Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern KANN


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Sprawdzał ktoś jaka jest maksymalna pojemność karty SD, którą Kann odczyta? A&K podaje, że sd i microsd obie mają max 256GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś jaka jest maksymalna pojemność karty SD, którą Kann odczyta? A&K podaje, że sd i microsd obie mają max 256GB.

Dosłownie kilka postów wyżej jest mowa o 400GB.

 

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Seler666 napisał:

Dosłownie kilka postów wyżej jest mowa o 400GB.

 

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

@wegiel21 Możesz potwierdzić? :) Działa z kartą 400GB? Jak sobie radzi z taką ilością danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, timecage napisał:

@wegiel21 Możesz potwierdzić? :) Działa z kartą 400GB? Jak sobie radzi z taką ilością danych?

Tak u mnie no problemo :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiłem :).

Zwykle narzekam na produkty A&K, że skąpią na ilości gniazd na karty. No ale KANNa to nie dotyczy, zatem dla mnie player idealny. Piękne urządzenie, dobrze leży w dłoni, nie za ciężkie. Interfejs prosty i przejrzysty. Mając do porównania Fiio X7mk2 i X5mk2 mogę zdecydowanie powiedzieć, że czuć za co się w A&K płaci. O dźwięku nie wspominając, chociaż tu się muszę dopiero wsłuchać, ale już krótki test dał ekstremalnie pozytywne rezultaty :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, timecage napisał:

No i zakupiłem :).

Zwykle narzekam na produkty A&K, że skąpią na ilości gniazd na karty. No ale KANNa to nie dotyczy, zatem dla mnie player idealny. Piękne urządzenie, dobrze leży w dłoni, nie za ciężkie. Interfejs prosty i przejrzysty. Mając do porównania Fiio X7mk2 i X5mk2 mogę zdecydowanie powiedzieć, że czuć za co się w A&K płaci. O dźwięku nie wspominając, chociaż tu się muszę dopiero wsłuchać, ale już krótki test dał ekstremalnie pozytywne rezultaty :).

 

Jak już się wsłuchasz mógłbyś coś skrobnąć o V30 vs Kann? Wiem, że to nie jest koniecznie porównywalny sprzęt, ale jakby Ci coś wpadło do głowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównać to dość łatwo, bo różnią się znacząco.

Na pewno słychać różnicę klasową, co dla mnie sprowadza się do umiejętnego połączenia koloru i muzykalności z detalem i precyzją w KANNie.

Co do różnicy w barwie to trochę jak Questyle CMA400i vs iBasso DX80/Aune X1s. Oczywiście nie dosłownie, ale w tym kierunku. KANN gra umiarkowanie neutralnie i bardzo naturalnie, nieco gęsto i z pełną średnicą, z nienarzucającym się dużym basem i gładką górą, z szeroką sceną wszerz i wgłąb. V30 z kolei jest raczej powściągliwy, niby przestrzenniejszy ale to dlatego, że ogółem jest jaśniejszy i analityczniejszy. Zatem V30 dobrze zgrywa się z PM3, ale KANNa bym do tych słuchawek nie dawał, to tak dla przykładu.

 

Nabazgrałem jeszcze wrażenia odłuchowe z Owlami, może się komuś przydadzą:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jestem użytkownikiem KANNa i póki co dominuje raczej rozczarowanie. Zastrzeżenia budzi przede wszystkim firmware. Mam najnowszą wersję, korzystam z zalecanych kart SanDisk, a mimo to odtwarzacz już trzykrotnie zepsuł system plików, a raz - w czasie ustawiania korektora - zwyczajnie się wyłączył (również psując system plików na karcie).

 

Na szczęście nie było potrzeby nagrywania całej kolekcji jeszcze raz. Jeśli KANN informuje, że karta jest uszkodzona, można ją naprawić w Windows, jak każdy inny dysk lub pendrive. Potem warto skorzystać np. z FreeFileSync i upewnić się, że nic nie zginęło (zawsze brakuje trzech-czterech utworów w jakimś losowym folderze). Cały proces trwa maksymalnie 10 minut.

 

Od premiery minęło już trochę czasu, więc po tym producencie spodziewałem się dopracowanego produktu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Hardwired napisał:

Od kilku dni jestem użytkownikiem KANNa i póki co dominuje raczej rozczarowanie. Zastrzeżenia budzi przede wszystkim firmware. Mam najnowszą wersję, korzystam z zalecanych kart SanDisk, a mimo to odtwarzacz już trzykrotnie zepsuł system plików, a raz - w czasie ustawiania korektora - zwyczajnie się wyłączył (również psując system plików na karcie).

 

Na szczęście nie było potrzeby nagrywania całej kolekcji jeszcze raz. Jeśli KANN informuje, że karta jest uszkodzona, można ją naprawić w Windows, jak każdy inny dysk lub pendrive. Potem warto skorzystać np. z FreeFileSync i upewnić się, że nic nie zginęło (zawsze brakuje trzech-czterech utworów w jakimś losowym folderze). Cały proces trwa maksymalnie 10 minut.

 

Od premiery minęło już trochę czasu, więc po tym producencie spodziewałem się dopracowanego produktu.

 

Miałem identyczne problemy i to właśnie plus jakość wykonania orazcbateria ktora po niecslych 3 mc w godzine słuchania spadała o 30% spowodowalo iż się go pozbyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, ja kart nie formatowałem, przełożyłem wprost z Fiio i działają, nie zgłaszał błędów. Jak dotąd żadnych problemów z KANNem nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po niemal trzech tygodniach moje zdanie n.t. KANNa znacznie się poprawiło. Remedium na problemy z kartą okazało się jej sformatowanie przez odtwarzacz i wgranie muzyki poprzez MTP. Od tego czasu nie mam żadnych problemów z oprogramowaniem.

 

Po wygrzaniu i porządnym osłuchaniu zacząłem też doceniać brzmienie. Podoba mi się głębia i specyficzna miękkość w okolicy środka, którą początkowo brałem za nierówność w charakterystyce. Taka barwa fenomenalnie sprawdza się w starych nagraniach i klasycznym rocku. Powoli przechodzę przez posiadane płyty i jestem zaskoczony, jak bardzo KANN potrafi je spolaryzować pod względem jakości produkcji. Wiele z nich brzmi znacznie lepiej, niż je zapamiętałem, podczas gdy sporo innych - wręcz przeciwnie. Słucham przede wszystkim metalu, więc póki co skłaniam się ku teorii, że gorzej brzmiące albumy po prostu... są gorzej zrealizowane, a KANN ze swoim charakterystycznym środkiem to eksponuje. Testy trwają, temat z pewnością będę dalej badał.

 

Tak czy inaczej obcowanie z tym DAPem to prawdziwa pełna wrażeń przygoda. Na razie na pewno go nie sprzedam.

Edytowane przez Hardwired
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem niedawnym posiadaczem KANNa, mam zagwozdkę z moimi HD-650. 

Podobno gniazdo symetryczne jack 2.5 mm potrafi dać więcej mocy słuchawkom .... 7vrms czy coś takiego.

 

Pytanie dla doświadczonych użytkowników,

Czy zainwestowanie w kabel symetryczny 2.5mm jack do HD-650 da znaczną poprawę w napędzeniu HD650?

Ktoś już to próbował lub ma doświadzcznie z KANNem i HD600/HD650??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

U mnie klient zrezygnował - mój syn, bo gra za dobrze

"Tata za dużo słyszę, niektórych nagrań nie da się tak słuchać. Musiałbym pół biblioteki wyrzucić."

 

Co do problemów z kartą ja miałem tylko przy żonglowaniu między urządzeniami. Zazwyczaj wystarczyło wrzucić w czytnik i przeskanować z naprawą. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

W nowej promocji KANN za 3k. Niewiele jest już na rynku DAPów z dwoma gniazdami na karty, a w tej cenie myślę, że KANN to fantastyczna opcja. Mam go nadal, zero problemów, zero potrzeb szukania czego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, timecage napisał:

W nowej promocji KANN za 3k. Niewiele jest już na rynku DAPów z dwoma gniazdami na karty, a w tej cenie myślę, że KANN to fantastyczna opcja. Mam go nadal, zero problemów, zero potrzeb szukania czego innego.

Przepraszam ale tu się zupełnie nie zgodzę bo bateria w tym klocu to kpina jakaś ponieważ po 3 mc użytkowania po gorzinie użyktowania spadała o 25%, mocy też jakoś nie widać i nie słychać a cegła że zabić można 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po więcej niż 3 miesiącach użytkowania nie spada, a i na brak mocy nie narzekam, także Twoje niezgadzanie się jest mi zupełnie obojętne.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, timecage napisał:

Mi po więcej niż 3 miesiącach użytkowania nie spada, a i na brak mocy nie narzekam, także Twoje niezgadzanie się jest mi zupełnie obojętne.

A ja tuż po serwisowej wymianie baterii go zupełnie bez żalu sprzedałem, więc to że się nie zgadzasz z moim niezgadzaniem się jest mi podobniezupełnie  obojętne ;)

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie było łatwo coś dorwać do KANN CUBE na podróże ale w końcu się udało. 

Futerał - już wspominałem - MITER - pasuje i kosztuje koło 60$ z wysyłką.

Natomiast twardy case do podróżowania to było wyzwanie. Jak dorwałem odpowiedni rozmiar to okazywał się za płaski. Teraz mam idealny.

Spokojnie wchodzi w futerale + słuchawki + jakieś kabelki. Twarda, z karabińczykiem, dobrze wykonana.

16$ od Chińczyka

 

https://www.aliexpress.com/item/32811221525.html

 

 

green-14.jpg

green-13.jpg

green-12.jpg

green-1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy, że jest jeszcze większy od klasycznego KANNa, a z jakiegoś powodu ma jedno gniazdo na kartę mniej, ciężko mi się zgodzić z "najlepszy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności