Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern KANN


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Lord Rayden napisał:

W obecnych czasach powinniśmy niestety przywyknąć,że większość sprzętu traci szybko na "wartości" pieniężnej, choć nadal jest to dobry sprzęt. Mój AK120 bije AK300 w kwestii baterii co najmniej na pół głowy. Gra fajnie, za bezcen oddać go nie chcę, więc pełni rolę takiego Shangling M1. Jak chcę biorę duży jak chcę biorę mały (zwłaszcza,że mały ma lepsze etui portfelikowe)

 

 

 

To jasne. Ale jeżeli jeszcze na dodatek sam producent tworzy konkurencję na tej samej półce produktowej to należy uznać, że coś z tym producentem jest nie ten teges. Kanibalizm to w sumie brzydka sprawa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla producenta liczy się tylko kasa. I IMO dobrze kombinują. Po sukcesie AK300 nauczyli się, że można więcej zarobić na rozsądniej wycenionych odtwarzaczach. A, że audioholicy łykają nowości jak pelikany i lubią mieć rotację w sprzęcie to mamy Kanna.

 

To może być świetny sprzęt domowo-hotelowy. Dla mnie jednak za drogi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krz napisał:

Może będzie na iBoodzie ;)

Albo mp3store zrobi super promocję "za 50% ceny " albo mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MP3store napisał:

Może jakąś promocją na model AK300 oraz AK70 da się przewalczyć. Mieliśmy częste zapytania.

Obserwujcie forum. Niewykluczone, że coś się pojawi.

 

Wcale się nie zdziwię, że teraz będzie akcja promocyjna na wyprzedaż AK300 za pół ceny. Może przy okazji dacie promocję na AK380 za 20% ceny? Chętnie wezmę. Skoro AK Kann rządzi...

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jaro54 napisał:

Albo mp3store zrobi super promocję "za 50% ceny " albo mniej

 

Już teraz, po "zagadaniu" ponoć można wyrwać 300-tkę za fajną cenę, na 50% to bym nie liczył jednak... co nie zmienia faktu, że brałbym z miejsca.

 

To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nie warto brać nic w audio w regularnej cenie. Albo preorder w ciemno, albo czekać na obniżki. Marże na tych sprzętach to jest jakaś abstrakcja.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marża od regularnej ceny za elektronikę w Polsce może sięgać w niektórych przypadkach nawet do około 40% , więc faktycznie jest to kosmos ... Jednak za coś trzeba zapłacić ZUS , pensję dla pracowników , lokal , światło itp itd ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wegiel21 napisał:

Marża od regularnej ceny za elektronikę w Polsce może sięgać w niektórych przypadkach nawet do około 40% , więc faktycznie jest to kosmos ... Jednak za coś trzeba zapłacić ZUS , pensję dla pracowników , lokal , światło itp itd ....

 

I bardzo dobrze, nie jesteśmy Burkina Faso. Ja do mp3store nie mam żadnych pretensji, bo z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że jest to firma solidna, zatrudniająca kompetentnych, rzeczowych i wielce pomocnych ludzi. Natomiast wkurzyłem się na Astella, że zmusza swoich dystrybutorów (w tym mp3store) do uprawiania jakichś dziwacznych kombinacji handlowych, a swoich dotychczasowych klientów traktuje jak ****iarzy.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Już teraz, po "zagadaniu" ponoć można wyrwać 300-tkę za fajną cenę, na 50% to bym nie liczył jednak... co nie zmienia faktu, że brałbym z miejsca.

 

To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że nie warto brać nic w audio w regularnej cenie. Albo preorder w ciemno, albo czekać na obniżki. Marże na tych sprzętach to jest jakaś abstrakcja.

Widzisz ja jak nie kupię za mniej niż 50% ceny producenta to jestem chory. Ale zwykle udaje mi się za 20-35% tej ceny :) czasami trzeba trochę poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup preordera w ciemno jest o tyle dobry że w razie ewentualnej odsprzedaży nie traci się aż tyle co przy zakupie w regularnej cenie 

Gdybym miał teraz zliczyć ile straciłem na tym interesie to by się okazało że mógłbym sobie zamówić 2 takie Kanny ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, westberg napisał:

 

I bardzo dobrze, nie jesteśmy Burkina Faso. Ja do mp3store nie mam żadnych pretensji, bo z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że jest to firma solidna, zatrudniająca kompetentnych, rzeczowych i wielce pomocnych ludzi. Natomiast wkurzyłem się na Astella, że zmusza swoich dystrybutorów (w tym mp3store) do uprawiania jakichś dziwacznych kombinacji handlowych, a swoich dotychczasowych klientów traktuje jak ****iarzy.  

a ty nie słodź tak mp3store bo zemdli wszystkich. Liczysz pewnie na dodatkowy upuścik  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nic do mp3store nie mam. Ale jak już poruszyliśmy ten temat, to na przykładzie ostatniej akcji z ibooda, jak ktoś kupił rok temu Pionka za 2,5k i chciałby go sprzedać po roku, to ile dostanie za używkę? 1k? To jest strata na poziomie 60%, nawet nowe auta z salonu tyle nie tracą. I jak tu kupowac sprzęt na premierę? :)

 

Powodzenia dla tych, którzy kupią te nowe playerki Pioneera.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro54 napisał:

Widzisz ja jak nie kupię za mniej niż 50% ceny producenta to jestem chory. Ale zwykle udaje mi się za 20-35% tej ceny :) czasami trzeba trochę poczekać

Tylko czekając obecnie na powiedzmy obniżkę ceny najnowszego TV firmy X za cenę 18000 zł o 50% poczekamy sobie do chwili jego wycofania ze sprzedaży i będzie to już przestażały sprzęt bez najnowszych technologii i funkcjonalności .... na szczęście audio tak nie idzie do przodu , ale jednak idzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wegiel21 napisał:

Tylko czekając obecnie na powiedzmy obniżkę ceny najnowszego TV firmy X za cenę 18000 zł o 50% poczekamy sobie do chwili jego wycofania ze sprzedaży i będzie to już przestażały sprzęt bez najnowszych technologii i funkcjonalności .... na szczęście audio tak nie idzie do przodu , ale jednak idzie ;)

Poczekamy do nowego modelu, który marketing będzie wciskał za cenę wyższą niż tego obecnego. A ponieważ nowe modele pojawiają się dość często to nie trzeba zbyt długo czekać. Ja np. swoje MF100 nówki kupiłem za 249 PLN przy cenie w okolicach 700 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

W przypadku AK ceny są stabilne. Jeśli ktoś zmienia sprzęt jak rękawiczki to zawsze coś traci.

Dlatego są tacy, którzy kupuja sprzęt z drugiej reki - ale taki sprzęt nie zawsze jest w 100% pewny. Juz mieliśmy wiele przypadków na serwisie gdzie klienci szukali pomocy a kupili z drugiej reki. I co, okazuje się, że wcale taniej ich nie wyszlo. Oczywiście nie jest to reguła. Ale należy być ostrożnym.

 

Czasem lepiej pójść do sklepu i się uśmiechnąć a może sprzedawca akurat będzie miał dobry dzien i mozliwości zrobienia rabatu na danym urządzeniu. Nie zawsze się da.

Ceny u Nas sa internetowe a niestety internet ma do siebie, że zabiera marże.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jaro54 napisał:

a ty nie słodź tak mp3store bo zemdli wszystkich. Liczysz pewnie na dodatkowy upuścik  :)

 

Nie słodzę, tylko wyjaśniam, żeby nie było, że jadę po Bogu ducha winnych człowiekach z mp3store. Generalnie rozumiem, że każdy kto prowadzi biznes gra na zasadach określonych, czasami określonych przez innych, więc...Poza tym piszę co sądzę. Nie planuję jak na razie żadnych zakupów (no, może kiedyś się jeszcze szarpnę na tego ampa astellowego, ale bez ciśnienia). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Karmazynowy napisał:

Ja też nic do mp3store nie mam. Ale jak już poruszyliśmy ten temat, to na przykładzie ostatniej akcji z ibooda, jak ktoś kupił rok temu Pionka za 2,5k i chciałby go sprzedać po roku, to ile dostanie za używkę? 1k? To jest strata na poziomie 60%, nawet nowe auta z salonu tyle nie tracą. I jak tu kupowac sprzęt na premierę? :)

 

xdp100r w polszy kosztował 3,6 tys. Za 2,5 to miał kilka koleś na allegro bez gwarancji oraz można sobie było samemu importować z japonii w tej cenie :) jak ktos kupił w normalnej dystrybucji to strata 70% w ciągu roku. Dla mnie ta firma przestała istnieć, wtopa z tak podstawową rzeczą jak 3,5mm gniazdo i do tego taka utrata wartości? Wolne żarty.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Its preorder, you kann't. :) Na CanJam chyba był, chociaż mp3 się chwaliło, że słuchali, może mają testówkę.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MP3store napisał:

W przypadku AK ceny są stabilne. Jeśli ktoś zmienia sprzęt jak rękawiczki to zawsze coś traci.

Dlatego są tacy, którzy kupuja sprzęt z drugiej reki - ale taki sprzęt nie zawsze jest w 100% pewny. Juz mieliśmy wiele przypadków na serwisie gdzie klienci szukali pomocy a kupili z drugiej reki. I co, okazuje się, że wcale taniej ich nie wyszlo. Oczywiście nie jest to reguła. Ale należy być ostrożnym.

 

Czasem lepiej pójść do sklepu i się uśmiechnąć a może sprzedawca akurat będzie miał dobry dzien i mozliwości zrobienia rabatu na danym urządzeniu. Nie zawsze się da.

Ceny u Nas sa internetowe a niestety internet ma do siebie, że zabiera marże.

Bo trzeba kupować sprzęt od 100 procentowych pewniaków jakich na forum jest kilku i którym kłaniam się "czapką do ziemi, po polsku" !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nic do mp3store nie mam. Ale jak już poruszyliśmy ten temat, to na przykładzie ostatniej akcji z ibooda, jak ktoś kupił rok temu Pionka za 2,5k i chciałby go sprzedać po roku, to ile dostanie za używkę? 1k? To jest strata na poziomie 60%, nawet nowe auta z salonu tyle nie tracą. I jak tu kupowac sprzęt na premierę?
 
Powodzenia dla tych, którzy kupią te nowe playerki Pioneera.

Kto da 1k za grajka, któremu niedługo kończy się gwarancja jak można za 1200 kupić teraz nówkę

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności