Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test odtwarzacza iBasso DX200


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna świetna recenzja, dzięki!

 

Mam dwie uwagi. Trochę mało o połączeniach z iemami. ER4PT to faktycznie ostatnie słuchawki, które widziałbym w parze z DX200, nawet bez odsłuchu. Ja słucham tylko dokanałówek i w recenzji o takich połączeniach za wiele nie znajdę. 

 

Czy Ty odpalałeś w ogóle Mango OS, tzw. pure mode?

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, pawkos napisał:

Wszystko jak zwykle dobrze wypunktowane. 

 

Chociaż all999 ma trochę racji. Brakowało trochę połączeń z dokami. 

 

No chyba, że wychodzimy z założenia, że z racji wielkości jest on tylko do użytku domowego.;)

 

To nie do końca tak, bo ja go używam tylko z dokami. Tylko w domu/hotelu B)

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używacie niezgodnie z przeznaczeniem ;) 

to spasowanie i jakość materiałów przy AK300 leży i kwiczy :) 

ety prawdę mówią ..

 

zadawanie pytania czy było słuchane na pure mode trochę nie na miejscu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku czyli dx200 wcale nie gra lepiej od dx100 tylko trochę inaczej i jak dobrze rozumiem to dx100 jest bardziej gładki przez co pewno sprawia wrażenie bardziej naturalnego ale też bardziej neutralnego z uwagi na mniejsze podkolorowanie w midbasie i trochę dalszą średnicę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku czyli dx200 wcale nie gra lepiej od dx100 tylko trochę inaczej i jak dobrze rozumiem to dx100 jest bardziej gładki przez co pewno sprawia wrażenie bardziej naturalnego ale też bardziej neutralnego z uwagi na mniejsze podkolorowanie w midbasie i trochę dalszą średnicę.


Spróbuj to przeczytać na głos na jednym oddechu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku trochę się nie zgadzam z twoją recenzją, z kilku powodów:
1) Średnica w Sabrze brzmi blisko i bardzo wyraziście, wystarczy wziąść Matrix X-sabre, Yulong Sabre D18, LKS, DX100, wszystko tutaj zależy od implementacji, ale jeśli chodzi o czystość i krystaliczność brzmienia zgodzę się. Dla mnie w DX200 średnica jest bardzo łagodna, rozmyta, z dużą ilością detali i bardzo dobrą separacją.
2) Soprany są dla mnie przyciemnione i nie doświetlają wokali
3) z etami er-4s jest to połączenie bardzo łagodne, relaksacyjne okupione dużą ilością szczegółów, bardzo dobrą rozdzielczością
4) dla mnie dx100 jest dużo bardziej przyjemniejszy w graniu, gdyż dx200 wogóle nie angażuje w muzykę, coś tam sobie plumka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie zapomniałem wspomnieć o Pure Mode - tak mnie to narzekanie na brak Google Play pochłonęło ;) Mango rzeczywiście jest w formie oddzielnego systemu, interfejs prawie jak apka na Androida, właściwie system rodem z DX80.

 

@shakur1996 Nie miałem DX100 bezpośrednio obok, żeby sprawdzić który jest lepszy. Jednak rzeczywiście może tak być, że to kwestia preferencji. Do mnie zawsze przemawia jednak bardziej konturowe, twardsze brzmienie - gładkość, często odbieram jako pewną mgiełkę, złagodzenie przekazu, dystans.

 

@misiekkb Co do braku zaangażowania w DX200 - zgadzam się, nie jest to DAP muzykalny i DX100 rzeczywiście może być bardziej przyjemny w odbiorze. Co do średnicy - według mnie DX200 ją jednak wypycha, Sabre zazwyczaj odbieram jako neutralne/płaskie/liniowe brzmienie - nadal bliskie, ale w wersji DX200 środek jest według mnie po prostu stawiany bliżej. Odnośnie góry - ostatecznie nie uznałem jej za przyciemnioną, a trochę łagodniejszą. Przy porównaniach z DX90 wychodziło, że sopran DX200 jest jednak dosyć mocny, chociaż sporo będzie zależało od słuchawek i konkretnej synergii. Dziwi mnie, że odbierasz DX200 jako łagodnego - pewnie kwestia różnych słuchawek, bo dla mnie jest jednak twardo i mocno grającym DAPem. X5 III jest przy nim dużo łagodniejszy.

 

@all999 Ostatnio celowo skracam opisy ze słuchawkami, skupiam się bardziej na ogólnym opisie sygnatury. Teksty wychodzą po prostu bardzo długie - szczególnie jeśli dotyczą DAPa o takich możliwościach, wielu funkcjach. Może jednak przesadziłem, następnym razem postaram się ograniczyć opisy funkcjonalności/oprogramowania, na rzecz połączeń ze słuchawkami - to rzeczywiście powinno mieć większy priorytet.

 

@hibi Prawda - spasowanie jest ogólnie dobre, ale to nie poziom wykonania AK. Nie ma problemów z samą bryłą - ekran, przyciski, wszystko jest jak należy. Gorzej wygląda sprawa modułu wzmacniacza - co widać na fotce w teście.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux tylko trzeba zaznaczyć że dla mnie muzykalność to jest coś innego niż dla reszty, każdy ma swoje subiektywną definicję muzykalności, dla mnie np. Leckerton jest bardzo muzykalny, a dla innych będzie zachodził za nudny, tak samo Audio-Technica ATH-M70x. Ja bym musiał mieć do DX200 słuchawki, które są znacznie ostrzejsze, szybsze, konturowe niż ety er4s, na takich Sonorusach IV to ta wysoka średnica na DX200 robi się już dla mnie już słuchalna, a wiadomo cześć osób ich nie lubi tych słuchawek za te podbicie na wysokiej średnicy. To jest tak jakby porównać że jedni wolą pływać kajakiem na jeziorze, gdzie nić się nie dzieje, jest spokój i cisza, a drudzy wolą pływać kajakiem w potoku, gdzie cały czas zmieniają się warunki. Ja wolę to drugie, gdzie cały czas mam zmienną dynamikę, tu zakłuje, tu uderzy, niż szczegóły i rozdzielczość przy spokoju.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zgadzam w pelni z recka... dlatego ja wybralem bez dluzszego zastanowienia ak300 :)
Skoro nawet Maciek napisal ze dx200 potrafi go zmeczyc... to sobie wyobrazcie jak potrafil zagrac na nerwach mi... a co dopiero Wulkanowi ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grubbby napisał:

A ja sie zgadzam w pelni z recka... dlatego ja wybralem bez dluzszego zastanowienia ak300 :)
Skoro nawet Maciek napisal ze dx200 potrafi go zmeczyc... to sobie wyobrazcie jak potrafil zagrac na nerwach mi... a co dopiero Wulkanowi ;)

wybór mniejszego zła ;) można powiedzieć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grubbby napisał:


Hehe... a co jest dobrem?:P
Bo faktycznie lampizator + sonic nie czuja sie zagrozone w zaden sposob ;)

pozwól że zostawię to pytanie bez odpowiedzi ..

ale porównując oba urządzenia to marka chińska pojechała z ceną a IMO wykonanie to różnica kilku lat. 

Dźwiękowo kto co lubi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czernomorec napisał:

Hm, dopiero na Maciuxowych zdjęciach widać jaki to kloc jest. Podziękować, DX80 przynajmniej w spodnie się zmieści ;)

I ta cena.

jest to urządzenie przenośne - dosłownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności