Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

RANKINGI SŁUCHAWEK - subiektywnym okiem, rzecz o gustach


manuelvetro

Rekomendowane odpowiedzi

Lista się zmieni jeszcze nie raz ale na tą chwilę widzę to tak:

 

Otwarte

1. Ether Flow

2. HE-4

3. T1 v2

4. Elear

5. HE-6

6. Fidelio X2

7. K712

8. HE-500

9. HE-400i

10. Somic V2

11. T90

 

Zamknięte

1. DT-R10 Zebrano

2. Focal Listen

3. Spirit Classic

4. DT-150

5. B&W P7

6. PM-3

7. CAL!

8. Spirit Pro

9. T5p

10. Meze 99

 

Pewnie jeszcze czegoś słuchałem ale tak krótko że nie pamiętam.

 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie absolutnie najlepsze to

1-K551 Perul mod. Słyszałem dziesiątki lepszych, ale tylko w tych nie umiem się do niczego przyczepić: łatwopędne, wygodne, izolują, grają pięknie po prostu

2 - hf3 bo zabieram HiFi gdziekolwiek chcę i jestem tylko ja i muzyka, choćby w metrze

3- ER4S - bo zabieram HiFi gdziekolwiek chcę i jestem tylko ja i muzyka, choćby w metrze, ale trzeba kombinować że źródłem

4-R70x - bo relaksujące i nic im tego nie odebrało

5- 668b -bo nie przestają mnie zachwycać tym swoim basem, a jednocześnie stpsunek cena/jakość mnie nadal powala. 

 

Sq:

1 he-1000

2 - hd800 (a może pierwsze?)

2- staxy (bodaj lambdy, tylko tych słuchałem :( )

3- k702

4- R70x

5- LCD 3

6- Utopia - umieszczam bo podobały mi się, ale słuchane z kombo AK (380+ AMP) chyba nie do końca pokazały pazur

 

Nie dzielę na konstrukcję, technologię itp. Ma być to coś i mój ranking na samej górze to uwzględnia. K551 mają to coś. Jak cudna dziewczyna z sąsiedztwa - na plakatach mamy modelki, oglądamy się za odstawionymi laskami na ulicy, a mimo to to do niej będziemy wracać codziennie i kontemplować jej cudny uśmiech i w końcu z nią weźmiemy ślub :)

Bo pomimo braków w wielu aspektach tylko ona ma wszystko czego potrzebujesz (na szczęście K551 można bezkarnie zdradzać z supermodelkami, po to by wrócić w ich objęcia :) )

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZenekHajzer napisał:

Bo pomimo braków w wielu aspektach tylko ona ma wszystko czego potrzebujesz (na szczęście K551 można bezkarnie zdradzać z supermodelkami, po to by wrócić w ich objęcia :) )

 

Bo jest na miejscu :) a ty leniwy :) Ja za swoją żoną nad morze pojechałem przeszło 600 km

To i ja swoje skrobnę

Wg moich uszu

Słuchawki 

1. Musical Fidelity MF 100 za klarownosc i przestrzeń 

2. Klipsch Reference On-ear za piękny bas i Klipschowe brzmienie 

3. Bosshifi B8 jakość wykonania i dźwięk lepszy od Takstar 80 Pro

4. Klipsch Custom 3/ JVC FRD 80 

5. Sweex HM 510 / Takstar ML 620 (jedyne dwie pary otwartych /połotwartych) 

6. TRIPLE.FI 10 

7. Meeaudio M6Pro 

8. Hangroom MS 16/ Monk plus balans 

9. KZ ZS5 

10. KZ ZST /ED9 

11. Takstar 80 pro v2

12. BlueAnt Embarance 

Grajki 

1. Fiio X5 III Gen 

2. Shanling M1 

Innych nie chce :) te mi pasują 

BT ustrojstwa 

1. Sony SBH52  x2

2. Avantree Saturn Pro 

3. LG ND4520 

Ponieważ jestem mobilnym muzykoholikiem więc dla mnie ma wartość to co mogę wrzucić do plecaka :) Nie mam nic wysokoomowego, co potrzebuje elektrowni do działania oraz otwarte to dla mnie obcy ląd :). Wiem, że lepiej gra ale nie spełnia moich oczekiwań w zakresie mobilności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, octavarium napisał:

@Palpatine ranking ok...z ciekawostek: karbonowe hołki dosyć wysoko i Eleary nad lcd2f?...brak lcd3 też może dziwić...

Do NHC mam ogromny sentyment. To pierwsze słuchawki, które miałem o naprawdę wysokim SQ i bardzo mi się podobały.

LCD3 nie słyszałem i pewnie dlatego ich nie umieściłem. A Eleary porostu bardziej się podobają od LCD2F. Dynamika, czystość przekazu, holografia, scena i wygoda przemawia na korzyć Elearów. No i nie słuchałem jeszcze HE4 :(

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K701 super słuchawki dla Polaków z najniższą krajową...to będzie wejście do raju i potem nawet walenie 10kg młotem nie da rozwiązania sprawy,nadal będzie uwielbienie...ale to patologia polskiego systemu płac,co zrobić...nic nie zmienisz panie tego...

Potem dla średnio zarabiających, K701 to podstawowe premium...a dalej...ho,ho...droga do nieba słuchawkowego wybrukowana że aż miło...he,he.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Soundman1200 napisał:

K701 super słuchawki dla Polaków z najniższą krajową...to będzie wejście do raju i potem nawet walenie 10kg młotem nie da rozwiązania sprawy,nadal będzie uwielbienie...ale to patologia polskiego systemu płac,co zrobić...nic nie zmienisz panie tego...

Potem dla średnio zarabiających, K701 to podstawowe premium...a dalej...ho,ho...droga do nieba słuchawkowego wybrukowana że aż miło...he,he.:P

Niestety w słuchawkach ślepe są praktycznie niewykonalne, bo takie szpenie jak tutaj, od razu, bez słuchania obczają z dużym prawdopodobieństwem co im wisi na głowie. Ale naprawdę jestem ciekaw jakby Wam szła wycena słuchawek "na ucho" . 

Jeśli idzie o tory, to od geeka w górę marnie mi szło typowanie tych lepszych  napędów. :)

10 godzin temu, vonBaron napisał:

Bo X2 po prostu fajnie grają a T90 to żyletki dla masochistów :D

Wraz z wiekiem słuch się przytępia, zwłaszcza w górnych rejestrach częstotliwości. Nie pozbawiamy starszych braci w szaleństwie tej frajdy słuchania sybilantów. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę niezły odkop. No to też odkopuję. Lista się trochę pozmieniała (niespodziewanie) od marca. 
0. R10- Jedna z najlepszych średnic w audio. Średnica poza ramami słuchawkowymi, wyjątkowa nawet jak na kolumny. 
1. He90- Nie chciałem aby tak było, no ale.. Co zrobić? Prawie najlepsza scena w słuchawkach, niesamowita muzykalność, dobra dynamika jak na taką ilość detalu.
2. SR009- Taki gorszy Orpheus
3. Mr.S Ether Flow- genialne słuchawki, niesamowita dolna średnica, wygoda 11/10, przyzwoita scena, no i dolna średnica jeszcze raz. 
4. Campfire Andromeda- Najlepsza scena w słuchawkach ever. Orfiki są półkę niżej, ale półkę w naprawdę dużej szafie. Trochę barwa mi nie pasuje (ciut zbyt klinicznie) ale cała reszta nadrabia.
4. Drugie 4 miejsce należy do Tribute od Ultrasone (Szaku wyczyść uszy) za najlepszy bas w słuchawkach, rewelacyjną górę i całą masę fun'u który płynie z tych słuchawek. 
5. zmodowane by Szaku ISK MDH9000- xD (link do recenzji którego mi się nie chce wstawiać)
6. 007- bardziej muzykalne 009 z kocem, spoko ogólnie. 
7. Heki- Fajne, ale cuś mi brakuje. Pewnie pieniędzy. 
8. HD800- trochę mi się chyba przejadły. 
9. AKG K872-... nie no żartowałem xD Kazety zet es te- za bycie jedynymi z najlepszych doków do 300zł kosztując jednocześnie 8$ xD
10. Aeony- równowaga, linniowość i troszku nuda, ale nie aż taka, żeby nie pojawić się w zestawieniu. 

Nie ma sporej ilości słuchawek, bo mi się nie chce. 

Edytowane przez Szakovsky
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności