Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmocnienie kabla. Rekabling?


Angela4b

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Dziś postanowiłam do was dołączyć, gdyż od jakiegoś czasu zastanawiam się jak wzmocnić przewód słuchawkowy. Mam aktualnie fajne słuchawki, które dobrze grają i chciałabym żeby służyły mi jak najdłużej.

Znalazłam w sieci taki ciekawy filmik

No i wizja moich kabelków zabezpieczonych linką spadochronową bardzo mi się spodobała! ;) Jednak pierwsza próba lutowania starych słuchawek, które przecięłam, żeby w ogóle zobaczyć, czy rzeczywiście będą mi działać po ponownym połączeniu zakończyła się fiaskiem (choć może to wina lutownicy, bo coś mi niefajnie rozpuszczała cynę, a ta nie chciała się w ogóle ciapać i przenosić na kable. Możliwe, że się już przepaliła) :/ Poza tym mam trochę opory przed kolejną zabawą z recablingiem, ale wciąż chcę sobie opatulić kabelki... Także chyba będzie trzeba. Nie bardzo jednak wiem, jak poradzić sobie z częścią rozdzielającą, która ma dodatkowo guzik i mikrofon. Większość tutków pokazuje tylko jak wymienić w nich samego jacka.

Już myślałam o starej metodzie ze sprężynką przy jacku, a cały kabel dodatkowo wsadzić w termokurczkę, ale nie znajdę takiej, co mi wejdzie przez część douszną, ani przez jacka, a potem rozdzielnik... Potem znalazłam coś takiego

Jednak nie wiem, czy oplatanie całych słuchawek czymś takim ma sens... No i to dość drogie dziadostwo.

 

Czy macie może jakiś pomysł, który sprawdzi się na moich panasonicach i zircon'ach? :)

Z góry wielkie dzięki!

 

PS. Nie miałam pojęcia do jakiego działu wrzucić ten temat, ale mam nadzieję, że tu będzie pasował.

Edytowane przez Angela4b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paracord jest taniutki, ~1.50zł/m (allegro). Lutowanie firmowych przewodów słuchawkowych, szczególnie w dokanałówkach jest dość uciążliwe - miedź jest pokryta warstwą lakieru, która musi zejść zanim cyna złapie, można albo bardzo delikatnie liznąć przewód płomieniem, albo potrzymać w mocno rozgrzanej cynie, dając wcześniej trochę kalafonii.

Czy ma to sens - paracord się na pewno mniej plącze, i w dużych słuchawkach się to dobrze sprawdza, nie wiem jak w dokach, czy nie będzie to trochę za grube.

No i podstawowy problem - tak jak przy słuchawkach jeszcze łatwo możesz odlutować przewód wsunąć paracord i przylutować, tak przy wtyku już jest gorzej, 99% wtyków w takich słuchawkach jest nierozbieralna, trzeba ciąć kabel i lutować, co jest upierdliwe, trzeba te kable od siebie odizolowac, co też jest upierdliwe, i jest duże prawdopodobieństwo, że takie połączenie nie wytrzyma przy wtyku (bo tam się kabel najczęściej zgina. Już lepiej by było wymienić wtyczkę na nową, albo jeszcze lepiej, zwyczajnie wymienić cały kabel. Roboty praktycznie tyle samo, komponenty drogie nie są, a i jakość dźwięku prawdopodobnie skoczy do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności