Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZST


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

Pomierzyłem piny mikrometrem (made in USSR-naprawdę bardzo precyzyjny). Piny zarówno w oryginalnym kablu jak i srebrnym mają po 0,765 - 0,768 mm, można przyjąć 0,77 mm. Więc te linkowane wtyki mogą na wcisk wejść, pod warunkiem ze utrzymują zadany wymiar - 0,78 mm a nie na przykład 0,80 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, chico99 napisał:

Pisz do niego bezpośrednio, przedstaw się, że jesteś z forum.mp3store - Marek Raczyński info@audioheaven.eu . Jak nie będzie odpowiedał to ponów maila, chłop jest bardzo zapracowany:P.

L>ML>M. Może Twój rozmiar to ML ?

Odpisał mi przez allegro, że L będą za ok 3tyg.

Tylko, że ja już zamówiłem na ebayu-chyba, że sie dogadam co do ML, a w opakowaniu jest 6szt w jednym rozmiarze?

Może poczekam za Lką i jak będzie nie halo, to dogadamy się Ci do ML.

3 godziny temu, Sound John napisał:

Po prostu chińska powtarzalność...

Ale tak to jest gustując w tym segmencie.

Johny tu nie chodzi o gustowanie w segmencie chińskim (zresztą co dziś nie jest w Chinach robione?), chodzi mi o to że może warto by było sobie zrobić taki kabelek choćby z miedzi 7N crio, albo OCC na przynajmniej porządnym wtyku jack 3,5mm.

Tylko tyle.

P.S.

Poza tym jak to ja poszedlem na łatwiznę  i zakupiłem KZ ZST w mp3store za 139zl, a przecież można taniej choćby na gearbest, tylko jak się komuś z nygustwa nie chce doczytać i sprawdzić to tak później jest.

A moszna taniej ,  no moszna taniej :D

Edytowane przez sirJax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sirJax napisał:

chodzi mi o to że może warto by było sobie zrobić taki kabelek choćby z miedzi 7N crio, albo OCC na przynajmniej porządnym wtyku jack 3,5mm.

Tylko tyle.

To tak jakbyś zastanawiał się czy wstawić skórzane fotele do sejczento.

Edytowane przez Sound John
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu doceniać? Do stówy rozsądne doki, jeśli ktoś szuka takiego brzmienia.

Ale ładowanie w nie takich kabli, to sztuka dla sztuki. Będzie ładnie wyglądało, ale trochę szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Inszy napisał:

A co tu doceniać? Do stówy rozsądne doki, jeśli ktoś szuka takiego brzmienia.

Ale ładowanie w nie takich kabli, to sztuka dla sztuki. Będzie ładnie wyglądało, ale trochę szkoda kasy.

Hmm, nie ma raczej na forum wątku o rozsądnych dokach, do stówki, na czterdzieści kilka stron ... 

Jakich? Takich? Ja mam kilka rodzai KZ i słyszę różnicę przy zmianie okablowania.

Kasy?

https://pl.aliexpress.com/item/Original-KZ-ZST-2pin-0-75-mm-Upgraded-Cable-Gold-Plated-Advanced-earphone-Cables-for-KZ/32823554457.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, chico99 napisał:

Hmm, nie ma raczej na forum wątku o rozsądnych dokach, do stówki, na czterdzieści kilka stron ... 

Jakich? Takich? Ja mam kilka rodzai KZ i słyszę różnicę przy zmianie okablowania.

Kasy?

https://pl.aliexpress.com/item/Original-KZ-ZST-2pin-0-75-mm-Upgraded-Cable-Gold-Plated-Advanced-earphone-Cables-for-KZ/32823554457.html

W jaki sposób pozłacanie przewodu zmienia brzmienie dźwięku w porównaniu do posrebrzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, userfrom napisał:

W jaki sposób pozłacanie przewodu zmienia brzmienie dźwięku w porównaniu do posrebrzania?

Szczerze mówiąc, nie wiem. Obecnie używam tych:

https://pl.aliexpress.com/item/KZ-ZST-Silver-Upgrade-Earphone-Cable-Detachable-Audio-Cord-3-5mm-3-pole-Jack-for-KZ/32753805873.html

Wrzuciłem ten link i chodziło mi o pokazanie niskiej ceny opcjonalnych kabli do KZ. Chociaż może się skuszę na to złoto. Tylko w kabelku za

kilka $ złoto jest raczej pojęciem umownym:P podobnie jak srebro;). Co nie zmienia faktu, że słuchawki, po zmianie kabelka, grają lepiej. 

A inwestycja kilku dolarów nie jest chyba ruiną dla portfela:)

11 godzin temu, sirJax napisał:

Odpisał mi przez allegro, że L będą za ok 3tyg.

Tylko, że ja już zamówiłem na ebayu-chyba, że sie dogadam co do ML, a w opakowaniu jest 6szt w jednym rozmiarze?

Może poczekam za Lką i jak będzie nie halo, to dogadamy się Ci do ML.

Johny tu nie chodzi o gustowanie w segmencie chińskim (zresztą co dziś nie jest w Chinach robione?), chodzi mi o to że może warto by było sobie zrobić taki kabelek choćby z miedzi 7N crio, albo OCC na przynajmniej porządnym wtyku jack 3,5mm.

Tylko tyle.

P.S.

Poza tym jak to ja poszedlem na łatwiznę  i zakupiłem KZ ZST w mp3store za 139zl, a przecież można taniej choćby na gearbest, tylko jak się komuś z nygustwa nie chce doczytać i sprawdzić to tak później jest.

A moszna taniej ,  no moszna taniej :D

Tak, w opakowaniu są 3 pary, 6 szt. Nie przesadzaj, to żadne oszczędności. Masz z polskiej dystrybucji i mogłeś kupić z rabatem dla forumowiczów. Mamy zdaje się 10%:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chico99 napisał:

Hmm, nie ma raczej na forum wątku o rozsądnych dokach, do stówki, na czterdzieści kilka stron

I nie ma tak przehajpowanych słuchawek jak ZST, tylko co z tego ma wynikać?

 

No i o co chodzi z tym linkowanym kablem? Że ma ładny kolor? Czy o ochronę miedzi przed przebarwieniami w procesie utleniania?

Bo jak chcesz z domieszką złota, by były zmiany w brzmieniu, to musisz kupić z żyłami, które są z niego wykonane, a to już cena minimum 10 razy wyższa nawet w Chinach.

Swoją drogą lepsze kable lepiej zamawiać u nas na miejscu, np. od Smoka. Cena podoba, a wszelkie ewentualne problemy czy customizacje załatwiasz na miejscu, a nie śląc na drugi koniec świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Inszy napisał:

No i o co chodzi z tym linkowanym kablem? Że ma ładny kolor? Czy o ochronę miedzi przed przebarwieniami w procesie utleniania?

O to chodzi, że słucham muzyki, a nie kabli. Kupiłem, podłączyłem, zagrał lepiej, zostawiłem. A u dragona też kupuję. To by się Jakub uśmiał, jak bym zamówił kabelek do KZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, userfrom napisał:

W jaki sposób pozłacanie przewodu zmienia brzmienie dźwięku w porównaniu do posrebrzania?

A nawet pozłacane wtyczki słychać choćby na przewodach głośnikowych, za przykład mogę podać Albedo Monolith na wtykach rodowanych vs złoconych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2018 o 15:30, chico99 napisał:

L>ML>M. Może Twój rozmiar to ML ?

Dziś zmierzyłem średnicę stockowych "gumek" najlepiej chyba dopasowane do moich kanałów usznych chyba są te średnie,  a to oznacza , że chyba musiałbym mieć Mki, a może nawet MS.

Jeszcze obadam jak mi siedzą te największe, ale w/g piktogramu to u mnie wypada na M.

 

[UNSET].png

Edytowane przez sirJax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sirJax napisał:

Dziś zmierzyłem średnicę stockowych "gumek" najlepiej chyba dopasowane do moich kanałów usznych chyba są te średnie,  a to oznacza , że chyba musiałbym mieć Mki, a może nawet MS.

Jeszcze obadam jak mi siedzą te największe, ale w/g piktogramu to u mnie wypada na M.

A masz już jakieś zamówione? Chętnie wymieniłbym parę L-ek na ML-ki. Tak z ciekawości. Może złapałbym lepszy seal na ML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chico99 napisał:

A masz już jakieś zamówione? Chętnie wymieniłbym parę L-ek na ML-ki. Tak z ciekawości. Może złapałbym lepszy seal na ML.

Ja zamówiłem Lke,  ale poprosiłem gościa z ebaya,  żeby wysłał Mkę,  chyba że już za późno. 

Wziąłem jeszcze MS z ebaya za 47zl.

Kurde troszkę góra jest drażniąca w tych ZST, ale w dobrych realizacjach jazzowych jest bardzo ok. kabelek stockowy to pewno jakieś  picze kłaki, może faktycznie warto było by potraktować je Canarem, albo innym porządnym kabelkiem, góra by zyskała może i się uspokoiła. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sirJax napisał:

Kurde troszkę góra jest drażniąca w tych ZST, ale w dobrych realizacjach jazzowych jest bardzo ok. kabelek stockowy to pewno jakieś  picze kłaki, może faktycznie warto było by potraktować je Canarem, albo innym porządnym kabelkiem, góra by zyskała może i się uspokoiła.

W moim przypadku, na ostrą górę, pomogła zmiana, w moim pionku, filtra cyfrowego. A Jak zamawiałem KZ-y to od razu do kompletu wrzuciłem trochę lepszy kabelek. Praktycznie od razu go wpiąłem i teraz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sirJax napisał:

Czy JVC spiral pomogą też w tej materii?

 

Hmm ... Nie wiem jak u innych, w moim przypadku, spiral dot-y poprawiły przestrzeń, reprodukcję basu, trochę scenę. Od razu po ich założeniu poczułem tzw. seal. Wydaje mi się też, że trafiłem od razu na swój rozmiar L (dzięki @Vaiet :)).

Chociaż mam takie chińskie silikony, kształtem i fakturą bardzo podobne do jvc, które postawiłbym na drugim miejscu.

Niestety, w temacie góry, a to Cię najbardziej interesuje, zmian raczej nie dostrzegłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ja w sprawie gumek:)

Potrzebuję kupić kilka stockowych w tym rozmiarze, z jakim przychodzą w pudełku. Ktoś coś w tym temacie ma ogarnięte? Będę wdzięczny za pomoc. Moge kupic w PL, mogę z Chin - nie pali się, ale ogólnie oryginalne najlepiej mi siedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz na aliexpress earphones accesories i wybierz firmę KZ. Powinno ci pokazać zestawy oryginalnych gumek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, side napisał:

Koledzy, ja w sprawie gumek:)

Potrzebuję kupić kilka stockowych w tym rozmiarze, z jakim przychodzą w pudełku. Ktoś coś w tym temacie ma ogarnięte? Będę wdzięczny za pomoc. Moge kupic w PL, mogę z Chin - nie pali się, ale ogólnie oryginalne najlepiej mi siedzą. 

@side, widzę, że jesteś z Opola. Ja też:) Mogę Ci coś podrzucić z tego co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności