Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Źródło do DT990 Pro


Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;)

Zamierzam kupić Beyery DT990 Pro.

Słucham głównie muzyki elektronicznej DNB, Dubstep, Progressive House a czasem coś spo. Aktualnie używam Ultrasone HFI 580 + fiio e10k. Przypuszczam, że fiio sobie z tymi beyerami nie poradzi (a może jednak?).

Budżet to około 700-900 zł (może być używane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może skąd dostać T1 mk2?

Jest jedna licytacja na allegro. Nie spodziewałem się że tak ciężko o ten sprzęt (a z nowych jest tylko model SE).

Do tych beyerow najlepiej wziąć MK2?

Czy obojętnie które się z nimi będzie tak zgrywać?

Z tego co czytałem to najnowszy model już dosyć trochę się różni od MK2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może skąd dostać T1 mk2?

Jest jedna licytacja na allegro. Nie spodziewałem się że tak ciężko o ten sprzęt (a z nowych jest tylko model SE).

Do tych beyerow najlepiej wziąć MK2?

Czy obojętnie które się z nimi będzie tak zgrywać?

Z tego co czytałem to najnowszy model już dosyć trochę się różni od MK2 :)

Też poluję na to T1. Faktycznie lepiej wziąć MK2, MK3 jest już ostrzejszym wzmakiem co z DT990 może się nie sparować.

 

Zastanów się jeszcze nad xduoo TA-01 do 03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;)

Zamierzam kupić Beyery DT990 Pro.

Słucham głównie muzyki elektronicznej DNB, Dubstep, Progressive House a czasem coś spo. Aktualnie używam Ultrasone HFI 580 + fiio e10k. Przypuszczam, że fiio sobie z tymi beyerami nie poradzi (a może jednak?).

Budżet to około 700-900 zł (może być używane).

 

Słuchałeś ich z DNB ?

 

Ja słucham przede wszystkim DNB i dla mnie one jakieś zagubione mi się wydały w całym tym zamieszaniu - perkusja, bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nimi zainteresowałem, bo niby były polecane do DNB. Słuchałem ich z jakimś Aunem i sam nie wiem ... Testowałem też namiętnie LCD-X bo Fanu ich używa w studiu i często na FB czy Twitt udostępnia zdjęcia swojego sprzętu i nie może wyjść z podziwu jak one grają. Dla mnie ? LCD-2/3 dużo lepsze granie.

 

 

Black Sun Empire cały czas trzyma poziom moim zdaniem. Byłem jakiś czas temu na ich występie i potrafią zapalić parkiet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zostawiam sobie Ultrasony (bo to słuchawki nadające się do elektroniki).

Beyeru będę kupował, bo po prostu chce spróbować otwartych słuchawek.

Pytanie czy Fiio E10K sobie poradzi z nimi?

Wiadomo, że Beyery nie zagrają z fiio jak z T1, ale zanim znajdę MK2 to jednak będę będę chciał ich używać

 

Sprawdzał ktoś takie połączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kwestia preferencji. Jak dla mnie to DT990 Pro są genialne - wygodne, wytrzymałe, brzmienie mi odpowiada i cena nie zwala z nóg. Jak będziesz miał kiedyś znowu okazję pobawić się tymi Beyerami to polecam sprawdzić ten trick. Właśnie zwłaszcza w DnB te kilka dB więcej na subbasie robi robotę.

Noisia też korzysta z Audeze LCD-2. Gdzieś kiedyś nawet wrzucałem na forum z nimi wywiad gdzie mówili o tych słuchawkach i ogólnie swoim studiu. A BSE w ostatni weekend grało we Wrocławiu, żałuję że dowiedziałem się o tym w dzień występu i nie udało mi się tam być :( W tym miesiącu nowy LP wydają, nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś kupię coś droższego. teraz rozglądam się za Aune.

To jak - sprawdzał ktoś połączenie E10K z DT990 Pro?

Przy okazji zastanawiam się też nad Audiotechnica M50x. Słuchałem ich w mp3 store (przy okazji porównywałem z Soundmagic HP100 i swoimi HFI 580). Z tego co pamiętam to M50x najbardziej mi brzmieniowo przypadły do gustu. A co do DNB - wiem, że to nie jest poziom Pendulum czy innych znanych producentów, ale może ktos się zainteresuje :)
https://soundcloud.com/davv-4/davv-magnetic

Już jakiś czas temu zrobiony ten track. Zacząłem studia i o wiele rzadziej się siedzi przy muzyce. Teraz częściej tworzę i wiadomo dążę do tego by te produkcje były lepsze jakościowo :D

Edytowane przez davv2704
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kwestia preferencji. Jak dla mnie to DT990 Pro są genialne - wygodne, wytrzymałe, brzmienie mi odpowiada i cena nie zwala z nóg. Jak będziesz miał kiedyś znowu okazję pobawić się tymi Beyerami to polecam sprawdzić ten trick. Właśnie zwłaszcza w DnB te kilka dB więcej na subbasie robi robotę.

Noisia też korzysta z Audeze LCD-2. Gdzieś kiedyś nawet wrzucałem na forum z nimi wywiad gdzie mówili o tych słuchawkach i ogólnie swoim studiu. A BSE w ostatni weekend grało we Wrocławiu, żałuję że dowiedziałem się o tym w dzień występu i nie udało mi się tam być :( W tym miesiącu nowy LP wydają, nie mogę się doczekać.

 

Na pewno dam im szansę i autor wątku koniecznie też musi to zrobić. Również szukam słuchawek ale pod YT i ewentualnie gry.

 

 

ps. też czekam na nowy album bo będzie petarda :)

 

Chociaż dodam jeszcze, że też zależy jakie DNB. Plumkania typu Hospital Rec brzmiały mi fajne na TH900, a mocniejsze uderzenie w stylu Current Value czy wspomniana Noisia już na Audeze.

Edytowane przez Chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nie wiem o co chodzi.. Podobno DT990 Pro są tak bardzo wymagające. Podpiąłem je pod Fiio E10K i jestem w szoku.. moim zdaniem Ultrasone HFI 580 po prostu grają gorzej. Podłączyłem je pod telefon (HTC One M8 - niby ma wzmocnienie na wejściu) i nie gra to źle. Powiedziałbym, że normalnie (nie zamula bas jest i to dosyć nieźle kontrolowany). I jak to jest? Czy te Beyery po prostu są tak dobre i pokażą jeszcze więcej na Aune T1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wymaganiami to bez przesady. Ja swoich DT 990 Pro używam często z przenośnym DAPem (Xduoo x10) i na high gain w okolicach 70% skali można spokojnie słuchać, a brzmienie jest dociążone. Główna różnica jaką zauważyłem przy podpięciu pod integre stereo (NAD C352) to poprawa sceny i środka pasma czyli tego co jest uważane za nieco słabszą stronę tych słuchawek.

Też sie teraz rozglądam ze DACem/AMPem który będę mógł podpiąć zarówno do DT 990 pro jak i wzmacniacza stereo. Wyrwanie Aune T1 MK2 graniczy z cudem więc pytanie co jeszcze by się sprawdziło w takim połączeniu. Używał kotś może xduoo ta-03 z tymi słuchawkami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, shaped_noise napisał:

...Używał kotś może xduoo ta-03 z tymi słuchawkami?

Ja się przymierzałem, ale nie było opinii o tym wzmaku więc wziąłem Little Dota MK3. Wg mnie do DT990edition/pro na standardowych lampach się nie nadaje. Za dużo góry za mało dołu. Zmieniłem lampy i dalej wg mnie się nie nadaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Compton napisał:

Może te radzieckie Rakiety nie są tym, czego oczekujesz?

Poszukaj amerykańskich odpowiedników, im starszych tym lepszych.

Tak jest. Na celowniku:

GE 5Star 5654

Mullard M8100 / CV4010

RCA 5654 (Black Plate)

Sylvania Gold Brand 5654

Tung-Sol 6AK5 :ph34r:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Twojego modelu lamp, ale posługując się firmową analogią, to najcieplejsze:

RCA,

GE,

Mullard,

Tung Sol (tylko amerykańskie).

Sylwiana raczej jest jasna i detaliczna.

Szukaj najstarszych roczników. To też ma znaczenie. Ja mam lampy z lat 40-tych, to jest dopiero miód na uszy. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności