Skocz do zawartości

głośniki na biurko do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie wszyscy zgromadzeni ;).

Szukam jakiegoś sensownego rozwiązania audio w mieszkaniu studenckim w swoim pokoju (jakiewś 7m2 ale czasem też będą grały w całym mieszkaniu) do mniej więcej 1000zł. Jest to luźna granica ale wolałbym wydać mniej.

Do czego mają służyć ? Do muzyki, filmów i ogólnego plumkania zawartości z  internetu w przeglądarce.

Problemem jest ograniczona ilość miejsca w obrębie biurka co widać na zdjęciu. Tak więc głośniki nie mogą być specjalnie głębokie i szerokie.

Jako karta dźwiękowa obecnie jest ibasso D4 Mamba, ewentualnie przywiozę Scarlett 6i6 z domu. 

Ile wolnego miejsca: na szerokość mniej więcej 27cm, wys. 25 cm, głębokość też mniej więcej 25 cm.

Na razie rozważałem 3 opcje:

- po prostu postawić na biurku albo na parapecie obok Irivera LS150, który jest obecnie w promocji na mp3store za 699 zł (ewentualnie Harman Go play +)

- Mały zestaw 2.1 typu Bose Companion 3, lub 5.

- Małe głośniki 2.0 lub monitory audio ale nic ciekawego nie znalazłem.

Na pierwszym miejscu rozważam sprzęt używany.

ORG_DSC02243[23197].JPG

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starczy miejsca na jakieś niegłupie monitorki bliskiego pola. Od razu widać że basreflex musi być z przodu.
Konstrukcja pasywna czy aktywna?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie a gdzie ja postawię ten wzmacniacz, gdyby to było pudełeczko wielkości SMSL Q5 Pro albo mojego interfejsu (Scarlett 6i6) to nie ma problemu. Innas sprawa, że taki wzmacniacz też się grzeje zazwyczaj i żre więcej prądu. 

Kiedyś na forum polecano Alesis mkII active ale jak one wypadają przy nowszych konstrukcjach nie mam pojęcia. Słyszałem jednak, że są dość awaryjne. 

http://allegro.pl/tannoy-reveal-501a-aktywne-monitory-studyjne-i6751601885.html#thumb/1 Ktoś miał z nimi do czynienia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem   Bose comapnion 3, nie grały jakoś fenomenalnie i były uszkodzone i szukam czegoś innego. 

Aktualnie rozważam zakup Edifier R1700 lub po prostu już przyszłościowo przywalić z grubej rury w monitory audio. 

Przy małym pomieszczeniu nie ma sensu się pchać w monitory z 8 calowym przetwornikiem... Ale patrząc już bardziej przyszłościowo, bo wiem że będę zmieniał lokum, co będzie lepszym wyborem pod względem jakości dźwięku przy podobnej kwocie:

Zakup Tannoy Reveal 802  lub Eris E8, czy np. zestaw Fostex PM 0.5n +  fostex PM 0.5 SUB MKII ?

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem dzisiaj Eris E5 i Tannoy reveal 802, co prawda w spartańskich warunkach ale zawsze. Wiem że Erisy E5 grają dla mnie z kartonowym basem. Tannoy 802 z kolei miały dość mało swobody na górze i są już za duże by ustawiać je na biurku.
Czyli na tą chwilę najlepsza opcja będą 5-6 cali plus później subwoofer .
Pytanie tylko jakie wybrać z bass refleks z przodu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Damix napisał:

Posłuchałem dzisiaj Eris E5 i Tannoy reveal 802, co prawda w spartańskich warunkach ale zawsze. Wiem że Erisy E5 grają dla mnie z kartonowym basem. Tannoy 802 z kolei miały dość mało swobody na górze i są już za duże by ustawiać je na biurku.
Czyli na tą chwilę najlepsza opcja będą 5-6 cali plus później subwoofer .
Pytanie tylko jakie wybrać z bass refleks z przodu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

 

Moze udalo by Ci sie zapolowac na fostexy pm641?

Ja uzywam od 2 lat wiekszych pm841 i bardzo sobie chwale. Jak porownywalem je z wiekszoscia tu wymienianych monitorow to graly mi z wieksza swoboda i lepsza scena. Mysle, ze w duzym stopniu w/w wynika z faktu, ze sa konstrukcja 3-drozna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fructo napisał:

Sprawdź Kef Egg. Na allegro dostaniesz w okolicach 1200.

Zagra to lepiej niż monitory audio w tej cenie ? 

na jednym portalu widzę zestaw fostex PM 0.5n i do tego Fostex  0.5 SUB MKII za 1700 zł razem, może to być sensowna opcja w tej cenie. 

Rozejrzę się za tymi Fostex PM641 ale na razie nie widać na rynku wtórnym. Fluid Audio FX8 obecnie nie zmieszczę na biurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz sprawdziłem i faktycznie ciężko pm641 i 841 dostać. Praktycznie zerowa dostępność co chyba dobrze o nich swiadczy, ale też trochę dziwne, bo jeszcze niedawno było ich całkiem sporo w fajnych cenach. Nawet u nas na forum ktoś sprzedawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności