Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dumping Yamaha HP-50s


Rekomendowane odpowiedzi

Będę robił recabling tych słuchawek i montował nowe pady. Przy okazji mógłbym coś grzebnąć z dumpingiem. Generalnie brzmią teraz świetnie ale gdyby dodać im troszkę basu to by było super. Możecie podpowiedzieć jakich materiałów użyć? Do tej pory robiłem zawsze mody odejmujące basu, nigdy odwrotnie :D. Mam taką teorię że jeżeli zatkam im wentylację z tyłu to przybędzie basu... Dobrze myślę?

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinno przybyć, dostaniesz więcej górnego środka. Tak mi się przynajmniej wstępnie wydaje.

 

W moich przypadkach to było wstawiane kocyka ze przetwornik do komory - analogicznie jak tutaj http://forum.mp3store.pl/uploads/gallery/album_648/gallery_24760_648_335725.jpg , jednak w HP50 nie ma aż tyle miejsca. Można by się zastanowić nad wydrukowaniem komory z większą wentylacją.

 

Jeśli chodzi o HP50 - fajna lektura http://www.innerfidelity.com/content/diy-orthodynamic-headphones-dbel84-page-2#ohoopMwTZ8ucUYmT.97

 

Jeśli chodzi o dawanie przetwornika do obudowy np. od DT990, to średni pomysł. Bije w górę najwyższą górę i brzmi tak... kieszonkowo (?).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś wstawić w bardziej otwartą obudowę, żeby przybyło basu. Ewentualnie jest opcja z wyższymi padami, wtedy średnie trochę się oddalają.

Spytaj Andrewka jak swoje zmodował, bo jest bardzo z efektu zadowolony (pady na pewno zmieniał).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej.

Ja obcuję z HP50 ze trzy lata już.

 

Co do modowania to wrzucałem coś za przetwornik, chyba 1mm filcu tylko a może 2x1mm. W każdym razie wiele miejsca nie ma, ale warto coś wrzucić żeby "oczyścić" brzmienie. W ten sposób basu nie uzyskasz ale mam na to inny patent- zaklej patafixem/ blutackiem te trzy czy cztery otwory w obudowie w których są haczyki które łączą obudowę i tę część obudowy na której drivery są zamontowane (zwykle ten system oparty jest o śeubki a w HP50 są zaczepy ;)). Bo to nie jest 100% szczelny fragment więc uszczelnienie doda basu.

 

Co do padów jak Perul pisze zmieniałem, ale było to tylko chwilowe zauroczenie i ostatecznie zostały stockowe :)

 

 

Raczej nie powinno przybyć, dostaniesz więcej górnego środka. Tak mi się przynajmniej wstępnie wydaje.

 

W moich przypadkach to było wstawiane kocyka ze przetwornik do komory - analogicznie jak tutaj http://forum.mp3store.pl/uploads/gallery/album_648/gallery_24760_648_335725.jpg , jednak w HP50 nie ma aż tyle miejsca. Można by się zastanowić nad wydrukowaniem komory z większą wentylacją.

 

Jeśli chodzi o HP50 - fajna lektura http://www.innerfidelity.com/content/diy-orthodynamic-headphones-dbel84-page-2#ohoopMwTZ8ucUYmT.97

 

Jeśli chodzi o dawanie przetwornika do obudowy np. od DT990, to średni pomysł. Bije w górę najwyższą górę i brzmi tak... kieszonkowo (?).

Robiłem jedne HP50 w budzie od DT880 vintage i szalenie mi się podobały z tego co pamiętam :) Tylko że były baardzo specyficznie zdampingowane bo miały "przelot powietrza" (przez filc) między obudową a uchem, na około drivera (w niektórych dt990 vintage tak jest).

Z kolei YHE-50s rzeczywiście w budzie od DT990 grały kiepsko, za jasno.

Edytowane przez Andrewek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności