Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zawód na NuForce Icon HDP, gdzie leży problem?


Coven

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż parę dni temu wylicytowałem DAC/AMP NuForce Icon HDP, który docelowo miałby napędzać w przyszłości K701. Dzisiaj otrzymałem ów sprzęt i testując go na obecnym wyposażeniu... zawiodłem się.

 

Owe "wyposażenie" to:

 

AKG M220 + FiiO E10k

 

Z bezpośrednich porównań na utworach odtwarzanych w foobarze (wasapi) moje uszy uznają, że... FiiO = NuForce, niemalże w całości. Różnica jest tak mało zauważalna, że nie wiem czy nie mieści się to w granicach "autosugestii".

 

To czego spodziewałem się przed podłączeniem, to rozbudowa sceny oraz dociążenie na basie (M220 są na welurach z DT990) i muszę przyznać, że po godzinie słuchania nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy faktycznie jakieś zmiany zaszły.

 

Teraz pytanie, co jest sprawcą?

 

1. Icon sam w sobie, który może być uszkodzony / przerobiony etc.,

2. M220, które zagrają dobrze nawet z kartofla,

3. Software swoje a DAC swoje, czyli coś ogranicza Icona,

4. ?

__________________________________________

 

Dodatkowe pytania:

 

1. Po podłączeniu słuchawek do Icona co jakiś czas pojawiają się zakłócenia w lewym kanale (trrt... trrt... trrt...) - czy może być to spowodowane niskiej jakości kablem USB? - w zestawie takowego zabrakło, więc wziąłem od drukarki, jeżeli nie, to co może być przyczyną?

2. Pokrętło od głośności ma ok. 3mm luzu. Właściciel zakupił go pod koniec 2013r. czy można to uznać za skutek normalnej eksploatacji, czy raczej jest ono uszkodzone?

 

Z góry Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Coven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kabel USB (może być uszkodzony)

Kup kabel USB Hama ,różnica w dźwięku bardzo duża ,ten od drukarki nie ma basu ,średnicy ,cieńko i piaszczyście.

Sprawdź na lepszych słuchawkach ,te co masz mogą uśredniać przekaz.

Może też być że urządzenie kupiłeś uszkodzone,ale ta opcja na sam koniec,trzba szukać innych przyczyn najpierw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze doprecyzuję z tymi zakłóceniami:

 

Jeśli ma to pomóc, to dźwięk tych "zakłóceń" jest taki sam, jak w przypadku przychodzącego połączenia na telefon, który leży obok jakiegoś głośnika (brzmi to w ten "deseń": tyt tyrytyt tyrytyt tyrytyt...).

 

Sprzedawca jest raczej mało rozmowny ale sprzęt opisywał jako "w stanie idealnym". Chciałbym aby była to wina kabla.

 

Nie wiem dlaczego nie zrobiłem tego wcześniej (nie przyszło mi to do głowy), ale podłączyłem M220 bezpośrednio do Lumii 730, która była naładowana mp3-kami. Co się okazało? - dźwięk był jak najbardziej ok (głównie ubytki w scenie), co przybliżyło mnie ku pkt. nr 2 - że są na tyle łatwe w wysterowaniu / napędzeniu, że już FiiO wyciska z nich ostatnie soki. Mylę się?

Edytowane przez Coven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takie zakłócenia i z tego co pamiętam to była sporawa oprogramowania ,coś tam musiałem zmienić ,ale nie pamiętam bo to dawno było a nie jestem biegły w tym.Mimo wszystko kup kabel Hamy ( 12 zł chyba).

Nie znam tych słuchawek ,ale po cenie sądząc to wyrafinowane nie będą ,z drugiej strony już na tych słuchawkach różnice powinieneś usłyszeć ,sprawdź to sam bo tu dostaniesz ogólnikowe odpowiedzi .

Zacznij od kabla.

Edytowane przez folab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Otóż parę dni temu wylicytowałem DAC/AMP NuForce Icon HDP, który docelowo miałby napędzać w przyszłości K701. Dzisiaj otrzymałem ów sprzęt i testując go na obecnym wyposażeniu... zawiodłem się.

 

Owe "wyposażenie" to:

 

AKG M220 + FiiO E10k

 

Z bezpośrednich porównań na utworach odtwarzanych w foobarze (wasapi) moje uszy uznają, że... FiiO = NuForce, niemalże w całości. Różnica jest tak mało zauważalna, że nie wiem czy nie mieści się to w granicach "autosugestii".

 

To czego spodziewałem się przed podłączeniem, to rozbudowa sceny oraz dociążenie na basie (M220 są na welurach z DT990) i muszę przyznać, że po godzinie słuchania nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy faktycznie jakieś zmiany zaszły.

 

Teraz pytanie, co jest sprawcą?

 

1. Icon sam w sobie, który może być uszkodzony / przerobiony etc.,

2. M220, które zagrają dobrze nawet z kartofla,

3. Software swoje a DAC swoje, czyli coś ogranicza Icona,

4. ?

__________________________________________

 

Dodatkowe pytania:

 

1. Po podłączeniu słuchawek do Icona co jakiś czas pojawiają się zakłócenia w lewym kanale (trrt... trrt... trrt...) - czy może być to spowodowane niskiej jakości kablem USB? - w zestawie takowego zabrakło, więc wziąłem od drukarki, jeżeli nie, to co może być przyczyną?

2. Pokrętło od głośności ma ok. 3mm luzu. Właściciel zakupił go pod koniec 2013r. czy można to uznać za skutek normalnej eksploatacji, czy raczej jest ono uszkodzone?

 

Z góry Dziękuję za pomoc.

 

 

Moim zdaniem kwestia jest prosta, HDP posiada wzmacniacz na TPA6120, ze wszystkim tego konsekwencjami, a są one takie że gra dobrze ze słuchawkami o wysokiej impedancji z okolic 150-300 Ohm, świetnie spisuje się z HD600 i podobnymi.

Słuchawki AKG M220 do niego nie pasują i tyle. Miałem go długo w użytkowaniu i zdążyłem go poznać na wylot. Źle masz spasowany system niestety. A problemy ze złego spasowania będą dokładnie takie jak opisujesz. Podłącz tam HD600, a okaże się że to nie ten sprzęt, kompletna metamrfoza. Podłącz tam dowolne słuchawki od kilku do kilkudziesięciu Ohmów i będzie "powtórka z rozrywki".

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tych słuchawek ,ale po cenie sądząc to wyrafinowane nie będą ,

 

Po cenie sądząc to nieraz można się przejechać :)

 

A te słuchawki akurat nie są jakieś prądożerne, Fiio pewnie daje im radę.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej napisałem, tu nie ma co się wdawać w jakieś szersze rozważania, wszystko poniżej 100 Ohm podłączone na wyjściu słuchawkowym w HDP, będzie źródłem potencjalnych problemów, "ten tym tak ma" i trzeba się z tym pogodzić i zmienić albo HDP albo słuchawki. A tak przy okazji, z takimi HD600 to gra naprawdę zacnie jak na taką skrzyneczkę. Chociaż czasy "blasku chwały" ma za sobą, kiedyś tam nie miał konkurencji, więc był ewenementem jeśli chodzi o takie combo wszystko w jednym, dziś można przebierać do woli w różnych rozwiązaniach. I Nuforce HDP jest jednym z wielu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam jeszcze:

 

Czy Icon będzie dobrym wyborem w cenie 1200zł (za tyle wylicytowałem) do słuchawek tj. K701, DT880? (zamierzam kiedyś je mieć)

 

Odnośnie kabla - czy do 30zł jest coś lepszego / pewniejszego od Hamy, czy po prostu nie ma sensu kosztować się na te 20zł więcej?

 

W sumie ro rozwiązaliśmy chyba główny problem, zostały jeszcze pytania "extra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hama będzie ok, solidny kawał kabla. Chyba, że wierzysz w audiofilskie powietrze.

 

Evil swego czasu bardzo chwalił połączenie Icona z K701. Dt880 też powinny być ok, acz od wersji 250 ohm wzwyż, kwestia które słuchawki bardziej ci podejdą brzmieniem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam jeszcze:

 

Czy Icon będzie dobrym wyborem w cenie 1200zł (za tyle wylicytowałem) do słuchawek tj. K701, DT880? (zamierzam kiedyś je mieć)

 

Odnośnie kabla - czy do 30zł jest coś lepszego / pewniejszego od Hamy, czy po prostu nie ma sensu kosztować się na te 20zł więcej?

 

W sumie ro rozwiązaliśmy chyba główny problem, zostały jeszcze pytania "extra".

 

 

Do DT880 wysokoimpedancyjnych tak, do nisko nie, z powodów opisanych wcześniej. Ale i tak będzie generalnie góry sporo, bo i HDP i DT880 lubią generalnie górę. Ja bym się nastawiał jednak na HD600 do niego, lepsza synergia.

K701 raczej średnio się nadają do sekcji wzmacniacza z HDP. Będzie lepiej niż przy obecnych słuchawkach, ale, moim zdaniem, to zdecydowanie nie będzie maks możliwości K701, nie tak synergia. One nadal są z gatunku niskoimpedancyjnych, z punktu widzenia HDP.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel hamy przyjechał i został przetestowany - brak większych różnic, jeśli jakieś są, to prawdopodobnie w granicach autosugestii.

 

W kwestii zakłóceń udało mi się ustalić, że winowajcą jest właśnie telefon. Gdy leży w odległości mniejszej niż ok. 1m, to w słuchawkach słychać

. FiiO miał przez ponad rok mój telefon ok. 2 cm od siebie i nie było nic, czy to znaczy że NuForce jest w jakiś sposób uszkodzony?

 

PS. Nie wiem czemu, we właściwościach urządzenia do odtwarzania pojawia mi się w przypadku NuForce zakładka "Enhancements", która zawiera dokładnie to samo, co DragonFly 1.5 Black (Bass Boost, Virtual Sound, Room Correction, Loudness Equalization), a w przypadku FiiO tego nie ma - od czego to zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie słyszysz różnicy na kablach to te słuchawki faktycznie wyrafinowane nie są ,ujednolicają przekaz ,w podobnej cenie masz Beyer Dynamic DT 990 PRO i to już zupełnie inna klasa dźwięku .No chyba że tak jak pisali wcześniej nie pasują do tego wzmacniacza.

Edytowane przez folab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Icona HDP z Q701 i D600..moje pierwsze słuchawki...

Zarówno jedne i drugie grały mi dobrze na Iconie, nadal mile wspominam D600 jak z nim grały.

Co ciekawe wolałem takie granie z nim niż na Cayin Ha-1, nawet z Q701 wolałem na Iconie....dziwne.

Denerwował mnie tylko potencjometr, nie dało się bardzo cicho słuchać, trzeba było od razu głośno,

inaczej szumy były czy też trzaski...Po USB grał najlepiej.

Właściwie mogłem zostać z tym zestawem i nic więcej nie szukać, fajny ten Icon :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie słyszysz różnicy na kablach to te słuchawki faktycznie wyrafinowane nie są

Tia trzeba mieć słuchawki takie z naklejką hires na pudełku aby słyszeć kable cyfrowe. Edytowane przez hibi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem,bo kabel do drukarki to w porównaniu do tej Hamy gra jak by coś się zepsuło więc zdziwiony jestem rezultatem.Potem przy drogich kablach różnice są takie że faktycznie trzeba doświadczenia i drogiego sprzętu żeby usłyszeć wpływ takiego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@folab

 

Piszesz, że "wyrafinowane nie są", może i masz rację, ale z "w podobnej cenie masz Beyery DT990 Pro", to już pojechałeś. ;>

Nie wiem czy wiesz, ale M220 PRO ma na wyłączność Massdrop i zamawiając bezpośrednio od niego masz pewność, że nie przepłaciłeś. Ja za swoje nowe dałem 270 zł, a jak dobrze widzę, DT990 PRO jest od 600+

 

Zamówiłem do testów od mp3store K701 (miał być to mój przyszły model, dlatego padło na niego) - jeżeli na tych słuchawkach nie poczuję różnicy między FiiO a Iconem, to będę myślał nad zwrotem, bo nie wieżę, że nawet pomimo niezbyt udanego dopasowania wzmacniacza z K701 (wg. niektórych) nie poczuję różnicy.

 

Jak dla mnie dużo też wskazuje na to, że z tych słuchawek już więcej się wycisnąć nie da - podłączone bezpośrednio do Lumii 730 (która jest ze średniej półki) grają całkiem dobrze, i różnice między nią a FiiO / Icon są głównie w scenie i separacji, w szczegółowości też, ale jest to znacznie mniej wyczuwalne.

 

Problem z zakłóceniami trwa dalej tak à propos. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu myślałem że M220 PRO kosztują 500 zł. A z czego słuchasz muzyki ,jaki program ?

 

Foobar2000 z ustawionym outputem na Icona przez WASAPI (event). Porównań dokonywałem na utworach, które znam oraz na tych, które pojawiły się w recenzjach na audiofanatyku (na wypadek gdyby moje były słabo nagrane / poddane dużej kompresji). Te drugie były oczywiście w formacie wav / flac.

Edytowane przez Coven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic już mądrego Ci nie powiem,myślę że na lepszych słuchawkach usłyszysz większe różnice ,nagle okaże się że FiiO gra bardziej szorstko i szaro ,z drugiej strony różnice między sprzętem za 1000zł a 5000 zł są takie że przeciętny nie osłuchany człowiek ich nie słyszy ,jeżeli te różnice i dla Ciebie będą zbyt małe to lepiej bo kasę oszczędzisz ,serio .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się do głosów , iż hdp nie posiada synergii z m220pro, a nawet gorzej- mariaż ten zaniża ich możliwości obu sprzętów. Nie pozwala wykazać się ani integrze , ani słuchawkom, skądinąd całkiem dobrym produktom.

Laik nie posiadający porównania może stwierdzić, że połączenie to gra poprawnie.

 

Niestety, na moje kaprawe, subiektywne ucho, mogę postawić parę "zarzutów":

- utrata separacji dźwięków przy większej liczbie ich źródeł, dzwięki jakby sie zlewały, jedynie wysokie sie bronią

- scena jest faktycznie większa, ale co z tego jak wokale brzmią jakby z półdystansu, a te które pamiętam jako intymne, brzmią płasko i są oddalone, średnica w ogóle nie jest angażująca

- bas dostaje masy i wypełnienia,zwłaszcza na midbasie. ale jest bezkształtny, obły, brakuje fakturowości, słychać wprawdzie kontrolę najniższego basu, ale w sposób, który powoduje brak wybrzmienia, schodzi krótko i tępo

 

Zwykłe połączenie m220pro z sony x1050 daje więcej radochy, a jak w ten łańcuszek szczęścia wpleciemy z aune b1, to czuć, że jesteśmy prawie w domu. A przynajmniej ja tak czuję.

Edytowane przez rezystor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, we wtorek otrzymałem K701 i od dnia tamtego słuchałem ich podłączonego do Icona. Dziś zrobiłem porównanie na szybko do FiiO i poniekąd M220 i wyszło tak:

 

FiiO vs Icon (oddzielnie M220 i K701)

 

- Niemalże ten sam dźwięk, porównywałem je przez ok. 20min próbując doszukać się różnic, których praktycznie niewiele jest. Te różnice to takie drobnostki, że nie wiem czy byłbym w stanie rozróżnić sprzęt w testach "AB->X=?"

 

M220 vs K701 (gdzie M220 podłączone do FiiO a K701 do Icona)

 

- Tutaj też też różnic tyle co pies napłakał, ale wydaje mi się, że tutaj już byłbym w stanie tą różnicę wychwycić w testach AB - jest ona głównie w scenie, która na K701 wydaje się być głębsza i odrobinę szersza.

 

W tym momencie decyduję się na zwrot urządzenia (osoba wystawiła go z konta firmowego), jeśli nie przejdzie, to będę się kłócił. Jeżeli zwrot nie przejdzie, to spróbuję znaleźć kogoś, kto mógłby go wziąć "na warsztat" i porównać ze swoim egzemplarzem.

Edytowane przez Coven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chcesz się kłócić? To urządzenie widocznie tak ma, że nie ze wszystkim gra dobrze. Miałem podobnie z combo yulong u100. Ze słuchawkami Denon D2000 miał poważne problemy, ale jak podłączyłem HD600, to byłem pozytywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale...

 

Ten sprzęt ma już swoje lata i wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, że mogło być w nim grzebane (przejrzyj wcześniejsze posty). Dla mnie jest to niezrozumiałe, że połączenie (K701 + Icon HDP), które wiele osób chwali (m.in. EvilKillaruna) okazuje się tylko nieznacznie przewyższać zestaw M220 + E10k (co wcale nie jest jakimś dobrym połączeniem).

 

Także ja stoję murem za tym, że Icon nie gra tak jak powinien. ;)

Edytowane przez Coven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności