Skocz do zawartości

DAC do Pianocraft E600


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moim źródłem muzyki jest komputer stacjonarny. Wcześniejszy komputer posiadał kartę Sound Blaster (nie pamiętam modelu). Obecny sprzęt posiada zintegrowaną kartę 

Realtek ALC-1150, niby uchodzi za dobrą a ja czuję krok w tył jeśli chodzi o odsłuch muzyki. Niskie tony nie są już tak niskie i opasłe, wysokie tony są przytłumione. Generalnie dźwięk się zrobił suchy, bez wyrazu. Zdaję sobie sprawę że Pianocraft to nie jest wysoka półka lecz chciałbym z niego wycisnąć ile możliwe. Odsłuchiwana muzyka to głównie rock, mocniejszy rock, klimaty black sabbath, red hot chili peppers, smooth jazz czasem elektronika. Lubie ocieplone brzmienie, jednak wysokie tony żeby były wyraźne, klarowne, przyjemne dla ucha. Jakiego DAC'a w moim przypadku polecacie w miare ekonomicznego? Fiio E10k Olympus 2 to dobry wybór?

Edytowane przez burritos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Rafacio napisał:

Jeśli masz kolumny z zestawu to najpierw rozejrzyj się za innymi, a DAC potem. A jak sprawę kolumn masz załatwioną to można spróbować Audioquest Dragonfly. Albo też Audiotrak PRODIGY CUBE. 

Czemu proponujesz zmianę kolumn? Mam ten zestaw od nowości i wiem że nie jest to sprzęt górnych lotów. Jak będę zmieniać to cały zestaw a na to w tej chwili finanse nie pozwalają. Tak jak pisałem na poprzednim komputerze z jakimś Sound Blasterem grało to naprawdę dobrze. Serio. Pink Floyd zadziwiał basem, smooth jazz szczegółowością, było słychać czysto i wyraźnie wysokie tony (trochę chyba podkolorowane) najdrobniejsze duszki na werblu (ghost note). Wydaję mi się że dolne i górne pasmo było trochę dokolorowane przez tą kartę ale bardzo mi się to podobało. Teraz wysokie tony są przytłumione, duszki które wcześniej kręciły są ledwo zauważalne, niskie tony mam programowo podkręcone żeby jakoś to brzmiało i w niektórych utworach to podkręcenie daje o sobie znać negatywnie. DAC mi się bardzo przyda, obojętnie czy zmienię komputer czy sprzęt grający bo muzyka u mnie leci właśnie z komputera. Możesz coś więcej napisać o tych DAC'ach co zaproponowałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Pianocraft po wyrugowaniu choćby Denona 1500AE grał z różnymi kolumnami. Te z zestawu są naprawdę słabe. I od tego bym zaczął. ( Tak. Pianocraft wygrał z Denonem 1500AE czy Audiolabem bodajże 8200 czy jakoś tak). A co do daców to na Audiofanatyk czy Zakupek masz recenzje.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności