Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mała lampa z DAC.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pytanko dot. brumienia na lampie.

Brumi jeden kanał, jak zamienię w LD MK3 lampy stronami to brumi drugi.

Jak trzymam pokrętło potencjometru to nie brumi, jak puszczam muzykę to przestaje brumieć (albo nie słyszę że brumi). Normalne to to :) ?

Słuchawki to dt990 250ohm

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaworrr napisał:

Pytanko dot. brumienia na lampie.

Brumi jeden kanał, jak zamienię w LD MK3 lampy stronami to brumi drugi.

Jak trzymam pokrętło potencjometru to nie brumi, jak puszczam muzykę to przestaje brumieć (albo nie słyszę że brumi). Normalne to to :) ?

Słuchawki to dt990 250ohm

Lampa po prostu padła ;)

 

http://tubes-store.eu/pl/6n6p-nowosybirsk/117-6n6p-Nowosybirsk.html warte to zakupu ?? Niby jakieś pozłacane cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
43 minuty temu, brunnerius napisał:

Pytał czy aby osiągnąć oczekiwane parametry pracy lampy ma je wygrzac pod obciążeniem czy wystarczy części włączy wzmak i odczeka.

No i jak to bywa dostałem z różnych źródeł rozbieżne informacje. Od gościa który mi sprzedawał, że najlepiej zostawić lampy pod obciążeniem. 

Ostatecznie doszedłem do wniosku, że specjalnie wygrzewać nie będę. Się wygrzeją podczas słuchania. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej dojrzewam do zakupu T1 SE, bo oprócz chęci pobawienia się lampami chciałbym też przyzwoitego DACa do podpięcia pod stacjonarne stereo. Tak też myślę że może ta ilość lampy w lampie w tym T1 będzie dla mnie w sam raz na początek.

Używa ktoś i zechce się podzielić wrażeniami? (z autopsji, recenzję na audiofanatyku czytałem)  Czy słychać wyraźnie to lampowe brzmienie w porównaniu z tranzystorowym sprzętem? Czy zabawa różnymi lampami daje wyraźne różnice w brzmieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam pyatnie posiadam LIttle DOt z lampkami 6J1P-EV.

 

i mam kilka pytan:

1. Ile czasu potrzeba do wygrzania lampek mniej wiecej?

2. Mam jako żródło karte AIM808 i zamowiłem oampy 2x LME49720NA + LM6172IN. Czy w zwiazku z tym karta z LD w polaczeniu z sr325 nie bedzie teraz za bardzo docieplona przez co detaliczność "zniknie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2017 o 16:32, shaped_noise napisał:

Używa ktoś i zechce się podzielić wrażeniami? (z autopsji, recenzję na audiofanatyku czytałem)  Czy słychać wyraźnie to lampowe brzmienie w porównaniu z tranzystorowym sprzętem? Czy zabawa różnymi lampami daje wyraźne różnice w brzmieniu?

Bardzo dużo będzie zależeć od użytych lamp, różnice między lampami są słyszalne. Mam tylko kilka, nic wyszukanego i różnice są. Gdyby zapragnąć lampowego piękna pewnie trzeba się na lampy trochę wykosztować:) 

 

13 godzin temu, blade100 napisał:

1. Ile czasu potrzeba do wygrzania lampek mniej wiecej?

Podobno do 50h się wygrzewają. Mam też te 6J1P-EV, dwie pary, w obu jedna brumi. Z pozostałymi lampami nie mam takich efektów. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 9.05.2017 o 10:32, Jaworrr napisał:

Bardzo dużo będzie zależeć od użytych lamp, różnice między lampami są słyszalne. Mam tylko kilka, nic wyszukanego i różnice są. Gdyby zapragnąć lampowego piękna pewnie trzeba się na lampy trochę wykosztować:) 

 

Podobno do 50h się wygrzewają. Mam też te 6J1P-EV, dwie pary, w obu jedna brumi. Z pozostałymi lampami nie mam takich efektów. 

 

 

 

cześć co do brumienia to u mnie się to dzieje jak zblize rękę do lamp a jak nie to jest znośnie... kupiłem je z przesyłką chyba za 20zl więc tanio... mam w planach sprawdzić też wersję MIL czy jakoś tak zobaczymy różnice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności