Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZST


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, nie są do muzyki poważnej, ale ja i przy techno miałbym pewne wątpliwości, bo ten bas jest taki misiowaty, ale co kto lubi.

 

Co do ceny, to nie mam rozpoznania w słuchawkach dokanałowych, ale takie np. DTX501p za sto parę zł biją na głowę te ZST naturalnością przekazu i muzykalnością, przy może trochę mniejszej rozdzielczości (nie mam ich akurat pod ręką, żeby porównać). Ja tych ZST na pewno nie uważam za żadną rewelację i trochę zaskoczyła mnie ich ogromna popularność, ale to też kwestia gustu i indywidualnych oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Inszy napisał:

W tej cenie można mieć ciekawsze doki. Ale poszedł hajp i tak już zostało ;)

 

Pewnie każde słuchawki mają swoich zwolenników i przeciwników. Ale fakt, że mi trudno zrozumieć te zachwyty nad KZS. Zwłaszcza, że mówią to ludzie, którzy nie przesiedli się na nie ze słuchawek od telefonu, tylko już znają wiele słuchawek z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja je bardzo lubię, choć aktualnie nie mam. Nie uważam ich za złe słuchawki - przeciwnie, dla mnie są więcej niż dobre, świetnie grały z m1, czy 770, no i dodatkowo niewiele kosztują (ale też trzeba im trochę wybaczyć i drugie trochę poświęcić na dobór tipsów/kabla). W 50-złotowym budżecie nie znam niczego lepszego, ale też jakiegoś szerokiego spektrum tanich słuchawek nie przerobiłem.

Natomiast nie odważę się powiedzieć, że do kwoty "x" to nie ma nic lepszego, albo że jest to półka słuchawek "y", czy też że grają o "z" klas lepiej od słuchawek w swoim przedziale cenowym (które to określenia właściwe są każdemu hajpowi). One są IMO bardzo dobre w swojej cenie - tylko tyle i aż tyle.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo zalezy do czego je wpinamy. Mnie tam zst ze zwyklym kablem i innymi tipsami super graja z basowym htc 10 za to jak je wpialem w dosyc rownego sonego wm1a to wychodzi ta okropna gora ktorej na htc jest wycofana i nie przeszkadza. Duza ilosc basu do tramwaju jak znalazl i fajnie graja rocka i metal. Za 50zl rewelka.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie z tymi przenikliwymi wysokimi tonami poradzić. Taki malutki mod - odrobina pianki włożona w dyszę BA załatwia sprawę. Nadal jest dużo wysokich tonów ale są znacznie łagodniejsze, wygładzone. Średnie i tony niskie zostają bez zmian - mod nie ma na nie wpływu. Odsłuchy stają się znacznie przyjemniejsze, a całość roboty to kilkanaście minut.
KZ ZST po tym modzie są znacznie lepszymi słuchawkami. 

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ZST przypadły do gustu i to na oryginalnym kabelku i oryginalnych tipsach. Jutro sprawdzę je z tipsami, których używam do IT03: https://pl.aliexpress.com/item/3-Pairs-L-M-S-In-Ear-Tips-Earbuds-Headphones-Silicone-Eartips-For-KZ-ED10-ED8m/32712990205.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.bDWkrC

 

PS> ciekawe co można lepszego kupić w tej kwocie?

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ichris napisał:

Mnie też ZST przypadły do gustu i to na oryginalnym kabelku i oryginalnych tipsach. Jutro sprawdzę je z tipsami, których używam do IT03: https://pl.aliexpress.com/item/3-Pairs-L-M-S-In-Ear-Tips-Earbuds-Headphones-Silicone-Eartips-For-KZ-ED10-ED8m/32712990205.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.bDWkrC

Bo te tipsy są bardzo fajne, ja używam ich również z Triple Fi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ichris napisał:

PS> ciekawe co można lepszego kupić w tej kwocie?

Z miejsca bym wybrał Seahf AWK-009 zamiast ZST. A gdyby do sprzedaży wróciły ZhiYin Z2000, to już w ogóle poza konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej to zrobić zwykłą igłą. Trzeba siatkę bardzo ostrożnie podważyć w kilku miejscach, delikatnie żeby siateczka się nie zdeformowała. Odchodzi łatwo, bo jest przyklejona takim lepkim i słabym klejem. Mi to to wyszło idealnie i ten lepki klej skleił siatkę ponownie, bez dodatkowych kombinacji z nowym klejem. Trzeba tylko siateczkę później dobrze wyśrodkować, żeby nie wystawała poza obręcz obudowy i docisnąć palcem.
Do całej operacji oprócz igły, przyda się cienka pinceta, konieczne jest też mieć mocne szkło powiększające i dobre światło.
Teraz pianka. To musi być pianka akustyczna - taka "porowata" o "otwartych oknach" w swej strukturze - np z pokrywy nausznika, z wewnątrz wkładki słuchawkowej,
z pianki często dodatkowo umieszczanej w plastikowych futerałach niektórych słuchawek itd. I to naprawdę maleńki kawałek - taki mniej więcej 2mm x 4mm (bardziej mniej) i jeszcze przecięty na pół. Ważne, żeby połówki były tej samej wielkości - każda wchodzi do maleńkiego otworu BA, ważne żeby je równo włożyć do małej - "dziury" - dyszy BA i delikatnie igłą wcisnąć, schować. I wtedy każda strona "gra" równo.
Jak się ma wszystko przygotowane to całość zajmuje mniej czasu niż napisanie tego powyżej.
I bez obaw - mod jest odwracalny i podobno niektóre sterowniki BA są precyzyjnie strojone właśnie poprzez użycie materiału filtrującego w ich końcówce.
Efekt tej operacji - banan na twarzy przy odsłuchach. Mod wygładza wysokie średnie i wysokie. Bas i reszta średnich pozostaje bez zmian.

Do tanich modeli wymienionych przez @Inszy dodam jeszcze Urbanfun Hi-Fi, Boarseman KR25D, EINSEAR T2, Memt X5, VJJB K4, Tennmak Dulcimer czy też niewiele droższe KZ ZS5 rev1 lub E-MI CI880.
Wszystkie grają inaczej ale też i "lepiej" od niemodowanych KZ ZST.

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak moduł bluetooth, użytkuje ktoś?

 

Bo mam zamiar kupić na próbę na gearbest, idą mi też ZS6 i nie wiem czy wziąć i do nich... ZST to takie frontówki znaczy się używam ich zawsze jak istnieje ryzyko że słuchawki mogą mi wypaść czy coś, takie mięso armatnie ale grają dla mnie zadowalająco, są ok na okazje kiedy nie skupiam się na graniu tylko słucham aby coś po prostu grało w miarę przyzwoicie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rayfe napisał:

A jak moduł bluetooth, użytkuje ktoś?

Moduł jak najbardziej OK. Mam wrażenie, że ma trochę lepszą kontrolę nad niskimi tonami oraz jej ich więcej niż na np. integrze IDT 92HD94, czy Xiaomi Mi 6. Akumulator trzyma w miarę dobrze, nigdy nie sprawdzałem ile dokładnie, ale myślę, że 4h to gra. Nie wiem tylko dlaczego nie działa mi APT-X, bo niby wgrywałem moda do Mi 6, ale nadal się łączy po SBC, co niestety przeszkadza w oglądaniu filmików na YT te względu na opóźnienie. Ale jakościowo bardzo polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odebrałem dzisiaj moje KZ ZST zamówione na Gearbest i zauważyłem, że po ok. godzinie lewa słuchawka gra cicho, dźwięk jest bardzo płaski. Zamieniłem słuchawki miejscami i bez zmian, więc kabel raczej jest w porządku.
Jest na to jakieś rozwiązanie czy pozostaje mi reklamacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc mam jakiś czas już ZST i uważam, że są przehajpowane. Oryginalne gumki są tragiczne, słuchawki co chwila wypadały mi z uszu. Problem ten zaradził zakup nowych tipsów. Zdecydowałem się na takie silikonowe z błękitnym wnętrzem - kosztowały chyba $2. Zakup okazał się być bardzo udany. Słuchawki nie tylko przestały wypadać z uszu, ale także poprawiła się jakość brzmienia. Kupiłem im również kabelek hybrydowy, ale jakoś nie słyszę większej różnicy po jego zmianie... Jeśli ktoś kupi te słuchawki w promocji np. w sklepie Gearbest gdzie bardzo często bywają przecenione - może być z nich zadowolony. Tyle.

 

Miałem okazję posłuchać Snabów EP-101M (80-100zł) i te grały duuużo lepiej. Dzwięk nie tylko był "czystszy", ale także bardziej naturalny. ZST wydawały się być po nich mocno zniekształcone brzmieniowo. 
 

IMG_20171110_141520-02.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam modul bluetooth i po pierwszym ladowaniu pani w słuchawce zaczela mowic po chinsku. Czuje się niczym w Łowcy Androidow 

 

Juz abstrahując problemy z połączeniem z iphonem. 

 

Ma ktoś pomysł jak wrócić do języka angielskiego? 

Mam modul bluetooth i po pierwszym ladowaniu pani w słuchawce zaczela mowic po chinsku. Czuje się niczym w Łowcy Androidow 

 

Juz abstrahując problemy z połączeniem z iphonem. 

 

Ma ktoś pomysł jak wrócić do języka angielskiego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem ZST czytając pozytywne opinie na tym forum ale mam jeden problem z kablem, tym od bluetooth jak i tym na mini-jacka. Odstają mocna na zagięciu koło ucha. Widziałem pomysły żeby jakiś ciężarek przyczepić do kable i wydaję mi się dobrym pomysłem, pytanie jaki i czy ktos może wrzucić zdjęcie jeżeli to zrobił. Z drugiej strony fajną rzeczą jest taki klips stabilizujący na kable jak np w słuchawkach Shure (S215-K-BT1). Nie wiecie gdzie coś takiego można dokupić ?

 

Thx za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś testował ten kabelek? 

Zastanawia mnie jakie zmiany w brzmieniu powoduje i czy jest równie dobry jak ten popularny srebrny...

Wizualnie ten poniżej bardziej pasuje do ZST. Mam już srebrny do ZS5, ale z tańszym bratem nieładnie to wygląda :/ 

 

Link

 

Najnowszy-Oryginalny-KZ-ES3-ZS5-ZS6-ZS3-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, adriano2510 napisał:

Ktoś testował ten kabelek? 

Zastanawia mnie jakie zmiany w brzmieniu powoduje i czy jest równie dobry jak ten popularny srebrny...

Wizualnie ten poniżej bardziej pasuje do ZST. Mam już srebrny do ZS5, ale z tańszym bratem nieładnie to wygląda :/ 

 

Link

 

Najnowszy-Oryginalny-KZ-ES3-ZS5-ZS6-ZS3-

"Popularny srebrny" kabel to tak naprawdę srebrzone OFC, czyli prawdopodobnie to samo w linku/na zdjęciu. Różni się zapewne tylko kolorem izolacji.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności