawda, ze ergonomia nie jest zbyt dobra i trzeba sie troche napocic, zeby bylo ok.

Flare wygladaja super - podobnie do Carbo Tenore, a to sluchawki "znikajace" w uszach. Ale cenowo to jednak jest troche wiecej niz wiekszosc wymienionych sluchawek.

P1 potwierdzam - mimo, ze graja pieknie to z samego telefonu szkoda sie w nie bawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A ja bym dorzucił jeszcze zbalansowane TFZ 2M do przemyśleń. Ze swoim budżetem byś się zmieścił a słuchawki zdecydowanie mniej wymagające od P1. Fatso w w soim rankingu do TOP5 je wrzucił.

Poczytaj recenzje może przypadną Ci do gustu:

http://audioivoodoo.blogspot.com/2017/02/tfz-balance-2m.html

http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-sluchawek-tfz-balance-2m-b2m/

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności