Skocz do zawartości

DAP "stacjonarny"? Źródło, DAC i AMP w jednym


Rekomendowane odpowiedzi

W temacie jestem bardzo zielony, więc pytam, bo od czegoś trzeba zacząć.

 

Wiem, że DAP to pamięć, dac i amp w jednym urządzeniu. Czy istnieje wersja stacjonarna? To znaczy dobry DAC i wzmacniacz słuchawkowy w jednym (wiem, że są combo), ale i w jednym chciałbym źródło. Żeby nie podłączać telefonu/laptopa czy odtwarzacza. Nie potrzebuję streamingu. Istnieje takie all in one?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o DAPa o bardziej stacjonarnym zastosowaniu to ColorFly C4 Pro... jeśli o Kombo DAC/AMP z funkcją DAPa to TEAC HA-P90SD.

To ostatnie jest w komisie w przystępnej cenie. Polecam, bo gra dla mnie rewelacyjnie w stosunku do gabarytów i ceny =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi raczej o coś w stylu streamera. Mniej więcej to ale z wyjściem słuchawkowym. No właśnie - o wyjście słuchawkowe może być ciężko. Nie wiem czy coś takiego gotowego znajdziesz. Za granicą popularne są takie pudełka DIY z Raspberry Pi, DACem i wzmacniaczem na pokładzie. Rozumiem że chcesz ograniczyć kable i rozmiar - z gotowych rozwiązań najbardziej kompaktowe będzie właśnie jakieś combo dac+amp i rasbperry pi ukryty z tyłu. Sterowanie z telefonu, ewentualnie dorobienie jakiegoś LCD dotykowego albo przycisków do malinki nie powinno być problemem.

 

@EDIT

A jednak żółci bracia mają już coś gotowego ;)

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Na pewno nie chodziło mi o C4, ani typowego streamera, ani tym bardziej mini wieże z cd.

 

Gourney trafił z klocem.

 

Chcę wgrać sobie pliki lub zapodać je z karty, podłączyć sluchawki lub małe monitory, na pilocie wybrać folder i gra muzyka. Wszystko w jednym klocku, podłączone do prądu, świetnie radzace sobie z wysterowaniem słuchawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś S1, dokładne i precyzyjne, strojone bezpośrednio pod bardziej analogowe S2. Siedzi tam ten sam AKM co w DAC-u 80. Do opisanych zastosowań myślę, że będzie nawet nawet. Przy okazji S1 ma też funkcjonalność sieciową, ale akurat jej nie sprawdzałem. Możliwe że gdybym był zainteresowany takim urządzeniem, do tej pory miałbym już jedno u siebie, ponieważ preferuję wydania cyfrowe, ale na ogół i tak non-stop pracuję przy komputerze, więc ostatecznie postawiłem na klasyczne DACi z USB/SPDIF.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o co pytam, to transporter cyfrowy, tak? Może potrzebować wzmacniacza, bo sam w sobie ma, ale może być za słaby, więc warto dokupić?

 

Czy są produkowane prawdziwe all in one? Chciałbym uniknąć wieży kostek.

 

Ja właśnie nie chcę w domu włączać komputera lub telefonu, żeby posłuchać muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się o taki klocek, bo chciałbym nie używać płyt cd, słuchać ns słuchawkach przed snem, a rano przenieść go do pokoju i podłączyć do aktywnych kolumn.

 

Crysis, no właśnie... Zacznę trochę od d... strony, bo od źródła, ale funkcjonalność na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się zawsze zaczynać od słuchawek. Takie kupowanie pod przyszłość skrajnie niewiadomą jest trochę bez sensu, a przynajmniej zbyt ryzykowne. Albo kupuje się wtedy coś brzmieniowo uniwersalnego licząc na wyważony efekt, albo dobiera segment po segmencie. Równie dobrze można spróbować źródła-odtwarzacza (np. S1), potem słuchawki (np. DT990), potem wzmacniacz dobrany specjalnie pod nie (np. S2). Jeśli po drodze okaże się, że słuchawki to nie to, będzie czas na spokojne dobranie pozostałych komponentów. Ostatecznie coś na wzór FiiO K5 + X3K, robiąc z tego "stacjonarny odtwarzacz".

 

500x1000px-LL-a8914b83_fiiok523.jpeg

 

Innych koncepcji na dziś już nie mam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności