Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zawód na NuForce Icon HDP, gdzie leży problem?


Coven

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym sprawdził jeszcze oba daci na osobnym wzmacniaczu. Nie wierze w to że na wyjściu słuchawkowym grają niemal bez różnic.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim HDP , Q701(bass reflex mod) są faworyzowane względem m220pro(pady z BD T1).

 

Pojawia się na nich rozdzielczość/separacja dźwięku, której w tym środowisku brakowało m220pro , bas nie jest może taki selektywny i fakturowy jak na aune s16,albo chociaż na torze taczka5g+aune b1, niemniej jest znacznie lepiej w tym aspekcie niż przy m220 pro, czuć jego dopełnienie i masę,wiadomo że nie jest to diametralnie, ale wyraźnie słyszalne, schodzi nisko z wybrzmieniem idealnym( bass mod reflex robi swoje), góra lekko złagodzona względem normalnego zachowania q701, bo jakby nie patrzeć HDP nie jest neturalny. Scena wyraźnie większa zarówno na głębokość jak i szerokość.

Trzeba wziąć poprawkę, że różnice te mogą nie być wychwycone tak wyraźnie przez osobę nieosłuchaną, ale powinny być słyszalne.

 

Dodam, że mnie samego zaskoczyło zachowanie m220 na HDP. Zwłaszcza w świetle , że na takim fiio e18 bardzo przypominały mi zachowanie q701.

 

Choć jak sobie przypomnę, że praktycznie ciepły grajek x1050 w połączeniu z faworyzowanymi na basie kx100, uszczupla ten bas, to w zasadzie nie powinienem się już niczemu dziwić

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat chyba umarl, ale dodam dwa slowa od siebie. Po pierwsze w moim HDP nigdy nie wystepowaly zadne trzaski przy telefonie lezacym obok, a mam go z 6 lat  i telefon lezy zawsze obok, z reszta nie jeden model telefonu sie tu przewinal w tym czasie. Po drugie synergia z wysokoomowymi sluchawkami? Szerokiego przeglądu nie mam, ale połaczenie ze wspominanymi tu HD600 idealna synergia bym nie nazwal. W kontrze majac kiedys do wyboru podlaczanie do niego HD600 i 40-omowych ATH-AD1000 wybierałem zawsze te drugie. Dzwięk przestrzenny i dociążony, nie znalazłem aż do sprzedaży ATH lepszego dla nich kompana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ciekawa sprawa z tym HDP.

Kość tpa6120 jest mi znana z kilku wzmaków; najdogłębniej to (kiedyś) z holdegrona i (obecnie) z smsl sap9. Cóż, mimo 10ohm na wyjściu, dźwięk z nauszników o niskiej impedancji napędzanych sapem czy holdergronem jest bardzo dobrze kontrolowany w całym zakresie (w sapie bas tylko zbyt sporawy), jest mocny fokus, odpowiednie tłumienie, zwartość, źródła ostre, nie rozłażą się po precyzyjnie ułożonej scenie.

Jedynie mam zastrzeżenia do faktury, w sapie występuje pewne zubożenie barw, osuszenie, niepełna informacja o harmonicznych przynależnych danym instrumentom oraz do ataku; ten jest co prawda zdecydowany i dobrze zaznaczony, lecz nie jest to uderzenie gołą pięścią, tylko zawiniętą w bandaż. (Ale i tak sapa9 lubię i mi pasuje.)

Tak; to są klasyczne objawy (może nie zmasakrowania, bo ogólnie jest ok. i tragedii nie ma) ale niedokładnego odtwarzania transjentów. Winowajcą pewnie jest owo 10ohm na wyjściu.

Nie inaczej jest z iconem hdp - też 10ohm output oraz w/w wady - ale jakby mi @SlawekR nie powiedział, że siedzi tam tpa 6120, to nie wpadłbym na to w życiu; bo z kolei powyżej wymienionych zalet sapa już brak. Scena jest nadmuchana, brakujące informacje o harmonicznych zostały zastąpione z nawiązką twórczością własną nuforca, a źródła dźwięku są (raz mniej raz bardziej) rozmyte. Mowa tu fonach z małą ilością omów; na hołkach robi się totalny hokus pokus oraz bajki z mchu i paproci; scena rośnie i dosłownie się rozłazi w szwach; przy czym wcale nie twierdzę, że to nie jest fpyte, jak się ma na to nastrój. Z 32-ohmowymi sonusami jest już lepiej nieco.

Tak więc...jak to wiele zależy od aplikacji scalaka...

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wpiąłem HDP po usb z maczka jako dakoprzedwzmacniacz do systemu kolumnowego.

Delikatnie mówiąc tyłka nie urywa;). Powiększony bas o rozmytych konturach, bez faktury - łuuuum błum i bez zejścia; wyeksponowana wyższa średnica, ale kremowo-rozmazana i pokolorowana na maxa; ogólnie to czary, czary, czary mary. Jak na swoim daku zawsze mam ochotę robić coraz głośniej, to tu chcę ściszać; ten icon po prostu hałasuje, a nie gra.

Jest gorzej niż na słuchawkach, na nich miałem przynajmniej bajkowe wizje, a na kolumnach ten klocek zwyczajnie męczy; połyka prawdę i wstawia retusz, zupełnie zmyślony.

Jedyny och ach, to kreuje wielka przestrzeń; źródła dosłownie rozłażą się po całym pomieszczeniu; ale to cecha/sztuczka większości tego typu oszustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja coś napiszę. Miałem Icona HDP parę lat temu w domu. Jako źródło to jest nędza. Nie rozumiem podniet tym sprzętem. Skoro przez jacka jest słodki, analogowy, nazwij to jak chcesz, to tam niezła cukiernia musi być w tym gnieździe słuchawkowym, bo na RCA to mi suszarnia bardziej wychodziła, no może jeszcze coś z magla, bo płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

o na RCA to mi suszarnia bardziej wychodziła, no może jeszcze coś z magla, bo płasko

:woot:

Ale tam rca line out i wyjście słuchawkowe prawdopodobnie idą przez ten sam układ; jest to w każdym razie poczarowane w ten sam deseń.

Wyższa średnica jest wywalona na przód, to się wydaje szczegółowo:ph34r:, ale tam som jakieś mazie na niej(coś w stylu jak k701 na mają na górze;)).

Poza ty bas jest rozmyty i powiększony. Chyba bardzo długo pracowali nad tym dźwiękiem zanim doszli do tak wspaniałych efektów.

 

Edit

Przełączyłem się właśnie na swojego daca; ło matko co za ulga!!!

Precyzja, normalne barwy, kontrola basu, który już nie bumi, nie leje się jak miód, a schodzi nisko; czytelny obraz sceny; instrumenty bez tego cholernego jasnego sosu, z wyraźnie zarysowanym konturem i artykulacją.

Icon HDP - co to ma w ogóle być???

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

HDP nadaje się do słuchawek 300Ohm i tylko pod warunkiem, że będą to Senki HD600 i pod drugim warunkiem, że będzie zasilany z akumulatora i pod trzecim warunkiem, że ktoś nie będzie mieć nic innego pod ręką, na przykład Mojo. Każda inna konfiguracja będzie bee, a nawet cee. Poza tym sprzęt już swoje lata ma, technika nie stoi w miejscu, a oni cudów szukają.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności