Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

mucholeczek

Pytanie

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Po ostatnim meetcie w audiomagic aż przeszedłem się posłuchać tych HD700, bo usłyszałem na ich temat opinie ... no cóż powiedzieć że złe, to w tym wypadku nie powiedzieć nic. Przeszedłem się do znajomego, który ma je na półce i posłuchałem wczoraj.

UWAGA OPINIA!

Dla mnie mają dwie zalety. Są bardzo wygodne to raz. Dwa, soundstage jest niemal idealny. Osobiście wolę go bardziej niż ten sztucznie wytworzony efekt stadionu z HD800, który albo się kocha, albo nienawidzi. No i jako taki półpozytyw: porządna separacja między instrumentami.

Z negatywów ( oceniam patrząc na ich cenę ) to tak: góra jest męcząca ; dźwięk zbyt mało masywny, nie ma głębi, wybrzmienia - no nie wiem jak to powiedzieć, musiałbym się w tym kierunku doedukować, może Ryki przed snem poczytać. Bas jest przedziwny, dość szybki i dość precyzyjny, ale no znowu nie ma wybrzmienia, cośtam sobie pyka w tle. I tym stwierdzeniem  właściwie można je opisać: Cośtam sobie pyka. A jak się zrobi głośniej to góra zacznie przeszkadzać.

 

Próbowałem z jazzem: absolutnie nie, uwielbiam gdy instrumenty mają tą głębię, to wybrzmienie, a tutaj nic! . Koncerty: znowu brak dociążenia, przez to emocji też nie było. Skrzypce: (dostałbym warna jakbym to opisał).

Ale zarówno z popem, jap-popem ( albo k-popem, nie wiem nie znam się ) i elektroniką poradziły sobie bardzo przyzwoicie. Jeśli słuchasz jakichś chillstepów czy tego typu rzeczy, na pewno dadzą radę!

 

Podobno są tylko trochę mniej wymagające sprzętowo od HD800 ( które u mnie nigdy nie polubiły się z niczym ), więc na sucho z SC808 dobrze nie powinny zagrać. Nie pomyślałem, żeby podpiąć je pod coś mniej prądowego, więc sam tego nie potwierdzę. Średnica ani do pozytywów, ani do negatywów, niczym specjalnym mnie nie ujęła.

 

1,1k to pewnie i nie jest za nie zła cena, bo odsprzedanie nie powinno być takie trudne. Ale jestem pewien, że w tym przedziale znajdzie się coś lepszego. Poza tym nie jestem pewien czy są dużo lepsze od DT990. Tym bardziej od HD600 ( chociaż to inne granie ). To 7 z przodu ich numeracji przeszkadza, bo sugeruje, że są między 600/650 a 800. Osobiście dołożyłbym i brał HE-400i ( które wg mnie je deklasują ), ale ja jestem fanem grania Fanga, więc pewnie moje zdanie zbyt się tutaj nie liczy.

 

 

 

Edytowane przez Firegon
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Te słuchawki to totalne nieporozumienie, próba wiezienia się na modelu HD800, ale z dźwiękiem na poziomie totalnie śmietnikowym. One nie są warte wydania żadnych pieniędzy i zakupu do żadnego DACa. Marketingowca który wprowadził ten wynalazek do sprzedaży powinni ukochać i uściskać, najlepiej za szyję :)

One nie mają żadnych zalet, dźwięk jest tragiczny. Dół nędza, góra jeszcze gorsza. Sztuczność nad sztucznościami, przekaz bardzo męczący. I niczym nie daje się tego złagodzić, poziom dziadostwa dźwiękowego jest tam już tak duży, że nic im nie pomoże. HD600 na tym tle dzieło sztuki. I choćby z tego powodu nie warto nawet spoglądać na HD700, droższe i gorsze.

 

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Firegon napisał:

Nie.

Co więcej, zakup Sennheiserów HD700 do żadnego daca również nie ma sensu.

Ogólnie, zakup HD700 nie ma sensu.

Bo to nieudane słuchawki są.

 

Czy mógłbyś proszę rozwinąć ostatnie zdanie? A jak z opłacalnością za ok. 1,1k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Technicznie nie są lepsze od HD600, dodatkowo 600 przyjemniej się słucha. Na hd700 słychać było sybilizacje.

 

Przetwornik w HD700 niczym nie przypomina HD800, bliżej mu do tego z HD600. Widzę, że teraz te słuchawki można kupić nowe za 1750zł, ale dawniej kosztowały znacznie więcej (o ile dobrze pamiętał około 3/4tys?!) To było niezłe przegięcie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, ok. 3200 zł jeśli mnie pamięć nie myli. Próbowałem zdobyć sztukę HD700 na recenzję u jednego z aktualnie współpracujących ze mną providerów, ale niestety nie mają w tej chwili żadnych planów/potrzeb co do wysyłania ich na testy. Było to jeszcze przed ostatecznym zakupem HD800.

 

Co do samych HD800 to tylko dopowiem, że można je bardzo prosto dociążyć i "odstadionować" zwykłym dampingiem, ażeby miało to ręce i nogi bez wydawania fortuny. Inaczej czasami też trudno z nimi usiedzieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności