Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern KANN


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bym miał go porównywać to analogowość z ipoda nano 1g. Ale to tylko ona z ipoda, bo tak granie jest dla mnie całkiem nowe i wykracza poza moje doświadczenie. Inspiracja jest ewidentna, ale czym to już na prawdę nie wiem. Wszelkiego typu twarde struny fortepianowe, gitary akustyczne o bardzo twardych strunach, takie na których nasi ojcowie cieli sobie opuszki, dzwonki chromatyczne (cymbałki), brzmią tu niezwykle, tak jakby kann był właśnie pod takie instrumenty robiony. Jego twardość uwydatnia ich brzmienie. Jest też wrażenie ciężkości tych wszystkich instrumentów. Moc wzmacniacza jeszcze im tej ciężkości nadaje. Do tego klasyczne iriverowskie brzmienie - ciepłe i bezpośrednie.

 

Idę słuchać zaraz Pink Floydów, bo faktycznie w nich jest taka twardość, która może świetnie brzmieć na Kannie. Potem napisze, jak mi się ich słuchało.

 

Z miękkimi słuchawkami to to na pewno nie zabrzmi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
30 godzina wygrzewania.
 
Kann jest dziwny, na próżno w nim szukać niesamowitej rozdzielczości, to jest zdecydowanie inny kierunek, niż wszystko to co dotychczas słyszeliśmy w AKczach, nie podkoloruje też dźwięku, nie zagra tak jak ak300 i porównywanie go do ak380 tez raczej nie ma sensu. Ta twardość jest wszechobecna i wygląda to tak, jakby Iriver chciał się cofnąć do lat 70-80 i wyciągać z nich esencję i czarować nas/mnie uwypuklając dźwieki właśnie tą twardością. Ciekawe doświadczenie. Nie wiem jak to ująć. Może jutro uda mi się znaleźć na to odpowiednie słowa. 
Wygląda na to, że twórcy kanna chcą nam powiedzieć, że nie tylko rozdzielczość, nie tylko kolor istnieje w muzyce, ale że jest też coś innego. Kann chce nas zabrać w podróż w czasie i pokazać jak nasi ojcowie i dziadkowie audiofile słuchali muzyki.

A na jakich słuchawkach słuchałeś jeśli można wiedzieć?
KANN może mieć coś np. Ze starych JBL ale ogonie brzmienie jest raczej gładkie i okrągłe a tam raczej Gora ostrzejsza.
Moim zdaniem KANN to player dla kogoś kto chce cieszyć się muzyka i odbierać ja jako calosc i wszechobecna a nie punktowo czy detalistycznie rozkładać ja na posZczegolne pierwiastki. Choć wcale nie brakuje mu szczegółowości. Ale nie jest to brzmienie aż tak kulturalne jak w. ak380. Niemniej jednak to produkt który powinien podobać się wielu jak spodobał się AK300


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grado sr125i.

10 minut temu, szczygiel napisał:


A na jakich słuchawkach słuchałeś jeśli można wiedzieć?
KANN może mieć coś np. Ze starych JBL ale ogonie brzmienie jest raczej gładkie i okrągłe a tam raczej Gora ostrzejsza.
Moim zdaniem KANN to player dla kogoś kto chce cieszyć się muzyka i odbierać ja jako calosc i wszechobecna a nie punktowo czy detalistycznie rozkładać ja na posZczegolne pierwiastki. Choć wcale nie brakuje mu szczegółowości. Ale nie jest to brzmienie aż tak kulturalne jak w. ak380. Niemniej jednak to produkt który powinien podobać się wielu jak spodobał się AK300


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Grado sr125i - mam zamiar je modować pod kana - klon, palisander - coś w te strone.

No jest bardzo gładko, cieżko i twardo. Pink Floidzi brzmią obłędnie.

Edytowane przez barl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Twardość? Dociążenie. Tam każdy dźwięk ma swoją namacalną wagę. Nie ma tyle szczegółów co w poprzednikach z serii 3xx. Tu raczej dopracowano to co pokazywał AK70 tylko zrobiono to naprawdę w dobrym stylu. Dźwięk nie jest już aż tak szczegółowy choć nadal jest sporo detali, jest bardziej dynamiczny...bardziej sluchalny. Nie angażuje tak mocno w wyszukiwanie smaczków jego po prostu się słucha czerpiąc radość. Mam za sobą dopiero 4 dni słuchania i ciagle mi mało. Player nie jest wybredny co do słuchawek. W tym aspekcie jest dość transparentny i dużym stopniu przejmuje charakter samych słuchawek.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra dopiero dobę, więc to za mało, żeby go ocenić. Moje wrażenia są nieco inne. On w ogóle nie gra technicznie. On gra muzykalnym, soczystym i barwnym dźwiękiem. Nie zauważam żadnej twardości. Rozdzielczość jest duża.Może nie tak jak w Ak380 ale za to podana w przyjazny, muzykalny sposób. On po prostu gra muzykę, a nie zbitek dźwięków. Dla mnie gra lepiej niż AK380, przyjemniej i wciąga w muzykę, nie w detale. Te detale są i jest ich znaczna ilość ale są składową muzyki, a nie same z siebie gdzieś tam tańczą w około nas jak w AK380.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje Kann od kilku dni ale mam na razie to samo zdanie o nim co Sly30.

Obecnie używam go tylko z Denonami D7100 i dopiero teraz z Kann pokazują swoje możliwości. Kann może nie ma tej szczegolowosci co mój poprzedni dap DX200 ale nadrabia świetną dynamiką, basem i muzykalnośćią. Właśnie tej muzykalność brakowało mi w DX200.

Ciągle czekam na swoje Fostexy TH900 aż wrócą z wymiany przetwornika, aby móc przetestować Kann po bal i dopiero wtedy będę mógł stwierdzić czy to dap dla mnie ;)

 

 

 

Edytowane przez MarcusFenix69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to DAP dla każdego, kto szuka muzyki, a nie efektów WOW! Na wielogodzinne odsłuchy idealny. To może być pewnego rodzaju przełom w playerach AK i przynajmniej w tym modelu odejście od nadmiernej analityczności i z czasem męczącej selektywności. Do tego rewelacją jest możliwość użycia pojemnych kart dając łącznie ponad 800GB muzyki. No i regulacja Gainu dająca możliwość grania praktycznie z dowolnymi słuchawkami. Duża, pojemna bateria to też ważna rzecz. W sumie to AK trochę strzela sobie w stopę wypuszczając tak dobry player w tak rozsądnej cenie. Pół roku temu byłem blisko zakupu AK380 Copper. Dobrze, że się powstrzymałem.

 

Kanna można porównać do high endowych sprzętów firm Accuphase czy MBL.

Edytowane przez Sly30
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sly30 napisał:

Myślę, że to DAP dla każdego, kto szuka muzyki, a nie efektów WOW! Na wielogodzinne odsłuchy idealny. To może być pewnego rodzaju przełom w playerach AK i przynajmniej w tym modelu odejście od nadmiernej analityczności i z czasem męczącej selektywności. Do tego rewelacją jest możliwość użycia pojemnych kart dając łącznie ponad 800GB muzyki. No i regulacja Gainu dająca możliwość grania praktycznie z dowolnymi słuchawkami. Duża, pojemna bateria to też ważna rzecz. W sumie to AK trochę strzela sobie w stopę wypuszczając tak dobry player w tak rozsądnej cenie. Pół roku temu byłem blisko zakupu AK380 Copper. Dobrze, że się powstrzymałem.

 

Kanna można porównać do high endowych sprzętów firm Accuphase czy MBL.

 

 

Nie wiem czy w stopę, z własnego doświadczenia wiem, że po paru latach szuka się czegoś nowego. Mi się podoba bardzo zróznicowanie w AK, mam jakby wrażenie że on mnie uczy jako takiego nieopierzonego, pokazuje ze mało wiem o muzyce. Dzięki Kannowi np teraz szukam muzyki gdzie tą ciężkość poczuję. Cofka jest właśnie u mnie do Black Sabbath i odkrywanie 70 lat na nowo. Nigdy nie lubiłem Pink Floyd słuchać a teraz nagle mi zaczął wchodzić oO ?? Mam wrazenie, że Iriver wziął sobie jakby do serca to, abyśmy doswiadczali róznego grania. U mnie to tak jest - 3-4 lata i coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodanie slotu na duźą kartę SD coś daje ?

barl,sly30 - jaki kolor obudowy macie ? Mi ten niebieski nie przypadł do gustu. Stylizacja na blachę falistą też nie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam niebieski. Chciałem szary wcześniej, no ale ze akurat na sklepie był tylko taki to machnąłem ręką. Dla mnie to nie ma większego znaczenia.

 

Duże SD ma swoje plusy. Mam w domu adapter na duże karty. Jest ona poręczniejsza niż ta mała.

Edytowane przez barl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój jest taki stalowy, ale kolor nie ma znaczenia, bo i tak powinien mieć etui. Na razie nie ma ich u nas w ofercie. Widzę w necie, że są w Korei skórzane, fajne etui. Ponoć mp3 Store ma ściągnąć takie ale nie te fajne. Chcą ściągnąć te z bezsensowną klapką z tyłu i bez ochrony przycisków sterujących. A są dostępne inne, znacznie lepsze jak sądzę...Dignis Leather Case...w kilki kolorach.

 

Karty SD i microSD mają sens. Ponad 800GB muzy to wielki wybór.

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne koło 500 zł. Ale to i tak w sumie niewiele zważywszy na cenę DAPa. Tylko lepiej kupować od razu z DAPem bo potem może Szkot w duszy się odezwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Zapewne koło 500 zł. Ale to i tak w sumie niewiele zważywszy na cenę DAPa. Tylko lepiej kupować od razu z DAPem bo potem może Szkot w duszy się odezwać ;)

 

Na aliexpress tez są ale jakość jest badziewna. Kosztuje 50 dolarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, barl napisał:

 

Na aliexpress tez są ale jakość jest badziewna. Kosztuje 50 dolarów

A widziałeś może na Ali coś na parę AK300/380 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, AndrePL napisał:

ja na amazonie widziałem takie ze stojaczkiem

61cVsjes7-L._SL1001_.jpg

 

To jest Miter. Mam taki do DX200, to jest poziom Dignisa, jest bardzo dobry.

 

https://www.amazon.com/MITER-Leather-Case-Protector-Patented/dp/B071ZDL2X6/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1500224322&sr=8-7&keywords=miter+case

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności