Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ostrzezenia psujace "morale" na forum


grubbby

Rekomendowane odpowiedzi

Miej satysfakcje, masz racje, nie mamy nic innego do roboty tylko tworzymy ligę spiskowców. Spiskujemy przeciw tobie. Nie lubimy cię, na pokładzie był trotyl, to był zamach itp. 

A kto mowi ze to spisek przeciw mnie?

Uczulony jestes na te spiski

 

Prosts sprawa niekasnego regulaminu i blednej interpretacji moda polaczona z niewiadomo czemu nie skorzystaniem z opcji upomnienia slownego.

No chyba ze w koncu ktos mi powie jakie cechy dyskusji mial moj post albo jaki inny punkt zlamal. Ale bana wg wyjasnien dostalem za niby dyskusje...

 

A satysfakcje bede mial jak albo dostane wyjasnienie logiczne i zgodne ze znaczeniem slow. Albo jak regulamin bedzie uscislony a ze prawo nie dziala wstecz to kara anulowana.

Albo zostawiamy regulamin i zgodnie ze znaczeniem interpretujemy slowa. Wtedy bede zadowolony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wpis do tematu w komisie inny niż autora jest traktowany jako "dyskusja" 

To zeby to egzekwowac to musi byc w regulaminia chocby w slowniczku. Inaczej to jest niesluszna nadinterpretacja.

A nie post factum uzytkownikowi oznnajmiasz znaczenie slow inne niz powszechne.

Apropo tego ze jestem doswiadczony uzytkownik i powinienem widziec dyskusje ze tak nje mozna... Uzytkownik ma obowiązek znac regulamin... ne watki poboczne o dyskusjach na jego temat.

Wiec kara moze byc tylko ze literalna niezgodnosc z regulaminem.

Nie tworzcie swojego prawa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, grubbby napisał:

Pytanie czy mod przed warnem sprawdzil? Czy probowal mi dac upomnienie slowne zeby wyedukowac? Wiadomo zenlatwiej i dla niektorych pewnie przyjemniej pokazac co sie moze...

Nie musi tego robić, nie zastosowałeś się do przyjętego i znanego regulaminu więc dostałeś %. Nagrodził zgodnie z regulaminem, więc nie rozumiem w czym problem.

Ja osobiście widząc, że ktoś nie posiada ostrzeżenia za podbicie, to wysyłam delikwentowi wiadomość na PW z wyjaśnieniem. Do tej pory wysyłałem wiadomości do użytkowników nie mających dużej ilości postów na koncie, gdzie podbicie mogło wystąpić za sprawą faktycznej niewiedzy. Co bym zrobił z tobą? Niewiem. Czy naprawdę potrzebowałeś wyjaśnienia, jak działa komis?

Edytowane przez Sound John
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś też zdarzyło się napisać coś w komisie nie świadomie, było kilka postów i normalnie nie zauważyłem że to komis.

Evil dał upomnienie na PW, mi nie było żadnej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi tego robić, nie zastosowałeś się do przyjętego i znanego regulaminu więc dostałeś %. Nagrodził zgodnie z regulaminem, więc nie rozumiem w czym problem.
Ja osobiście widząc, że ktoś nie posiada ostrzeżenia za podbicie, to wysyłam delikwentowi wiadomość na PW z wyjaśnieniem. Do tej pory wysyłałem wiadomości do użytkowników nie mających dużej ilości postów na koncie, gdzie podbicie mogło wystąpić za sprawą faktycznej niewiedzy. Co bym zrobił z tobą? Niewiem. Czy naprawdę potrzebowałeś wyjaśnienia, jak działa komis?

Ale jeszcze raz... gdzie niezgodnosc z regulaminem? Nie jest to dyskusja.
I poki nie bedzie takiej definicji w regulaminie jak dal superata to nie jest to niezgodne. Moze juz jest od dawna... sprostujcie?

A Twoje postepowanie ze sprawdzaniem wlasnie historii ostrzezen jest godne pochwaly i cecha moim zdaniem niezbedna dla dobrego moda. Kara wspolmierna do winy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się chwalą to i ja się pochwalę...

Dostaem za to kilka warnów jak byłem młody i głupi, już nie postuje.

Grubbby, uwierz mi, że nie byłeś na forum z restrykcyjną moderacją. Są takie, gdzie dostawałem ban na 3 dni za założenie wątku podobnego do istniejącego, innym razem całkowity ban na sygnaturę za kolorowe napisy, bez żadnych ostrzeżeń słownych... teraz jestem tam starym userem 4 ever bez stopki xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby,nie przejmuj się...ja też kiedyś coś skomentowałem w komisie i dostałem 3 punkty...

Nauczka dobra,teraz mam to w pamięci jak mnie świerzbi coś napisać pod aukcją w komisie.

Nie ma gadania i tyle...

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziecinada i czepianie się sformułowania. Chyba każdy wie w jakim kontekście zostało użyte w regulaminie słowo "dyskusja", a robienie z tego burzy w szklance wody to jak prawnicze czepialstwo i szukanie możliwych haków. To teraz by trzeba przeanalizować cały regulamin słowo po słowie, zrobić wykładnie forumowego prawa i wprowadzić totalny zamordyzm. Kiedyś u siebie na forum w walce z cwaniakami zrobiliśmy bardzo precyzyjny regulamin, którego po n-tych modyfikacjach obejść się nie dało, ale taki regulamin z prostych kilkunastu punktów został rozbudowany do blisko 40 podzielonych na sekcje. Tu administracja dała wyraźnie do zrozumienia, że nie chcą przesadnie komplikować regulaminu, w regulaminie są głównie wytyczne i poleganie na inteligencji, a nie cwaniactwie użytkowników.

Jeśli użytkownik zapomniał o czymś napisać, to można mu przypomnieć przez PW i niech uzupełni post (tu nie ma podbicia, bo to edycja), a jeśli jest podejrzenie o celowym zatajeniu jakichś informacji to napuścić na niego moderatora i niech mod egzekwuje poprawkę, albo wywala temat przy braku reakcji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wlasnie przypomnialem hechlokowi zeby uzupelnil post... i za to warn. Wiec swietnie. Wlasnke to jest najwieksza parodia. Intencja wpisu za jaki dostalem warna tak jakbym podbijal zlosliwie czy nawolywal do dyskusji. Dlatego dla mnie jest to jawne naduzycie wladzy.

Bo nie... nie kazdy wie. Jakbym wiedzial.to bym celowo nie lamal. Ja mam obowiazek znac regulamin a nie poboczne watki gdzie ktos tam kiedys to moze poruszyl. A regulamin nie zabramia pojedynczego wpisu akoro nikt tu nie daje innych jego punktow

 

A co do prawniczego.czepiania. tak. Zgadzam sie. Tak to wyglada. Takie jest. I tak dziala logika... bo wlasnie na tym.oparte sa kroczki prawnicze (zgodne z prawem). Na prostej logice. Mam taka prace i w normalnym zyciu tak to funkcjonuje. Jak sie chce wyedukowac uzytkownikow to sie poprawia regulamin i edukuje. a nie kaze za niescislosci ktore sa tak latwe do podwazenia.

A logika to nie dziecinada. Dla mnie dziecinada to nieudolne tlumaczenie nielogicznych zachowan

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, grubbby napisał:

A co do prawniczego.czepiania. tak. Zgadzam sie. Tak to wyglada. Takie jest. I tak dziala logika... bo wlasnie na tym.oparte sa kroczki prawnicze (zgodne z prawem). Na prostej logice. Mam taka prace i w normalnym zyciu tak to funkcjonuje. Jak sie chce wyedukowac uzytkownikow to sie poprawia regulamin i edukuje. a nie kaze za niescislosci ktore sa tak latwe do podwazenia.

Jeszcze raz przypomnę "8.1. Użytkownicy łamiący regulamin bądź celowo wyszukujący i wykorzystujący luki w regulaminie zostaną ukarani."

Dodatkowo "8.4. Odwołanie od decyzji moderatora można składać do administratora. Decyzja administratora jest ostateczna."

Przy nicku Superata widnieje Admin, więc chyba winniśmy dalej dodawać pkt za dyskusje?

Edytowane przez bruno63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przypomnę "8.1. Użytkownicy łamiący regulamin bądź celowo wyszukujący i wykorzystujący luki w regulaminie zostaną ukarani."

No i co ma ten punkt do mojej sprawy? Gdybym woedzial o niepoprawnej interpretacji slowa dyskusja i ze takie przypomnienie uzupelnienia ogloszenia to zlamanie regulaminu to bym tego nie zrobil. Wiec nie ma zadnych znamion celowosci.

A zostalem ukarany... zamiast wyedukowany. To probowalem znalezc podstawe. Okazuje sie z jej nie ma bo regulamin nie definiije slowa dyskusja. A nie jest wykorzystywaniem luki.stosowanie ogolnie przyjetej definicji. Czy audiofile nawet jezyk polski musza po swojemu rozumiec tak jak.fizyke?

 

Punkt dyskusyjny jak ostatnie zmiany w kwestii ethical hacking. W tym punkcie intencje musza wskazywac wine lub jej brak. Bo inaczej kazda rzecz mozna bedzie interpretowac jako celowe lamanie niescislosci regulaminu

 

 co do 8.4... znow co za nadinterpretacja regulaminu. Chcesz powiedziec ze ten punkt zabrania wyrazeniu swojego zdania? Nawet w stosunku do ostatecznej decyzji?

To dajcie mi juz wiecznego bana bo bede to robil :) bo admin to tez czlowiek... i poki nie uzasadni decyzji logicznie to jest tylko dyktatura a nie obiektywny poglad

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grubby

Jesteś praktykującym prawnikiem, czy wymądrzającym się z uporem godnym lepszej sprawy specjalistą d/s prawnych? Prawnika winna determinować precyzja słowa, które zawsze poprzedza myśl. A Twoje słowa świadczą o tym, że chyba szybciej piszesz, niż myślisz - sorry, taki chaos informacyjny bije z Twoich wypowiedzi.

O logice się nie wypowiem, ale z punktu widzenia posługującego się słowem pisanym, wytknąć należy, że pasuje nawet w kolokwialnym ujęciu znać frazeologizmy, którymi się posługujemy (vide: "kroczki" prawne).
A co do Twojego pojmowania prawa (" A co do prawniczego.czepiania. tak. Zgadzam sie. Tak to wyglada. Takie jest. I tak dziala logika... bo wlasnie na tym.oparte sa kroczki prawnicze (zgodne z prawem)"), to nieśmiało zachęcam do lektury wywiadu ze znanym konstytucjonalistą, dr. Piotrowskim, w Rzepie, który, cytując Tuwima, wykazuje, że: "Prawo to coś więcej, niż mistrzostwo chytrych wykrętów".

Dwa zdania ode mnie, do przemyślunku, myślę, że w duchu nurtu dyskusji toczącej się w tutejszym wątku :-)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie rozumiesz meritum sprawy.

To nie zaden wykret... tylko podkreslenie ze post pisany bylbw dobrych intencjach i nie lamiacy regulaminu. Wykretem by bylo jakbym wiedzial ze lamie regulamin.

A ja doskonale wiem ze w komisie sie nie dyskutuje bo ta czesc regulaminu znam... i pisalem posta swiecie przekonany ze nie lamie bo zadnej dyskusji nie mialem zamiaru wprowadzac.

Wiec teraz po prostu chce logicznego wykazania zlamania regulaminu.

A poki co pojawiaja sie argumenty w stylu "powinienes wiedziec ze to dyskutowane bylo" lub "my slowo dyskusja interpretujemy tak".

Wiec nie... nie mam obowiazku znac dyskusji pobocznych a tylko regulamin. I poki regulamin nie wprowadza slowniczka mam prawo slowa rozumiec zgodnie z ogolnie przyjeta definicja.

A jeszcze sie probuje szukac innych hakow jak nie ma na to argumentow. Ze temat podbilem czy cos.

Wg opisu bana dostalem za duskusje. Dyskusji nie bylo. Szukanie innych hakow zeby wykazac ze warn sie nalezal to juz parodia. To najpierw jest warn a potem szukamu paragrafu?

 

A to wszystko bo zwrocilem uwage na braki w opisie przedmiotu, ktorym bylem zainteresowany. I nie bylo to recydywa ani nic w tym stylu.

Dla mnie zalosne zachowanie

 

Ps. Nie trzeba byc prawnikiem zeby miec pojecie jak wyglada interpreracja aktow prawnych. I oczywiscie ze poza czysta logika regulacji jest jeszcze jej intencja brana pod uwage. Sadze ze intencja tego zapisu jest zeby nie zasmiecac warku komisowego i sztucznie nie podbijac. Intencja mojego postu nie jest temu przeciwna. I konsekwencje mojego posty ani nie podbily go ani nie zasmiecily bo odnosily sie do merytoryki ogloszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jak na morale wpływa ten temat? Jak nazwiesz swoje zachowanie jeśli nasze jest żałosne? Napisałem sprawa zamknięta. Nie robisz w tej chwili nic na korzyść forum tylko swojego ego. Jeśli nie skończysz tego tematu ja to zrobię, ale niestety z konsekwencjami w postaci kolejnych ostrzeżeń.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do wiary co tu się dzieje:wacko:.

Zorganizowaliście tu panowie jakieś mistrzostwa w biciu piany? Lepiej zamknijcie ten wątek i ukryjcie posty, bo takiego ględzenia nie powstydziłoby się sześć lasek podczas okresu, spędzonych do jednego pomieszczenia. Obciach, że aż w oczy szczypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grubbby napisał:

Skoro uzytkownik zwraca uwage ze regulamin nie jest jasny to tez nalezaloby sie zastanowic nad tym. Nawet jesli kilka modow rozumie go tak samo.

.....

I Slawek jeszcze raz. Moze Ty sie wzburzyles. Ja jestem od tego daleki wiec prosze nie wmawiaj mi. Nie masz prawa i jak widac nie masz pojecia czym podbudowana jest moja wypowiedz emoji4.png nie udawaj tak dobrze odczytujacego emocje czy intencje bo Ci nie idzie :) masz rownie racje jak ja bym powiedzial ze Wypowoedzi adminow sa podbudowane afektem po tym jak ptak im narobil rano na glowe.

Chcesz wiedziec czym sa podbudowane to spytaj. A odpowiem.

....

Nie chcę wiedzieć, nie spytam i nie oczekuję odpowiedzi. A z tej prostej przyczyny, że ma się to nijak do zasad regulaminowych komisu, które jakoby tu są omawiane. 

A piszę jakoby, bo cały ten wątek odbieram nie jako dyskusję rzeczową, a jako zwykłą demonstrację, demonstrację niezadowolenia za otrzymaną restrykcję . "nie wmawiaj mi", "nie masz prawa", "nie masz pojęcia" "nie udawaj". Co to ma niby być? To jest rzeczowa dyskusja? To nic innego jak tylko próba pokłócenia się z każdym kto się nawinie pod rękę, a nie żadna próba rzeczowej rozmowy nad regulaminem. Chcesz zmian zasad, uważasz że są niewłaściwe, pomimo że wypracowane w formie ogólnie przyjętego kompromisu, zainicjuj właściwą dyskusję, we właściwym miejscu i w normalnej formie. Może znajdziesz zrozumienie i poparcie. Bo to co się wyczynia tutaj, czyli te próby personalnych przepychanek, to na pewno temu się  nie przysłużą. I ponownie apeluję o zakończenie tego kuriozalnego wątku. Wszyscy przyjęli do wiadomości demonstrację niezadowolenia za otrzymaną restrykcję regulaminową. Ale na tym tę formę należałoby zakończyć. 

 

EDIT

I po przemyśleniu, postanowiłem to zakończyć, dyskusja w formie jak zaprezentowana w wątku do niczego konstruktywnego nie prowadzi, poza kolejnymi elementami o charakterze personalno zaczepnym. Każdy już swoje stanowisko przedstawił, albo jak kto woli dobitnie  zademonstrował. I starczy. Cała reszta, to jak słusznie zauważył @audionanik, piana bryzga na wszystkie strony. 

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • SlawekR zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności