Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Aune to bardzo ciekawy producent trzeba przyznać. Taki, który potrafi jedną linię produktów wypuścić dosyć przeciętną jak na swoją cenę (na przykład odtwarzacze przenośne), a inną jako wysoce udaną, tak jak najnowsza seria X oraz wysokie modele z serii S. Być może więc idąc za ciosem bardzo ciekawego X7s, który wprowadził jako pierwszy do produktów Aune topologię semi-BAL (symetryzującą sygnał RCA w kalkulacji na czystą moc), ten sam zespół zaprojektował potwora, którego można byłoby spokojnie nazwać X77. Zdecydowano jednak inaczej i tak oto powstał wzmacniacz zbalansowany S7. Tym razem w pełni.

 

1d8bD9Q.jpg


Link do całości recenzji: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-zbalansowanego-aune-s7/

 

Pierwsze wrażenia i dyskusjahttp://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/1146-aune-s7-pierwsze-wrażenia/

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Compton napisał:

Czy S7 dostawał sygnał symetryczny z S6, bo z jakiego typu interkonektów korzystałeś, nie było info?

 

Było:

 

Cytuj

 

Różnice między BAL i SE

Ze względu na ogromnie wygodny fakt dostarczenia mi jednocześnie z recenzowanym wzmacniaczem Aune S6, miałem możliwość sprawdzenia różnic między połączeniem single-ended oraz zbalansowanego pochodzącymi z tego samego źródła. W przypadku tego pierwszego użyłem kabli Audeos Gold Reference oraz standardowego IC dostarczanego wraz z Bursonem CV2+. W drugim przypadku w ruch poszedł komplet kabli na miedzi OCC 7n.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil, musisz sam przyznać, że jeśli pod koniec recki czyta się o tym, iż zastanawiałeś się nad sensem istnienia urządzenia no to później prawie same 10 mogą zdziwić. Sam stwierdziłeś, że w S6 prawdopodobnie siedzi X7S czyli wychodzi na to, że dźwiękowo X7S musi grać podobnie do S7. Nie płaci się za sam dźwięk, ale tak wychodzi z tego co piszesz.

Edytowane przez nsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nsk napisał:

Evil, musisz sam przyznać, że jeśli pod koniec recki czyta się o tym, iż zastanawiałeś się nad sensem istnienia urządzenia no to później prawie same 10 mogą zdziwić. Sam stwierdziłeś, że w S6 prawdopodobnie siedzi X7S czyli wychodzi na to, że dźwiękowo X7S musi grać podobnie do S7. Nie płaci się za sam dźwięk, ale tak wychodzi z tego co piszesz.

 

Recenzja przypomnę nie kończy się tylko na podsumowaniu i ocenach, bo akurat w jej treści dokładnie wyjaśniłem dlaczego sprzęt wywołał u mnie na starcie wiele wątpliwości, co zrobił aby je rozwiać i wreszcie dlaczego ostatecznie dostał tak wysokie noty oraz rekomendację. A także czemu zagościł u mnie na stałe. 

 

Nie wiem doprawdy skąd taka konkluzja w S6, skoro wyraźnie pisałem, że choć podejrzewam przekład sekcji z X7s, to gra to zupełnie inaczej z racji kompletnie innego układu DAC i ogólnie implementacji zintegrowanej :). S7 to kompletnie inny układ i inna topologia, nie mająca z X7s nic wspólnego poza podobnym działaniem w trybie symetryzacji sygnału.

 

Przypomnę także, że recenzję X7s również wykonywałem i można opis brzmienia porównać z S6. Powinny wyjść bardzo znaczące różnice. Jedyny problem miałbym przy porównaniu S6 z duetem X1s + X7s, jako że musiałbym operować na pamięci, a nie na realnych testach A-B.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X7s to w ogóle całkiem fajny układ, a przede wszystkim dobry PRE. Brzmieniowo X7s gra bardziej zaokrąglonym najdalszym sopranem i teoretycznie większą głębią niż S6, ale wężej. Możliwe że to tak Ci się spodobało. I co ciekawe nie podoba się chyba niektórym sprzedawcom, bo usilnie próbują mi pod wpisami kryptoreklamy ifi ican podrzucać ;).

 

Co do implementacji sekcji - nie grzeje się w żaden sposób tak jak w normalnym X7s, więc to już zdaje się podważać trochę moje domysły i stąd użycie słowa "prawdopodobnie". Należy jednak pamiętać że mówimy tu o integrze, a więc względem X7s doszłoby zintegrowane zasilanie, zintegrowany DAC, brak wpływu kabli (zawsze to nawet te kilka %, ale jednak) itp. Nawet jeśli mam rację i faktycznie przełożyli stopień wyjściowy, to i tak pracuje on w zupełnie innym otoczeniu. A jeśli nie mam, to w sumie też wychodzi na jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności