Skocz do zawartości
  • 0

Jakie słuchawki po Oppo PM-2 do rocka, metalu, trip-hopu, acid jazzu?


WojtL

Pytanie

Zastanawiam się nad zmianą słuchawek - nawrót choroby znanej wszystkim na tym forum - zawsze można lepiej :-)

Budżet 4-5k. Jako źródło Aune S16 i nie zanosi się żebym tu coś w najblizszym czasie zmienial, chociaż wzmak wbudowany jest raczej średnich lotów...

Mam mało czasu na słuchanie muzyki, ale jak już zasiądę to zejdzie kilka godzin w nocy 2-3 razy w tygodniu.

Słuchawki otwarte, z dobrą wentylacją, komfortowe, które mogą trochę cieknąć na zewnątrz (HD600 nie przeszkadzały domownikom podczas snu).

Wymagania: równa, nieschowana, ale nie za słodka średnica, zejście w basie, z mocnym kickiem (stopa perkusji), skrząca, ale nie tnąca góra (tutaj chyba każdy ma inną tolerancję).

Słuchawki nie muszą mieć super przestrzeni - od tego to są głośniki, mogą grać bezpośrednio, dynamicznie, a nawet powinny.

A.Miałem przez tydzień D7100 i to nie dla mnie słuchawy - efektowne, V-kowate brzmienie odpada, bo gubią za dużo szczegółów na średnicy.

Czy są takie słuchawki jak sobie wymyśliłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie znam S16 ale X nie są za bardzo wymagające.

 

A co Ci w PM-2 przeszkadza?

Słuchałem ich z HA-1 i w rocku bardzo mi się podobały.

Może to kwestia zgrania ze źródłem?

Wydaje się, że może to być kwestia niedopasowania słuchawek do Aune i też moich preferencji. Przeszkadza to może na wyrost, ale na Aune wszystko jest zaokrąglone, jakby odcięte na skrajach pasma, środek i subbas jest super. Brakuje wybrzmienia na górze i na samym dole, trzeba się wsłuchać, a ja lubię jak jest bezpośrednio, wyciągnięte. W zasadzie główne zastrzeżenie jest takie, że brakuje trochę szybkości, dynamiki i stereo, w głąb jest bardzo dobrze. Może nie grają z Aune pełnią swoich możliwości?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za pomoc w temacie. Dzisiaj posłuchałem dłużej PM-2 z Oppo HA-1. Stwierdzam, że szybko się przypaliłem ze sprzedażą tych słuchawek i zmieniam zdanie. Z HA-1 niczego, może oprócz większego rozciągnięcia i wybrzmienia w górnych rejestrach nie brakuje (duuużo lepiej niż na Aune), ale momentami góra brzmiała trochę...hmm "cyfrowo" (nie mogę znaleźć innego określenia -> nienaturalnie). HA-1 to sprzęt skrojony pod te słuchawki. Pewnie opchnę Aune S16 i kupię HA-1 albo coś innego na Sabre. Aune gra jakby bardziej analogowo, z mniejszym detalem, ale bardzo muzykalnie, Dźwięk HA-1 był dużo bardziej dynamiczny i pełny, bardziej rozciągnięty na skrajach pasma, szczególnie na basie kopnięcie było ewidentnie większe.Słuchawki zatem zostają a trzeba zmienić combo albo ewentualnie dokupić dobry wzmak do Aune. Co do Audeze XC to ktoś szybko je łyknął - nawet nie zdążyłem zaobaczyć tej aukcji :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, słuchałem i było zauważalnie lepiej niż z jacka Aune. Otworzyły się bardziej na górze i bas był głębszy, taki jakby subwooferowy. Nie bardzo umiem opisywać dźwięk więc sorry za te określenia, wolę słuchać niż pisać o słuchaniu.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jakie zarzuty konkretne macie do DACa w HA-1 ? Mi ten sprzęt z wyglądu wydaje się "kosmiczny" i chciałbym go kiedyś posłuchać z moimi PM-2.

 

Przy okazji - wchodzimy tu jednak we wnioski,że tańsze sprzęty nie do końca załatwiają nam wszystko. A może to tylko kwestia synergii ? Oppo wypuściło i PM-2(1) i HA-1 oraz PM-3 i HA-2 (niektórzy twierdzą,że to także idealne połączenie).

 

@WojtL, nie wydaje Ci się,że PM-2 są takie lekko "zwiewne", delikatne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wzmacniacz s16 nie jest w klasie A i gubi szczegóły, poza tym zawęża scenę.

 

A jeśli chodzi o słuchawy, to nie wiem, może jestem dziwny, ale dla mnie do metalu tylko Grado. :)

 

225e z padami od 414 i zasuwają jak wściekłe i to za niewielki piniąndz. Ale ja jestem skrzywiony Grado od zawsze, to inna sprawa.

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jakie zarzuty konkretne macie do DACa w HA-1 ? Mi ten sprzęt z wyglądu wydaje się "kosmiczny" i chciałbym go kiedyś posłuchać z moimi PM-2.

 

Przy okazji - wchodzimy tu jednak we wnioski,że tańsze sprzęty nie do końca załatwiają nam wszystko. A może to tylko kwestia synergii ? Oppo wypuściło i PM-2(1) i HA-1 oraz PM-3 i HA-2 (niektórzy twierdzą,że to także idealne połączenie).

 

@WojtL, nie wydaje Ci się,że PM-2 są takie lekko "zwiewne", delikatne ?

 

Ciut mi brak dynamiki i ja chyba nie lubię Sabre. Bardzo też mi się nie podobały przeskoki głośności. Choć to oczywiście całościowo super klocek i skrojony pod PM. Będę miał więcej czasu to zbadam Sonicę ale raczej ze względu na możliwości (lan).

Edytowane przez Chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jakie zarzuty konkretne macie do DACa w HA-1 ? Mi ten sprzęt z wyglądu wydaje się "kosmiczny" i chciałbym go kiedyś posłuchać z moimi PM-2.

 

Przy okazji - wchodzimy tu jednak we wnioski,że tańsze sprzęty nie do końca załatwiają nam wszystko. A może to tylko kwestia synergii ? Oppo wypuściło i PM-2(1) i HA-1 oraz PM-3 i HA-2 (niektórzy twierdzą,że to także idealne połączenie).

 

@WojtL, nie wydaje Ci się,że PM-2 są takie lekko "zwiewne", delikatne ?

Lordzie a czym pędzisz te Oppo? Na Aune nie powiedziałbym, że dźwięk jest zwiewny, na SLOW SD2, czyli domyślnym filtrze jest właśnie spore dociążenie w dźwięku, jest masa, ale nie ma zwiewności zupełnie, dźwięk taką grubą kreską rysowany. Z kolei jak chcę żeby było więcej szczegółów na górze pasma i zmieniam filtr na SHARP SD2 to scena się zmniejsza na głębokości, poprawia się stereo, a bas jest chudy. Brakuje mi jakiegoś kompromisu między dociążeniem na dole pasma i wyciągnięcia na górze. To też częściowo wina słuchawek, które treble mają na drugim planie, ale lepiej niż w PM3, które też miałem. Wracając do tematu: może wzmacniacz BAL od crysisa z komisu do Aune? Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W sumie jak dziś posłuchałem to jednak tej zwiewności nie mam za wiele. Napędzam albo FCL II (poprzez Dacmagic Plus) albo AK300 (obecnie z AMP380). One mają taki styl grania, przynajmniej u mnie. Nie są ciepło/ciemne, raczej jaśniejsze. Ale Ambient miałem dziś dociążony (na kombo AK300/380).

 

Za dużo doków ostatnio słuchałem/słucham, zaniedbałem swoje duże słuchawy.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności