Skocz do zawartości
  • 0

Specyficzne słuchawki do PS4 i nie tylko


Tornan

Pytanie

Cześć,

poszukuję słuchawek z mikrofonem przede wszystkim do PS4 powiedzmy do 300 zł, które podłączę KABLEM do pada abym mógł pograć ze znajomymi. Nie interesują mnie słuchawki bezprzewodowe. Dlaczego na kablu? Bo po pierwsze jestem w tej kwestii tradycjonalistą a po drugie chciałbym używać ich także z innymi sprzętami jak komórka, DAC czy laptop. I tutaj zaczynają się te specyficzne schody. Nie wiem jak ugryźć ten temat w wyszukiwarce i mam nadzieję, że mi pomożecie i chociaż wskażecie drogę jak tego szukać. Gdyby ktoś jednak wrzucił jakieś propozycje to będzie super :-). Otóż poszukuję takich słuchawek, które mają fizyczny wyłącznik mikrofonu na kablu (fizyczne odcięcie). Problem ze standardowymi słuchawkami z mikrofonem jest taki, że ten przycisk kończący rozmowę współpracuje doskonale z komórkami (a właściwie z ich softem) ale nie współpracuje z padem PS4 - po prostu jego wciskanie nic nie daje. Dlatego potrzebuję taki wyłącznik (który często posiadają słuchawki dla graczy) w formie najchętniej przesuwki, bo nie chcę za każdym razem wyciągać słuchawek z pada żeby np. porozmawiać z domownikiem. Kolejna rzecz jest taka, że chciałbym aby to były słuchawki muzyczne (w sensie stworzone do muzyki a nie do gier) bo wolę na słuchawkach muzycznych pograć niż na słuchawkach dla graczy słuchać muzyki (if you know what I mean ;-)). Chyba, że się mylę i świat tak bardzo poszedł do przodu w tej kwestii, że kupując typowe słuchawki dla graczy będę mógł również w pełni delektować się np. subtelnymi wyczynami Thom'a Yorke. Proszę o komentarz w tej sprawie. I ostatnia rzecz, to najchętniej chciałbym aby były to słuchawki otwarte (ewentualnie półotwarte) i nauszne (ale nie wokół uszne) a brzmieniem najbardziej zbliżone do moich AKG K550.

Pozdrawiam,

Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A uzyskujesz w ogóle dźwięk na słuchawkach podłączając je w ten sposób (bezpośrednio do pada)? Ja korzystam z wyjścia słuchawkowego w tv bo z gniazda w padzie działa jedynie fabryczny (lichy) zestaw słuchawkowy. Wiem, że jest większy zestaw, zarówno od Sony jak i Thrustmastera, te powinny działać na zasadzie tej słuchaweczki z zestawu z konsolą. Czy jest szansa, że podłączysz zwykłe (nie dedykowane pod konsolę a więc typowo do gier) słuchawki do konsoli w w/w sposób - śmiem wątpić ale może za słabo ogarniam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja podponiam pod pada od PS4 AKG k545 z kabelkiem z zestawu pod androida i mikrofon dziala bez problemu, ale nie ma mozliwosci wyciszenia.

jezeli chodzi o wyciszenie mikrofonu to polecam zakup sluchawek z wypinanym kablem na jack 3,5mm(albo zmodowanie Twoich k550 i zamontowanie gniazda mini-jack) i zakup mikrofonu v-moda boom-pro z tego co pamietam to ma on suwak wiec prawdopodobnie dziala to jako mute i wtedy z fajnych sluchawek audio mozesz zrobic wysokiej jakosci headset do grania i sluchania muzyki :)

mikrofon jest razem z kablem sluchawkowym wiec nie ma plataniny kabli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przytrzymaj przycisk PS na padzie. Pokaże się menu gdzie możesz wybrać co ma być puszczane na słuchawki z pada (całość czy tylko "czat") jak również dostosujesz głośność na wyjściu słuchawkowym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności