Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern KANN


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
13 godzin temu, crysis94 napisał:

Ta jest... jak dla mnie A&K na ten moment tylko dla tych potrzebujących kompaktowej elektrowni, na papierze na razie nic co pozwoliłoby DX200 zaatakować ;)

DX200 tak wspaniały, że przegrał u mnie z X5 III, a kupiłem Pionka XDP100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekonałeś mnie, tak taki właśnie wspaniały że nie kupiłem ani X5iii w promo ani Pionka supertanio i Kanna też nie kupię, aż nie posłucham

 

a sens wysyłania jedynego sampla do recenzenta, zamiast w tour po sklepach, żeby klientów przekonać SQ jeszcze bardziej mnie przekonuje, żeby w ciemno nie brać - a jak ów recenzent opisze Kanna swojemi poezyj przepelnionymi slowami, to też nie wiem, czy cokolwiek się dowiem jak Kann gra...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nikogo do niczego nie przekonuję, bardziej chce pokazać, że zdanie innej osoby nie musi być twoim i nic nie zastąpi własnego odsłuchu i porównania. 

Jesteśmy dystrybutorem Astella i sorry, ale mamy zobowiązania z tym związane. Mercedes najpierw wysyła swoje samochody na testy do klientów czy do prasy? Myku głupoty prawisz. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak klient Mercedesa moze sie nim przejechac przed zakupem i jak ma dobre umiejętności negocjacyjne to i cenę zbije do poziomu przedsprzedaży i wiem w tym przypadku akurat co mówię doskonale.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mykupyku napisał:

przekonałeś mnie, tak taki właśnie wspaniały że nie kupiłem ani X5iii w promo ani Pionka supertanio i Kanna też nie kupię, aż nie posłucham

 

a sens wysyłania jedynego sampla do recenzenta, zamiast w tour po sklepach, żeby klientów przekonać SQ jeszcze bardziej mnie przekonuje, żeby w ciemno nie brać - a jak ów recenzent opisze Kanna swojemi poezyj przepelnionymi slowami, to też nie wiem, czy cokolwiek się dowiem jak Kann gra...

 

To czysty marketing, producentowi zależy, żeby jak największa ilość zainteresowanych osób przeczytała pochwalną recenzję niż, żeby kilku zapaleńców miało okazję przesłuchać przed zakupem w preorderze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo do niczego nie przekonuję, bardziej chce pokazać, że zdanie innej osoby nie musi być twoim i nic nie zastąpi własnego odsłuchu i porównania. 
Jesteśmy dystrybutorem Astella i sorry, ale mamy zobowiązania z tym związane. Mercedes najpierw wysyła swoje samochody na testy do klientów czy do prasy? Myku głupoty prawisz. 


Nie do końca się zgodzę, bo tutaj ludzie którzy kupują sprzęt to odbiorca świadomy. Ja mam tak, że czytam te wszystkie porównania, ale decydujący jest odsłuch i odczucia własne. To, że zostanie napisany artykuł, w którym recenzent będzie się rozpływał nad DAPem X spowoduje, że zachęcony pójdę ew posłuchać, a nie kupić odrazu. Więc mam wrażenie, że możliwość odsłuchu daje tutaj więcej niż 2 artykuły, które mają napędzić hype. Tymbardziej, że ludzie na forum odrazu opisują i porównują co słyszeli. Grono odbiorców mercedesa i znajomość marki jest tutaj nieco inna. Mesia zna każdy. Astell&Kern też zna każdy... Na tym i tego typu forach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak AK jak i Mercedes ma udane , bardzo udane jak i nie udane modele i chyba wiekszosc z nas woli przeczytac opinie użytkowników niż branżowe artykuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam lubię branżowe artykuły, np. maciuxa, który pisze o dźwięku, ale jak czytam artykuły impresje p.Ryki to mam często wrażenie, że bardziej niż o dźwięku to pisze o sobie...

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę, bo tutaj ludzie którzy kupują sprzęt to odbiorca świadomy.


Tutaj tak, ale to ułamek sprzedaży. Z punktu widzenia marketingowego artykuł Ryki jest dużo więcej wart niż opinia kilku zaufanych kolegów z forum. Patrzcie szerzej niż ramy forum. W Polsce jest mnóstwo majętnych audiofilów, którzy często nie mają pojęcia, że istnieje takie forum.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, ze audiofil majętny nie gromadzi się na forach i nie czyta raczej. Pojedzie do salonu, posłucha, zakupi, musi to grać jak należy, wyglądać i kosztować. Wstawi do swojego salonu, gra jak należy  i wyglada, ze kosztuje. Koledzy przyjadą, wypiją dobrej łychy, posłuchają. Za jakiś czas w pokoju odsłuchowym zmieni się sprzęt na lepszy. 

Sluchawki? Który majętny audiofil słucha słuchawek? Się raczej żongluje kolumnami i elektroniką do nich w pokoju odsłuchowym, bo te w salonie, to żonie się muszą podobać przede wszystkim.

Sluchawki to dla biednych audiofili.

i teraz tak - majętny audiofil nie ma problemu, by wydać na kolumny i elektronikę do nich tyle, co za dobry samochód.

Biedny audiofil, jak wyda w ciągu lat zabawy sprzętami, głównie słuchawami tyle, co za słabe auto, to przeżywa dylematy, dramaty, nawołuje do krucjaty, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu na forum jest pewnie 500 - 1000 aktywnych użytkowników, z których kilkanaście procent coś pisuje, a kupi w sumie kilka egzemplarzy Kanna

 

p.Ryka jest czytany przez szersze grono, zapewne przekrój wieku też jest bardziej nobliwy czyli i siła nabywcza większa

 

ale mówimy o sprzęcie specjalistycznym, dodatkowo nietypowym - wychodzi poza już znaną stylistykę i możliwości, tutaj liczy się nie tylko snobizm ale też konkretne oczekiwania co do dźwięku i możliwości - dlatego w przypadku Kanna nie przeceniałbym wpływu prasy czy opinii innych, ten sprzęt kupi bez odsłuchów mało osób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytali reckę PR?

wygląda na to, że KANN to absolutny best buy na ten moment - spośród (za moment) dostępnych DAP-ów .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem kilka wrażeń z CanJam na head-fi i jakoś tak bez szału, ktoś pisał, że gorszy niż questyle, ktoś inny, że daleko w tyle za innymi AK320, 380, nie widziałem porównania do 300. Ogólnie coś słabo, jak na head-fi, które hajpuje każdą nowość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

Ja czytałem kilka wrażeń z CanJam na head-fi i jakoś tak bez szału, ktoś pisał, że gorszy niż questyle, ktoś inny, że daleko w tyle za innymi AK320, 380, nie widziałem porównania do 300. Ogólnie coś słabo, jak na head-fi, które hajpuje każdą nowość.

Jakoś na tym portalu AK zawsze słabo był postrzegany. Za to na ich hity nie raz się naciąłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności