Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Monolith M1060 - Monoprice bierze się za planary!


oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę minęło od czasu, gdy założyłem wątek o jakichś słuchawkach. Te uznałem na tyle ciekawe, by Wam je tutaj przedstawić.

W istocie jest to drugi model planarny firmy Monoprice. Właśnie nadszedł czas, gdy ziściło się to, co niektórzy wróżyli - atak tanich chińskich planarów.
Choć nie są aż tak tanie (M1060 299$, M560 199$), co można zresztą było przewidzieć. Wszakże nikt kto jest trzeźwo myślący nie sprzeda za tanio czegoś na co jest popyt. Technologia planarna w końcu cieszy się sporym zainteresowaniem, co pokazuje jasno powstanie i sukces takich firm jak Audeze, Hifiman. Wielu zadaje sobie pytanie, czy pojawienie się tańszej konkurencji zatrzyma rosnące ceny flagowców.
Przejdźmy jednak do rzeczy, do tytułowego bohatera tematu - M1060. Własnie zaledwie kilka dni temu, odbyła się premiera tego modelu.
160505.jpg
160502.jpg


Wyglądem przypominają Hifiman HE560, czyli można powiedzieć Chińczycy kopiują Chińczyków. Jednak ma to pewien plus - wzorowanie się na
sprawdzonej konstrukcji może dać solidną konstrukcję, o ile nie zrobią babola, wzorując się także na tym, co w Hifimanach często było awaryjne.

160506.jpg
Nazwa nawiązuje, no właśnie do czego... do monolitu z Odyseji Kosmicznej? czy może do nowego Orfeusza, którego słuchawki miały się zwać HE1060 (zdecydowano jednak na nazwą całościową systemu - HE1). Monoprice wybierając tą nazwę pokazuje dużą ambicję, chyba aż za dużą ;)

Parametry: Tutaj warto zwrócić uwagę, że przetworniki mają 106mm jak w serii LCD Audeze. Producent podaje, że optymalne zapotrzebowanie na prąd to 200mw-4W. Tutaj zaczynam się bać, że będą prądożerne jak starsze modele Hifimana i bez mocarnego ampa lepiej nie podchodzić. Ale nie ma co przedwcześnie się tym frapować, kto wie, może starczy spokojnie amp 1W.
Waga 500g zaś powoduje, że lepiej zawczasu poćwiczyć mięśnie szyi, by móc je bezpiecznie używać. Poważnie mówiąc, to waga jak na planary nie jest najgorsza, ale też nie najmniejsza i wyraźnie większa niż w HE560 (375g). Wygoda w dużym stopniu będzie zależna od tego jak rozlokowana zostanie waga na głowie.

Style Open
Transducer Type Planar Magnetic
Magnetic Structure Linear Symmetry Magnets
Magnet Type Neodymium
Driver Size 106mm
Maximum Power Handling 10W (for 200ms)
Maximum SPL >130dB
Maximum SPL >130dB
Frequency Response 10Hz ~ 50kHz
Total Harmonic Distortion Less than 1% at 1mW; 1kHz
Impedance 50 ohms
Efficiency 96dB / 1mW
Optimal Power Requirement 200mW - 4W
Weight 1.1 lbs (500g)

Słuchawki wyprzedają się jak ciepłe bułeczki, najwyraźniej kupowanie w ciemno audiofilom niestraszne ;) Wiele osób na headfi już informuje o problemach z dostępnością przy zakupie. Z tego co ktoś się dowiedział już ~24 lipca wyprzedało się powyżej 500 sztuk z ponad 600 dostępnych.
źródło: https://slickdeals.net/f/9805939-monoprice-monolith-m1060-planar-magnetic-headphones-300-in-stock-finally?p=96887499#post96887499

Unboxing:



Wątek na headfi podaję tylko dla osób, którym nie straszne przedzierzać się w gąszczu dziesiątek stron, i setek postów, które nabazgramolono w ostatnich dniach na bazie samej ogromnej euforii oczekiwań względem nowego Monolitu.
http://www.head-fi.org/t/820107/monoprice-monolith-m1060-and-m560-planar-headphones/495

Ciekawa jest też polityka firmy na ten model - 30 dni na zwrot i 5 lat gwarancji.
UPDATE: Właśnie zauważyłem, że na stronie zmieniły się znaczki i opis z gwarancji 5 lat na 1rok:
5Year400.png -> Warranty400.png
Chwała kopii stron googli, bo bym się zastanawiał, czy te 5 lat wcześniej mi się przywidziało :P

 

UPDATE2: Dzisiaj patrzę i na stronie jest informacja o znowu 5 letniej gwarancji. Coś ten Monoprice niezdecydowany.

 

Pierwsze opinie:
http://www.head-fi.org/t/820107/monoprice-monolith-m1060-and-m560-planar-headphones/825#post_13296657
https://www.monoprice.com/Product?p_id=16050 - są na dole w reviews
http://www.head-fi.org/t/820107/monoprice-monolith-m1060-and-m560-planar-headphones/900#post_13298607
http://www.superbestaudiofriends.org/index.php?threads/monoprice-monolith-a-new-planar.2791/page-7#post-123789

755309557e9121ea939e.jpg

Tak zaś wyglądał 1szy model planarny Monoprice - M560:
160514.jpg
Nie zyskały one jednak większego uznania, ponoć ze względu na zbyt jasne brzmienie.

UPDATE: 1 wykres M1060 (na żółto z padami od Audeze)
779be927_GreenStockPadsYellowAudezePads.
źrodło

Galeria zdjęć M560 i M1060

Jedna osoba mówi, że nie potrzebują strasznie dużo mocy - LINK

Edytowane przez oblivion
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy zobaczymy, ciekawy jestem czy producent podniesie ich cenę widząc że sprzedają się jak ciepłe bułki i brzmieniowo jest im blisko do np Audeze.

Z tego co wyczytałem to na head-fi często je porównują z LCD-2 jeśli chodzi o wygodę to M1060 są bardziej komfortowe od produktów Audeze przy praktycznie takiej samej wadzę.

Na ebay można je zakupić, koszty celne i wysyłka do Polski to jakieś +400 zł. (Jeśli wierząc temu taryfikatorowi opłat)

 

http://www.ebay.pl/itm/Monolith-M1060-Planar-Headphones-/232198208640?hash=item3610177c80:g:uqYAAOSw-0xYcBlR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to co piszesz się nie sprawdzi ;) Kiedyś tak było właśnie z M50, hypowano je w necie i cenę ATH podniosło.

Z ciekawości sobie teraz przeglądam ten wątek, to widzę, że jest jak mówisz, podobne do LCD2, ale grają wyraźniej i są chyba szybsze. Ale oczywiście trzeba wziąć poprawkę na fakt, że w nowych słuchawkach początkowo nie widzi się zbyt wiele wad.

 

UPDATE: Na stronie zmienili ilość gwarancji - nie dają 5 lat, tylko 1 rok. Dodałem do 1szego postu tematu tą informację i zdjęcia.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie się 1060 podobają z wyglądu bardzo, ale tyle kasy z tego powodu nie wydam w ciemno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupił ktoś z was czy robicie tylko hype?

 

Jaki hype, nawet drwię z kupowania kota w worku. Jak byłyby w Polsce sprzedawane w miarę dobrej cenie i z możliwością zwrotu - to bardzo możliwe. Ale zamawianie z poza UE i ich ewentualne zwrócenie to duża strata na wysyłce i opłacie celnej(vat 23% +ew. kilka % cła), to dla mnie skutecznie rozwiewa tę opcję.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zeos popełnił recenzję.

W skrócie: wykonanie takie sobie, rozpadają się trochę i trzeba na nie uważać, ale dźwięk według niego sięga niemal LCD-X.

Ja się na zakup nie piszę, nie znoszę jak mi się sprzęt psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla nas i tak gwarancja w praktyce nie istnieje, więc ja bym nie ryzykował.

Lepiej się zainteresować M560, podobno świetne, super porządnie wykonane i nikt nie narzekał, że się rozpadają od patrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, timecage napisał:

Dla nas i tak gwarancja w praktyce nie istnieje, więc ja bym nie ryzykował.

Lepiej się zainteresować M560, podobno świetne, super porządnie wykonane i nikt nie narzekał, że się rozpadają od patrzenia.

Z Hifimanami też wiadomo jak jest....raz działają a na drugi dzień do serwisu...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale hifimany można kupić z gwarancją w Polsce lub chociaż próbować chińczykom wysłać. Monoprice za to oficjalnie Polski nie obsługuje wcale. Jedno czego można próbować to kupić przez Amazon i ich ganiać z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla Ciebie warte to pozostaje życzyć powodzenia :) .

Ja już za stary jestem na sprzęt, który ma szansę się rozpadać i psuć, za dużo mnie to nerwów kosztuje i żadne marzenia o brzmieniu LCD2 mnie nie przekonają.

Aczkolwiek przyznać muszę, że Monolity chociażby z wyglądu bardzo mi się podobają.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

 

Z Hifimanami też wiadomo jak jest....raz działają a na drugi dzień do serwisu...he,he.

 

o matko ten recenzjent zeżar pół paznokci i chyba jeszcze sobie ręce opalał nad palnikiem...

 

na amazon uk 560 za 200 funtów, 1060 nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, timecage napisał:

Dla nas i tak gwarancja w praktyce nie istnieje, więc ja bym nie ryzykował.

Lepiej się zainteresować M560, podobno świetne, super porządnie wykonane i nikt nie narzekał, że się rozpadają od patrzenia.

 

Tylko dźwiękowo ponoć tak świetne, że bez modowania lepiej do m560 nie podchodzić :P

 

1 godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Wyszła niby wersja rev2...lepsza,dopracowana....

 

Super jeśli to prawda. Jednak poczekam na opinie tych co kupią, bo awaryjność 1 rewizji skutecznie mnie odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, oblivion napisał:

 

Tylko dźwiękowo ponoć tak świetne, że bez modowania lepiej do m560 nie podchodzić :P

 

 

Super jeśli to prawda. Jednak poczekam na opinie tych co kupią, bo awaryjność 1 rewizji skutecznie mnie odstrasza.

Kwestia gustu jak świetne - na amazonie 5/5 i prawie same zachwyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności