Skocz do zawartości

Nowa płyta Depeche Mode


davv2704

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Są tu fani muzyki Depeche Mode?

Dziś jest oficjalna premiera płyty :)

Co o niej myślicie ?

Ja jestem trochę zaskoczony, ale z drugiej strony te brzmienia są.. nowe?

Niby płyta nie jest w stylu lat 80/90, ale trzeba przyznać, że każda piosenka jest inna. Kawałki są mocniejsze/lżejsze w różnym tempie i to sprawia, że nie jest monotonnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już zakupiłem sobie we flacu na HDTracks, całkiem fajne kawałki, bardzo elektroniczne.

Szkoda że nie ma w DSD, bo jednak to jest przepaść między tymi formatami, bo np. album Michaela - Thriller w DSD brzmi przepięknie, znacznie lepsza scena, no i w ogóle...

 

 

PS: szkoda że "normalnej" muzyki w DSD jest jak na lekarstwo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oryginalna płyta (cd) jest jakości Flaca czy DSD?

Szczerze to nie wiem co to DSD. Zawsze myślałem, że Flac jest formatem bezstratnym (brzmi jak oryginał)

 

Poczytaj sobie o DSD, w necie jest sporo artykułów o tym, to chyba "najlepszy" dostępny format.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oryginalna płyta (cd) jest jakości Flaca czy DSD?

Szczerze to nie wiem co to DSD. Zawsze myślałem, że Flac jest formatem bezstratnym (brzmi jak oryginał)

Płyta CD to płyta CD - 16/44. Mówimy,że bezstratnie skompresowany FLAC jest w jakości płyty CD, jeśli również jest 16/44 (no i oczywiście jest to rip z CD lub przygotowane w studiu pliki ,z reguły z plików wyższej rozdzielczości).

Widzę,że na HD Tracks jest DM w jakości 24/44. Czyli dziwnie bo jak już idziemy w High Resolution to 24/96.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trzy czwarte płyty bardzo dobre. Jak na ostatnie płyty DM - rewelacja. Poza tym zauważyłem, że miejscami lecą w klimaty rocka elektronicznego z lat 80-tych. Takie zagrywki w stylu Klausa Schulze mi się rzuciły na ucho. Fajna płytka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bardzo bym chciał aby DSD się bardziej rozpowszechniło, bo dla mnie brzmi dużo lepiej aniżeli flac, na dobrych słuchawkach i konkretnym DAPie rozwala mózg!

Michael - Thriller to petarda w tym formacie, można słuchać i słuchać... na HDTracks mało jest muzy w DSD, większość jakaś filharmonia czy typowy classic, to nie dla mnie :/.

 

Tutaj jest tego sporo w DSD:

 

http://store.acousticsounds.com

 

Niestety, nie można kupić w Polsze, tylko USA/Canada <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie trzy czwarte płyty bardzo dobre. Jak na ostatnie płyty DM - rewelacja. Poza tym zauważyłem, że miejscami lecą w klimaty rocka elektronicznego z lat 80-tych. Takie zagrywki w stylu Klausa Schulze mi się rzuciły na ucho. Fajna płytka.

To muszę powrócić do tej płyty. Dziś wysłuchałem kilku utworów z Tidala i jakoś mnie nie przekonała. Jakość też.... A może już zapomniałem, jak byłem ich wielkim fanem. Ale chyba na Violator skończyłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie mnie na razie rusza kawałek Where the Revolutions...w starym stylu utrzymany....problem z Depechami jest że przyzwyczaili nas do super przebojów...za wysoki poziom mieli,ciężko to utrzymać ciągle...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę przesłuchałem kilkunastokrotnie dzięki uprzejmości znajomych którzy mieli ją już od tygodnia. I jak nie przepadam za popem to tego się słucha ze sporą przyjemnością a nawet frajdą. (Płyta podoba się nawet mojej 13-letniej buntowniczce, która " tylko szanuje King Crimson" ;)) Ewidentne 2 pierwsze kawałki i piąty dla mnie się korzystnie wyróżniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę przesłuchałem kilkunastokrotnie dzięki uprzejmości znajomych którzy mieli ją już od tygodnia. I jak nie przepadam za popem to tego się słucha ze sporą przyjemnością a nawet frajdą. (Płyta podoba się nawet mojej 13-letniej buntowniczce, która " tylko szanuje King Crimson" ;)) Ewidentne 2 pierwsze kawałki i piąty dla mnie się korzystnie wyróżniają.

Co 13latka wie o muzyce i przeszłości..że obecne kapelki to tylko cienie gigantów z dawnych lat..

 

http://www.spidersweb.pl/rozrywka/2017/03/17/depeche-mode-spirit-recenzja/

 

DM kiedyś zaliczano nawet do New Romantic (Beksiński puszczał ich w audycji Muzycy Nowego Romantyzmu).

Ale w sumie jest to taki synth pop, ambitny zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Płytę przesłuchałem kilkunastokrotnie dzięki uprzejmości znajomych którzy mieli ją już od tygodnia. I jak nie przepadam za popem to tego się słucha ze sporą przyjemnością a nawet frajdą. (Płyta podoba się nawet mojej 13-letniej buntowniczce, która " tylko szanuje King Crimson" ;)) Ewidentne 2 pierwsze kawałki i piąty dla mnie się korzystnie wyróżniają.

Co 13latka wie o muzyce i przeszłości..że obecne kapelki to tylko cienie gigantów z dawnych lat..

http://www.spidersweb.pl/rozrywka/2017/03/17/depeche-mode-spirit-recenzja/

Wie niewiele, ale z dużą satysfakcją obserwuje jak od jakiegoś roku cofa się w czasie ze swoimi fascynacjami muzycznymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Według mnie na każdej płycie DM (nawet jeśli nie jest ona utrzymana na poziomie Violatora o ile tak można powiedzieć) są kawałki, które są bardzo dobre. Wiem, że są ludzie którzy słuchają tylko te starsze płyty, ale może czas się przełamać?

Ta płyta jest naprawdę dobra i mimo że nie ma tych lini basowych ze starszych płyt to i tak przyjemnie się słucha. Jest dynamicznie, basowo, elektronicznie, czasem wolno, ale nie monotonnie, a synthy urozmaicają w stereo więc...

 

Polecam usiąść wieczorem, otworzyć browara, zgasić światło i wsłuchać się w nowy krążek DM ;)

Edytowane przez davv2704
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności