Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Co z tym dźwiękiem? - HD202, K240 MKII, XONAR U5, ALC662 (integra)


sounduser

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zarejestrowałem się by zapytać o pewna kwestię dot. jakości dźwięku na sprzęcie:

 

Słuchawki:

- Sennheiser HD202,

- AKG K240 MKII,

 

Dźwiękówka:

- XONAR U5,

- ALC662 (integra)

 

Od kilku lat słucham muzyki na HD202 + dźwięk z integry. Ogólnie jestem zadowolony po przejściu z jakichś słuchawek nołnejmów. Ale od jakiegoś czasu dźwięk był dla mnie za cichy i pomyślałem o zakupie jakiegoś wzmacniacza słuchawkowego, czy innej karty dźwiękowej + dodatkowo zmiana słuchawek na lepsze, aby też doświadczyć lepszego dźwięku.

 

Wybór padł na w/w AKG + XONARA U5. Po podłączeniu nowego sprzętu, odpaleniu plików FLAC... niestety odsłuch mnie zawiódł. W porównaniu do HD202 basu praktycznie nie ma, AKG grają ciszej, nie ma takiej dynamiki jak na HD202... jak dla mnie porażka. Podłączyłem pod XONARA HD202 i okej, tutaj lepiej bo dźwięk głośniejszy, jak by więcej basu ale też znacznej poprawy jakości nie usłyszałem.

 

Wniosek z tego taki, że dźwięk z integry + stare HD202 kupione za nie całe 100zł (już 2x kabel w nich naprawiałem) jest lepszy niż z XONARA za 200zł + AKG za 400zł ?

 

Ktoś mi wyjaśni o co tutaj chodzi? coś tu jest nie tak? czy może te słuchawki AKG wymagają jakich szczególnych warunków / źródła dźwięku?

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akg k240 ogólnie są bardziej wymagające, więc mogą być cichsze. Słuchawki muszą się wygrzać, musisz się też przyzyczaić do nich za tydzień/ dwa powinno być lepiej. Ja jak kupiłem moje superluxy i jak doszłu do się dziwiłem co to za szajs jest, soniacze za 60 zł grają niewiele gorzej, posiedziałem w nich, pograły i są spoko, słuchawki po wygrzaniu mogą się diamentrialnie zmienić (np. grado, moje luxy).

Edytowane przez Marek1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do HD202 basu praktycznie nie ma

Jak HD202 są mocno przebasowione to nie dziwota, że po przesiadce na AKG masz takie wrażenie.

AKG grają ciszej

Wyższa impedancja i niższa skuteczność zwykły przynosić taki efekt.

nie ma takiej dynamiki jak na HD202

Łupanie basem to nie dynamika.

Ktoś mi wyjaśni o co tutaj chodzi? coś tu jest nie tak? czy może te słuchawki AKG wymagają jakich szczególnych warunków / źródła dźwięku?

Przyzwyczaiłeś się do ponadnormatywnej ilości basu i albo dasz sobie trochę czasu na oswojenie się z dźwiękiem AKG (które i tak mają trochę podbity bas), albo zmień słuchawki na typowo basowe i łatwopędne.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wręcz odwrotną sytuację, bo po latach zżycia się z Senkami HD215, które mają bardzo mało basu, przesiadka na cokolwiek z choćby normalnym poziomem była ciężka do zniesienia ;)

A @sounduser jakiego gatunku muzyki słuchasz? Bo to też może mieć znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham w większości rocka, jednak nawet z YT kawałki lepiej brzmią na senkach z integry niż na AKG + XONAR.

I nie, mówiąc o dynamice nie mam na myśli basu. Może audiofilem nie jestem ale trochę dźwięków słyszałem, i na senkach po prostu chce sie słuchać muzyki. Mam wzmaka Denona 560, gdy podpinam pod niego senki to wystarczy lekko podkręcić głos by słuchawki wariowały, a na AKG? dałem na 50% i nie było to to co na senkach. Ogólnie ten dźwięk taki jakiś suchy, bez "życia"... bas jak bym klepał czymś o pudełko tekturowe... (może jakiś wadliwy model?)

 

Miałem też przez jakis czas Beyerdynamic DT 860 i żałuje że je sprzedałem (dziś są nawet droższe niż wtedy gdy je kupowałem).... słuchałem na tej samej integrze co w/w... i ten dźwięk nie da się opisać, ta scena.... coś pięknego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam im szansę jeszcze bo planuję kupić jakiegoś DAC'a tylko właśnie, jeszcze nie wiem co... CA DacMagic 100?

 

@Inszy, a co byś innego polecił?

przecież ten Xonar U5 jest DACem też :D

 

druga sprawa - oddaj jak możesz te AKG, bo demonami basu to one nie są i nigdy nie będą, nie ma sensu, żebyś je tygodniami wygrzewał jak za chwilę minie Ci np 14-dniowy termin na zwrot towaru - jeżeli oczywiście kupiłeś je wysyłkowo ;)

kup sobie zamiast tego np wygrzane używki Takstar HD6000, potestuj - jak podejdą - zostaw je sobie ;)

dodatkowo przejrzyj forum - jest milion tematów dotyczących różnych fajnych "basowych" słuchawek ;)

od siebie poleciłbym Ci moje Denony, które mam w sygnaturce ale nie są na sprzedaż :D ewentualnie Sennki Hd 25 ale to już trochę inny przedział cenowy i dodatkowo te słuchawki wieśniacko potrafią zagrać z fonów i słabych kart dźwiękowych... za to ryją banie konkretnie gdy są podpięte pod zewnętrzny, dobrej klasy wzmacniacz słuchawkowy ;D

to moje dwa typy słuchawek, które nie mają konkurencji dla "basojebców" do 1k pln ;)

 

edit: dobra, słuchasz rocka, więc pozostańmy lepiej przy tych HD6000 ;)

Edytowane przez Robsonek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności