Skocz do zawartości

Dobre Kable Słuchawkowe


gabler

Rekomendowane odpowiedzi

To ja coś wtrącę - kiedyś rekablowano często kablami Canare Starquad l-4e5c, conducfil sonolene 3014 (sztywny, gruby kabel), czy Cordial CMK422

 

Dzisiaj mamy warkoczyki OCC o super czystościach i w całkiem niezłych cenach. Nie wiem czy ktoś porównywał te powyższe z obecnymi, ale dzisiaj widzę używa się najczęściej OCC. Zaraz ktoś powie, że te starsze to co najwyżej są OFC (conducfil), więc musi grać gorzej, ale jednak budowa wewnętrzna przecież ma też duże znaczenie co obserwowałem gołym okiem, a raczej uchem w przypadku RCA ;)

Edytowane przez oblivion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda,że pojawiło się sporo produktów z occ w formie plecionek warkoczyków ,jest to zapewne podyktowane dostępem do cienkich linek z tegoż materiału i w miarę łatwym ich splecieniu a następnie przeciągnięciu przez koszulkę,moje doświadczenie z tego typu produktem jest nie w pełni satysfakcjonujące,widać occ nie było najlepszych lotów...a i geometria przypadkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam jedno, co żeby nikt się nie czepił jak rzep psiego ogona: starsze kabelki co wymieniłem wielce prawdopodobnie nie mają szans niezależnie od konstrukcji, bo jakość miedzi to jednak przepaść, ale ciekawi mnie jednak porównanie, szczególnie przez tych co dostrzegają wszelkie niuanse.

 

Warkoczyki niektóre jak kiedyś DHC, które niektórzy zamawiali z USA, miały niekiedy problem, że zieleniały chyba z wrażenia różnic bytowych w PL :) Dostępne w Polsce OCC nie słyszałem by miało takie problemy. W dzisiejszych komentarzu pod recenzją TH610 wyczytałem, że ponoć taka budowa przeplatana kabelków może wpływać negatywnie (ponoć Cardas o tym pisze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chińskie occ bardzo fajnie i szybko śniedzieją :).

Co do plecenia, to faktycznie panuje jakaś dziwna i powszechna żądza plecenia. No ma to jakieś walory estetyczne i fajnie taki kabelek się układa, ale dźwięku nie poprawia jeno kaszani. Jak ktoś więc ma silny imperatyw plecenia, to niech go skanalizuje na pleceniu włosów pod pachami lub głupot, bo ma to większy sens.

Kabel ma mieć stałe parametry elektryczne, elektrostatyczne i mechaniczne (stabilna odl. między żyłami) na całej długości. Nie po to w fabrycy pocili się nad dobraniem odp. izolacji, wypelnienia itd., żeby jakiś dijowiec go rozpruwał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chińskie occ bardzo fajnie i szybko śniedzieją :).

Co do plecenia, to faktycznie panuje jakaś dziwna i powszechna żądza plecenia. No ma to jakieś walory estetyczne i fajnie taki kabelek się układa, ale dźwięku nie poprawia jeno kaszani. Jak ktoś więc ma silny imperatyw plecenia, to niech go skanalizuje na pleceniu włosów pod pachami lub głupot, bo ma to większy sens.Kabel ma mieć stałe parametry elektryczne, elektrostatyczne i mechaniczne (stabilna odl. między żyłami) na całej długości. Nie po to w fabrycy pocili się nad dobraniem odp. izolacji, wypelnienia itd., żeby jakiś dijowiec go rozpruwał.

Ot to dobrze prawisz,byle jak kabla nie zrobisz

No to pogadajmy na temat fabrycznych kabli ,co znacie godnego polecenia ,ADL trochę takich czy owakich ma do opylenia tylko mało opini o nich .

http://www.mp3store.pl/products/furutech-adl,567,0,0.html

A i Wireworld ma w ofercie

http://www.audiocenter.pl/prasa/wireworld-kable-sluchawkowe-kilka-impresji-w-magazynie-theaudiobeat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryka zachwala Tonalium ;) Drogie i polskie z tego co pamiętam.

 

Zaś z kabli gotowych to miałem cordiala z thommana, lecz kabelki DIY będą lepsze, ale nie był zły. Ostatnio dzięki jednemu forumowiczowi odkryłem na allegro kabelki vention na miedzy 4N, całkiem tanie jak na to, lecz znając życie mogą to być kable tego typu co pisze audionanik: "chińskie occ bardzo fajnie i szybko śniedzieją"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tanich Mogami 2549 słyszeli. Parę osób z forum już go ma.

Lepszy od Canare, Conducfil, Cordial, Van Damme. Dokopał mu dopiero dziesięciokrotnie droższy Gold Reference, Johnysa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tanich Mogami 2549 słyszeli. Parę osób z forum już go ma.

Lepszy od Canare, Conducfil, Cordial, Van Damme. Dokopał mu dopiero dziesięciokrotnie droższy Gold Reference, Johnysa.

O i takich informacji nam trzeba :)

W latach 90 miałem głośnikowe Blu Rocket czy coś takiego,niezłe były potem firma z rynku Polskiego znikła a teraz od jakiegoś czasu znowu się pojawiła a to profesjonaliści są ,trzeba będzie spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kabelków używałem w sumie różnych, ale nigdy nie stockowych. Były i Cordiale, Van Damme oraz 3 FAW. Było sporo DIY. Teraz mam kabel od @Jimmi Dragon gruba miedź.

Customowy kabel daje możliwość wyboru przewodnika, długości, konektorów, oplotu (lub nie), splittera itp.

Nikogo nie namawiam, bo to indywdualna sprawa ale efekty dla mnie są wielowymierne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tanich Mogami 2549 słyszeli. Parę osób z forum już go ma.

Lepszy od Canare, Conducfil, Cordial, Van Damme. Dokopał mu dopiero dziesięciokrotnie droższy Gold Reference, Johnysa.

kto z forum na nim robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze znalazłem ciekawy post z 2009 roku, zacytuję fragment:

"Czystość miedzi oczywiście jest ważna ale ważniejsze są granice wykrystalizowanych ziarn i to czy przypadkiem te zanieczyszczenia nie gromadzą się właśnie tam. Prąd wtedy płynie dosyć gładko przez pojedyncze ziarna ale na granicy trafia na barierę z rozmaitego syfu powodującego opór." źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie plecionka.Mam od niego różne kable ,nigdy nie byłem zainteresowany kablami od ludzi z forum bo co oni mogą w porównaniu do wielkich firm,takie myślenie potwierdzało się jak wypożyczałem kable od chłopaków aż napisał do mnie Johnys i od tej pory jeżeli jakieś kable to wyłącznie od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A z tanich Mogami 2549 słyszeli. Parę osób z forum już go ma.

Lepszy od Canare, Conducfil, Cordial, Van Damme. Dokopał mu dopiero dziesięciokrotnie droższy Gold Reference, Johnysa.

kto z forum na nim robi?

 

Tylko ja, nie chwaląc się. Żartuje, kabelek jest powszechnie dostępny u nas za 12 zł. Paru forumowiczom posłałem sample, różnych kabelków i zawsze wybierali Mogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A z tanich Mogami 2549 słyszeli. Parę osób z forum już go ma.

Lepszy od Canare, Conducfil, Cordial, Van Damme. Dokopał mu dopiero dziesięciokrotnie droższy Gold Reference, Johnysa.

kto z forum na nim robi?

 

Tylko ja, nie chwaląc się. Żartuje, kabelek jest powszechnie dostępny u nas za 12 zł. Paru forumowiczom posłałem sample, różnych kabelków i zawsze wybierali Mogami.

 

Janusz, ale ten Mogami to jest kabel do interkonektów czy słuchawkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie plecionka.Mam od niego różne kable ,nigdy nie byłem zainteresowany kablami od ludzi z forum bo co oni mogą w porównaniu do wielkich firm,takie myślenie potwierdzało się jak wypożyczałem kable od chłopaków aż napisał do mnie Johnys i od tej pory jeżeli jakieś kable to wyłącznie od niego.

 

Potwierdzam, sam mam w torze głośnikowym. Nic nie mogłem sobie dopasować ze swoich, dopiero jego Gold Reference (brakujące ogniwo) dał mi spokojny sen.

 

 

 

A z tanich Mogami 2549 słyszeli. Parę osób z forum już go ma.

Lepszy od Canare, Conducfil, Cordial, Van Damme. Dokopał mu dopiero dziesięciokrotnie droższy Gold Reference, Johnysa.

kto z forum na nim robi?

 

Tylko ja, nie chwaląc się. Żartuje, kabelek jest powszechnie dostępny u nas za 12 zł. Paru forumowiczom posłałem sample, różnych kabelków i zawsze wybierali Mogami.

 

Janusz, ale ten Mogami to jest kabel do interkonektów czy słuchawkowy?

 

Robiłem z niego IC, ale nic nie stoi na przeszkodzie wypruć żyły i wsadzić w oplot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jd1210

Czy ja dobrze rozumiem, temat jest o kablach słuchawkowych, a Ty zachwalasz kabelek, który testowano tylko jako IC? Jeśli tak, to trzeba powiedzieć, że co może dobrze grać jako IC, może grać źle jako słuchawkowiec i odwrotnie.

Nie koniecznie, taki canare starquad sprawdza się w obu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jd1210

Czy ja dobrze rozumiem, temat jest o kablach słuchawkowych, a Ty zachwalasz kabelek, który testowano tylko jako IC? Jeśli tak, to trzeba powiedzieć, że co może dobrze grać jako IC, może grać źle jako słuchawkowiec i odwrotnie.

a czym kable takie się różnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności