Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komentarze do "RANKINGI SŁUCHAWEK"


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję komentować w osobnym wątku aby nie śmiecić w właściwym.

W moim rankingu umieściłem na końcu listy HE400i - u mnie na FCL 2 grały z za słabą górą, jakby obciętą. Nie wiem czy to była kwestia tego egzemplarza czy też te słuchawki takie są ? Bo poza tym były fajne. No może jeszcze ciut za ciepłe.
AKG Q701 są nisko bo kiedy je miałem to chyba nie miałem ich czym napędziç prawidłowo a poza tym chyba wymagają basmodów i tym podobnych. Czyli jest potencjał i dlatego są w rankingu ale ja tego nie wykorzystałem.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To otworzyłeś wrota piekieł :)

 

Co do HE-400i, wg mnie nie mają wcale obciętej góry. Ogólna sygnatura jest lekko przygaszona i stonowana i stąd może taki jej odbiór.

Pamietam,że bardzo mi to przeszkadzało w HE400i. Ludzie skarżą się tu na PM-3 i ich górę ale dla mnie w porównaniu z tamtym egzemplarzem HE400i to biedne Oppo prawie jak T90 (z dużą dozą żartobliwej przesady). Stąd moje podejrzenia o danym egzemplarzy HE400i. Wiem,że w Foobarze podbijałem górę znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście, coś z tym egzemplarzem było nie tak, bo słuchając PM-3 i HE-400i na tym samym torze, to te drugie mają na pewno więcej góry.

Dodam więcej, jeżeli chodzi o jej ilość względem reszty pasma, to jest jej idealnie :)

Pozostaje tylko zapoznać się z HE400i w sensie innego egzemplarza. Dodam,że moja testówka była prosto ze sklepu.

No to Lordzie wszystko przed tobą z Q701, choć ja polecam bardziej K702 i prosty modzik z basem.

Dobrze napędzone grają rewelacyjnie...

No właśnie Q701 skutecznie odepchnęły mnie od zabaw z AKG, do których powróciłem dopiero przy K550 II. Wszelkie otwarte, według moich wiadomości wymagają modów i dobranego toru (na co nie mam kasy i ochoty). Poza tym w większosci są niewygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi super grają k701 prosto z dragonfly black. Z kieszeni. Sobie łażę w nich. Po pokoju. Nie chce mi się nawet ich do klona podłączać. Kurzy się klon. Dwa razy posłuchałem go po zakupie, stwierdziłem, ze przedni, lepiej gra niż te przenośne zabawki, co mam. I słucham przenośnie tylko. Ja w swoim rankingu nie ująłem wszystkich słuchawek, które chciałem ująć z powodu późnej pory, zapomniałem, ze je miałem, będę musiał poprawiać... ale to tez o czymś świadczy...

Ale to już nie dziś. Goście. Teście. Ratunku. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teście good ! Jadło, napój , rozmowa, Żonę ucieszysz, dziećmi się pochwalisz.


Mi super grają k701 prosto z dragonfly black. Z kieszeni. Sobie łażę w nich. Po pokoju. Nie chce mi się nawet ich do klona podłączać. Kurzy się klon. Dwa razy posłuchałem go po zakupie, stwierdziłem, ze przedni, lepiej gra niż te przenośne zabawki, co mam. I słucham przenośnie tylko. Ja w swoim rankingu nie ująłem wszystkich słuchawek, które chciałem ująć z powodu późnej pory, zapomniałem, ze je miałem, będę musiał poprawiać... ale to tez o czymś świadczy...
Ale to już nie dziś. Goście. Teście. Ratunku. Pomocy.

@Manuelu, Ciebie odbieram jako bardziej artystyczną duszę, ekscentryka, stąd twoje wrażenia mogą być zaskakujące, idące pod prąd ustalonym lub powszechnym spostrzeżeniom. Nie każdemu dane jest odbierać tą sferą wrażenia słuchowe. Nawet Lordowi... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teście good ! Jadło, napój , rozmowa, Żonę ucieszysz, dziećmi się pochwalisz.

 

Mi super grają k701 prosto z dragonfly black. Z kieszeni. Sobie łażę w nich. Po pokoju. Nie chce mi się nawet ich do klona podłączać. Kurzy się klon. Dwa razy posłuchałem go po zakupie, stwierdziłem, ze przedni, lepiej gra niż te przenośne zabawki, co mam. I słucham przenośnie tylko. Ja w swoim rankingu nie ująłem wszystkich słuchawek, które chciałem ująć z powodu późnej pory, zapomniałem, ze je miałem, będę musiał poprawiać... ale to tez o czymś świadczy...

Ale to już nie dziś. Goście. Teście. Ratunku. Pomocy.

 

@Manuelu, Ciebie odbieram jako bardziej artystyczną duszę, ekscentryka, stąd twoje wrażenia mogą być zaskakujące, idące pod prąd ustalonym lub powszechnym spostrzeżeniom. Nie każdemu dane jest odbierać tą sferą wrażenia słuchowe. Nawet Lordowi... :(

Może i być.

Niemniej k701 mam trzeci raz, q701 miałem dwa razy, k702 raz, k7XX jeszcze, modowane, niemodowane, rekablowane, stockowe, wszystkie możliwe warianty i wynalazki. Słuchałem ich na wszyskich kilkunastu wzmakach, hybrydy, lampy, DIY, sklepowe, tranzystory, które miałem i wiem, co mówię.

Dragonfly black wystarcza do dobrego napędzenia k701 i gra z nimi synergiczne. Nic dziwnego, dobra, rozrywkowa kostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnioslem troche inne wrazenia - gory wiecej w 400i, scena tez lepsza w hifimanach, ale to chyba oczywiste. Srednica i bas lepsze w pm3. Mimo, ze srednich jest wiecej w 400i to oppo ma bardziej naturalna barwe i lepsza rozdzielczosc.

 

edit: jeszcze istotna roznica to holografia - jak w pm3 dzwiek jest budowany punktowo, tak w 400i w postaci plam jak juz to ktos trafnie okreslil w watku hifiman'a.

Edytowane przez lolomanolo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że nowa wersja he 400i ma więcej góry niż poprzednia.

Nowa wersja, czyli ta z wtykami 2,5 mm. Poprzednie he 400i miały przykręcany kabel jak np. w he500

Może z tąd się biorą różne opinie o przygaszonej / naturalnej górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że nowa wersja he 400i ma więcej góry niż poprzednia.

Nowa wersja, czyli ta z wtykami 2,5 mm. Poprzednie he 400i miały przykręcany kabel jak np. w he500

Może z tąd się biorą różne opinie o przygaszonej / naturalnej górze?

W sumie miałem okazję porównać i nie zrobiłem tego bo nie wiedziałem że coś prócz wtyków uległo zmianie xD

 

Ale w sumie HE400i sporo reagują na np kabelek. Mój customowy kabelek jak się okazało sporo przyciemnia brzmienie względem tego fabrycznego aużywalnego, odbierając góry. Sporo też zmienia wygrzanie tych słuchawek, z czasem zmienia się faktura basu i jego zejście np.

 

Miałem też okazję porównać kiedyś HE400i na wtykach skręcanych z PM3. I to właśnie wtedy stwierdziłem że HE400i kiedyś u mnie zagoszczą :) HE400i odbieram jako te równiejsze i bardziej naturalne. Dokładnie nie pamiętam różnic, bo trochę czasu minęło :/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzieś czytałem, że nowa wersja he 400i ma więcej góry niż poprzednia.

Nowa wersja, czyli ta z wtykami 2,5 mm. Poprzednie he 400i miały przykręcany kabel jak np. w he500

Może z tąd się biorą różne opinie o przygaszonej / naturalnej górze?

W sumie miałem okazję porównać i nie zrobiłem tego bo nie wiedziałem że coś prócz wtyków uległo zmianie xD

 

Ale w sumie HE400i sporo reagują na np kabelek. Mój customowy kabelek jak się okazało sporo przyciemnia brzmienie względem tego fabrycznego aużywalnego, odbierając góry. Sporo też zmienia wygrzanie tych słuchawek, z czasem zmienia się faktura basu i jego zejście np.

 

Miałem też okazję porównać kiedyś HE400i na wtykach skręcanych z PM3. I to właśnie wtedy stwierdziłem że HE400i kiedyś u mnie zagoszczą :) HE400i odbieram jako te równiejsze i bardziej naturalne. Dokładnie nie pamiętam różnic, bo trochę czasu minęło :/

 

 

Czemu twierdzisz że stockowy jest aużywalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmienić nazwę wątku na "HE400i w kontekście pojawienia się w rankingu".

Proponujè nic nie zmieniać. Jest kwestia 400i to dyskutujmy.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czemu twierdzisz że stockowy jest aużywalny?

 

 

 

 

Jest strasznie sztywny i niewygodny. Jakościowo też chińszczyzna pełną gębą.

Standart to crystaline cable: (crystalline copper and crystalline silver composite)

http://store.hifiman.com/index.php/cables/crystalline-cable-3-5mm-trs-plug.html

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Czemu twierdzisz że stockowy jest aużywalny?

 

 

 

Jest strasznie sztywny i niewygodny. Jakościowo też chińszczyzna pełną gębą.

Standart to crystaline cable: (crystalline copper and crystalline silver composite)

http://store.hifiman.com/index.php/cables/crystalline-cable-3-5mm-trs-plug.html

Dokładnie: krótki, z kątowym wtykiem do tego bardziej sztywny niż moje IC'ki ze skrętki.

Łatwo też o jego uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Czemu twierdzisz że stockowy jest aużywalny?

 

 

 

 

Jest strasznie sztywny i niewygodny. Jakościowo też chińszczyzna pełną gębą.

Standart to crystaline cable: (crystalline copper and crystalline silver composite)

http://store.hifiman.com/index.php/cables/crystalline-cable-3-5mm-trs-plug.html

 

 

Jednak te 3,5 stówy kosztuje... Ale z tą sztywnością i wtykiem kątowym to fakt porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności