Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

wysokiej klasy słuchawki bluetooth


artif

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ spodobała mi się idea posiadania jednego urządzenia, tutaj smartfona z dobrej klasy BT i wysokiej klasy słuchawek BT, najlepiej z AptX co, według teorii, powinno dać bezkompromisowy dźwięk przy maksymalnej wygodzie, zaczynam przyglądać się temu rynkowi i szukam naprawdę dobrze brzmiących słuchawek z BT. Z resztą temat może być coraz bardziej na topie, uwzględniając poczynania jabłka :P.

A więc wymieniamy wysokiej klasy słuchawki BT, najchętniej doki (ale inne też mogą być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niestety nie produkowane, ale czasami jeszcze do dostania. Najlepsze słuchawki BT jakich słuchałem: Harman Kardon BT. Obsługa AptX. Rewelacyjna jakość dziękuję po BT a jeszcze lepsza po kablu. I ten wygląd:) Warte każdej wydanej złotówki.

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o wysokiej klasy smartfonie, to podpowiedz, co Ci chodzi po głowie, bo np iPhony nie mają Apt-X i dźwięk masz z marszu ubogi.

Ja używam od lat HTC: wcześniej M8, od pół roku HTC10 i jest bardzo dobrze. Paruję ze słuchawkami Sennheisera: dawniej miałem MM550x (mocno cisną, "silnik" blutooth cichutko piszczy- mnie to wkurzało, ale nie każdy słyszy: coś, jak lampa kineskopowa stareńkiego telewizora, niestety pałąk jest z kruchego plastiku i po pęknięciu bardzo ciężko go skleić/spawać- trzeba uważać na używki- np coś ewidentnie połamanego stoi za 750 zł na olx i alle...) Teraz używam UrbaniteXL (w zimie- mniej mi żal na mrozie, bardzo wygodne, lekkie, nie cisną, panel dotykowy nawet się sprawdza, bardzo basowe granie, wady: wielkie są i do kieszeni nie wejdą, nawet cargo w bojówkach, spadają welurowe nauszniki-pady) oraz Momentum M2AEBT (dwa razy droższe, ale z zagłuszaniem szumów oraz naprawdę wyraźnie lepszym dźwiękiem, również po bluetooth. Wady: redukcji dźwięków otoczenia przy bluetooth NIE wyłączysz- dziwny efekt, jakbyś zszedł pod wodę- hihihi- ale faktycznie pomaga przy hałasie w metrze, przechodząc obok kosiarki, spacerując na wietrze, myjąc naczynia... drugą i ostatnią wadą jest dziwne gniazdo z gwintem do mocowania kabla- byle czym go nie zastąpisz).

Coś wymyślisz: pytaj- jak wiem, to się podzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to. Poczytamy. Jeszcze jakieś fajne doki by się przydały.

Te mogę ci zaproponować, znam wersję kablową i bardzo mi się podobała http://www.klipsch.com.pl/index.php5?theme=promo&task=print_product&product_id=13582

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to właśnie mi chodzi, urządzenie tego typu z możliwie najlepszą jakością dźwięku. Miałeś okazję tego słuchać? A jakieś inne z tego poziomu jakościowego?

 

edit:

Właśnie wziąłem te AK z komisu, na dobrą sprawę raczej nic lepszego nie znajdę. Dzięki śliczne i dam znać co to warte, jak się tym trochę pobawię.

 

edit2:
Właśnie jestem po pierwszych odsłuchach. I tak: puryści kabelkowi mogą się uspokoić, różnica jest. Natomiast szokującą sprawą jest, jak niewielka! Z pierwszych odsłuchów (FLC8 i pionek) wynika, że po kabelku bas jest gładszy i wysokie łagodniejsze, ale prawdopodobnie może się to zmienić po wygrzaniu sprzęta (pomimo zakupu z komisu XB10 był fabrycznie nowy, jeszcze nie rozpakowany). Druga szokująca sprawa, jak rewelacyjnie chodzą flaczki na starym samsungu trend! A co się będzie działo z innym lepszym fonem?
Tak, że ogólna opinia o urządzeniu, głównie w dziedzinie jakości dźwięku - SUPER sprawa! Wychodzi na to, że przy mobilnym słuchaniu (zauważyłem, że w takich sytuacjach zwraca się uwagę na trochę inne aspekty dźwięku w porównaniu do słuchania w warunkach domowych / kameralnych) jakość tego urządzonka jest naprawdę więcej niż wystarczająca. I dochodzi do tego całkiem fajny pilocik. Ogólnie polecam!

 

Al999, jeszcze raz dzięki!

Edytowane przez artif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No generalnie wszystko. XB10 ma własny wzmacniacz słuchawkowy o określonej sygnaturze i jakości, reszta zależy już tylko od kompresji cyfrowej na linii BT telefon - BT XB10. Ponieważ BT w XB10 jest wysokiej klasy, to w zasadzie jakość dźwięku zależy tylko od jakości BT w fonie. Tak, jak pisałem w innym wątku XB10 okazał się troszkę gorszy tylko w porównaniu do FLC8 na pionku XDP-100 po kablu. Cała reszta porównań wypada na plus dla AK. Myślę, że ma szansę zagrać przez smartfona co najmniej tak dobrze, jak najlepsze telefony dedykowane do audio, a z pewnością dużo lepiej, niż cała reszta telefonów. Właśnie o to mi chodziło, żebym nie musiał nosić kilku urządzeń (DAP i fon) i przy okazji być "na linii" jakby ktoś dzwonił i nie tracąc przy tym zbytnio na jakości.

Edytowane przez artif
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sony SBH52 i teraz niedawno nabyte Avantree Saturn Pro i też nie narzekam na dźwięk. Różnica między kablem a BT jest zauważalna, ale nie wpływa znacząco na radość odsłuchu. Żeby ją wychwycić trzeba siąść w cichym pomieszczeniu i śledzić utwór zamiast słuchać muzyki. W warunkach mobilnych (na zewnątrz, pociąg, autobus) muzyka po BT jest wystarczająco dobra, by niechcieć przejść na kabelki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech nikt nie wciska kitu, że spacerując, dojeżdżając do i z pracy, szkoły ktoś robi analizę utworów muzycznych. Jedyna analiza, to : Fajnie/ nie fajnie toto gra. BT nie jest do odsłuchów analitycznych tylko ma nam uprzyjemniać mniej ciekawe chwile, gdy jesteśmy w ruchu i liczy się wygoda. Jeśli nie zmusza nas do zrzucenia słuchawek z głowy to jest ok wg mnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech nikt nie wciska kitu, że spacerując, dojeżdżając do i z pracy, szkoły ktoś robi analizę utworów muzycznych. Jedyna analiza, to : Fajnie/ nie fajnie toto gra. BT nie jest do odsłuchów analitycznych tylko ma nam uprzyjemniać mniej ciekawe chwile, gdy jesteśmy w ruchu i liczy się wygoda. Jeśli nie zmusza nas do zrzucenia słuchawek z głowy to jest ok wg mnie

A więc wmawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niech nikt nie wciska kitu, że spacerując, dojeżdżając do i z pracy, szkoły ktoś robi analizę utworów muzycznych. Jedyna analiza, to : Fajnie/ nie fajnie toto gra. BT nie jest do odsłuchów analitycznych tylko ma nam uprzyjemniać mniej ciekawe chwile, gdy jesteśmy w ruchu i liczy się wygoda. Jeśli nie zmusza nas do zrzucenia słuchawek z głowy to jest ok wg mnie

A więc wmawiam :)

 

Czyli chcesz mi powiedzieć, że kupił byś słuchawki BT tylko po to by słuchać FLACKi w busie ?

BT jest transmisją stratną, jak zmiana mapy bitowej do jpge, sygnał jest skompresowany tak by mieścił się w granicach przesyłu BT 4.0

Więc stwierdzenie, że kupowanie słuchawek BT dla jakości audio jest komiczne, zawsze będą gorsze niż po kablu.

Im droższe słuchawki BT tym bliżej im do jakości kabla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niech nikt nie wciska kitu, że spacerując, dojeżdżając do i z pracy, szkoły ktoś robi analizę utworów muzycznych. Jedyna analiza, to : Fajnie/ nie fajnie toto gra. BT nie jest do odsłuchów analitycznych tylko ma nam uprzyjemniać mniej ciekawe chwile, gdy jesteśmy w ruchu i liczy się wygoda. Jeśli nie zmusza nas do zrzucenia słuchawek z głowy to jest ok wg mnie

A więc wmawiam :)

 

Czyli chcesz mi powiedzieć, że kupił byś słuchawki BT tylko po to by słuchać FLACKi w busie ?

BT jest transmisją stratną, jak zmiana mapy bitowej do jpge, sygnał jest skompresowany tak by mieścił się w granicach przesyłu BT 4.0

Więc stwierdzenie, że kupowanie słuchawek BT dla jakości audio jest komiczne, zawsze będą gorsze niż po kablu.

Im droższe słuchawki BT tym bliżej im do jakości kabla...

 

Bliżej tylko zawsze ten cm, mm zabraknie. Uważam, że lepsze są urządzenia typu Sony SBH52, XB10 niż słuchawki z wbudowanym BT, bo łatwiej zbliżyć sie do kabla i swoich upodobań co do SQ

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności