Skocz do zawartości

interfejs BT do słuchawek


dotd

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

szukam słuchawek bluetooth z mikrofonem żeby uwolnić się od kabli. Chciałbym uniknąć wydania ponad tysiąca zł żeby jakoś brzmiały i kolega powiedział, że można dokupić interfejs bt, który wpina się w minijacka w słuchawkach. Co byście polecili i jak to się sprawdza?

Ogólnie mam zamiar słuchać muzyki "różnej" (zależnie od nastroju) i rozmawiać przez lynca na konferencjach więc dobrze jakby mikrofon w tym cudzie dobrze zbierał i odszumiał. 

 

Nie twierdzę, że moje obecne słuchawki są szczytem marzeń (Panasonic RP-HC800 - z ANC) ale mam też inne wydatki niż kolejne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mogę polecić ci Sony SBH 52, które sam od przeszło 4 lat używam (ale musisz naszukać się bo nie produkowane) SBH 54 już nieco gorszy, lub jeśli nie zależy ci na wyświetlaczu to proponuje http://www.avantree.com/bluetooth-aptx-low-latency-headset-avantree-clipper-pro.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Play napisał:

Nokia Bh121

Ale Nokia nie ma aptX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ten model Avantree na aliexpresie bo tam ludzie wrzucają ciekawe opisy [i tak zakładam kupić w Polsce żeby było szybciej]. 

Oto opisy:

 

1. Really you can listen to When charging. the sound is good. if the receiver is in front, and behind the source, the distance more than 3 meters interrupted by the sound.

 

2. Works only in the same room as PC, but it's BT low energy, so you shouldn't really expect more than that.

 

3. The only restriction is the rather limited range of this combination - about three meters from the transmitter to receiver.

 

Nie wiem czy można podawać linki więc nie będęe "testował" moderacji. 3 metry to może mieć kabel ale nie zasięg bezprzewodowy więc to urządzenie odpada. W każdym razie dzięki za info.

 

O aptX myślę ponieważ moja lumia 930 tez to ma więc szkoda byłoby nie wykorzystać, tym bardziej że zwykła kompresja BT jest po prostu słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Play napisał:

Nokia Bh121

Ale Nokia nie ma aptX

Bierz z avantree niby USA ale wysyłają z Luksemburga, więc ewentualny Vat odpada. Ja zamawiałem w sobote w nocy a we wtorek rano kurier przed 10 był z dostawą. W polsce ok 2x drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale ludzie z jakiegoś powodu piszą o tych 3 metrach a ja bym chciał słuchać ludzi i odzywać się na konferencji "z laptopa" robiąc jedzienie dla dzieciaka w kuchni, myjąc ręce w łazience czy robiąc inne rzeczy w toalecie. Wszędzie są ściany i odległości większe jak 3 metry. Jak będę słuchał muzyki to też nie chciałbym być przywiązany do pokoju, z którego leci sygnał. Jeśli jakimś cudem znajdę się w pracy (na 1 dzień muszę się stawić a reszta to zdalny home office) to też chciałbym chodzić po sali i albo słuchać muzyki albo być online. Czyli w sumie można by rzec, że fajnie jakby urządzenie mogło sparować się z dwoma urządzeniami typu laptop i telefon. Oczywiście mikrofon (najlepiej conajmniej dwa żeby ściągał mnie a otoczenie)... i jak tak przeglądam "top 10", "top 5" itd to chyba pozostaje zakup nowych słuchawek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post skopiował się 2x...

w każdym razie: dobrze byłoby żeby ten odbiornik [i nadajnik bo ma wysyłać głos] nie był wielki i wymagał kabli.. są takie urządzonka, które zamiast metra kabla mają krótki minijack tak żeby bo było przymocowane do słuchawek a nie jeszcze mnie.

Edytowane przez dotd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności