Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZST


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Bernie napisał:

Z tym jest trochę tak jak z jedzeniem: jesz smaczny obiadek i mówisz, że smakuje, dopóki ktoś nie przyjdzie i nie zacznie obrzydzać jedzenia na talerzu.

Jednemu będzie dalej smakować, inny zacznie wątpić.

Albo w drugą stronę - jesz obiad z rozgotowanymi ziemniakami i przesoloną mizerią, ale wszyscy wokół głośno zachwalają jakie wszystko pyszne i klepią kucharza po plecach. No i się nie wychylasz, bo samemu, to jakoś tak głupio, więc czekasz aż ktoś nie krzyknie "król jest nagi!" ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

 

Aż strach teraz napisać coś o wadach słuchawek, bo się niektórym uruchamia tryb "obrona Częstochowy".

 

nigdy dobrze wszystkim nie zrobisz także nie udawaj ;) ze się tym przejmujesz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivo do KZ ZST nie ma co porównywać, to całkowicie inne granie. Ale już co do jakości ogólnej grania, ja też stawiam vivo wyżej od KZ. Tyle, że "ogólna jakość grania" jest znów czymś subiektywnym, bo jeden woli V-kę a inny granie równe i neutralne... i bądź tu mądry :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakiś czas temu chyba w temacie o tanich słuchawkach z Chin wypowiedziałem się o ZST. Niestety, nie trafiły w mój gust. Nawet Vivo mają dla mnie z mało góry i kluchę na średnicy, a co dopiero ZST, które są ciemniejsze. Ale poziom grania, scena, holografia to raczej ten sam. Sam czekam na ZS3, ale się chyba nie doczekam.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miki_w1 - nie spodziewaj się skoku jakościowego z tymi ZS3. Więcej twardszego basu, wokale bardziej naturalne, wysokie średnie mniej ostre - to w porównaniu z KZ ZST. Reszta na podobnym poziomie jak KZ ZST. Chyba, że 'coś' jeszcze odkryjesz - to daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczekuję właśnie, że bas będzie twardszy, ale chciałbym więcej góry. Mój ideał>>Vivo Xe800>> KZ ZST pod względem ilości góry. Za mój ideał podstawić można ER4S. Za to ZST mają lepszą średnicę w momencie, gdy gra wiele instrumentów, np. gitary lepiej brzmią w rocku. Wokale "czarują" podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież vivo mają kapitalną scenę. KZ-ty grają bezpośrednio, tuż obok ucha, bardzo blisko. Vivo ma o wiele lepszą holografię, słychać poszczególne plany, grają szeroko i z lepszą separacją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj to już widać jak bardzo wszystko zależy od naszych uszu i pewnie też inny sprzęt nie pomaga.

 

Ja w Vivo żadnej kluchy na średnicy nie słyszałem, one mają średnicę raczej neutralną tylko ty pewnie lubisz wyższą podbitą tak jak ja miki_w1. Do tego balans w Vivo kuleje, góra jest bardziej podbita niż w GR07.

 

A ZST właśnie najmniej podobały mi się w momencie, gdy grało dużo instrumentów i wszystko zlewało się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, strong6 napisał:

Racja - @Weird_O, racja ;) 
Te wykrzykniki przy KZ ZST w stopce zostawiasz na stałe ? :P
 

Ło paanie, toż to faktycznie dawno już nieaktualne :lol:

 

@miki_w1 racja, ja słucham na zielonych sony hybrids i dodatkowo wciskam je na słuchawkę "do końca". Pewnie wiesz o co mi chodzi ;] 

 

 

https://pbs.twimg.com/media/DAMR3AVUwAA9hNe.jpg

 

ZS5 od środka. Widzicie gdzieś armatury?

Edytowane przez Weird_O
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Weird_O napisał:

 

https://pbs.twimg.com/media/DAMR3AVUwAA9hNe.jpg

 

ZS5 od środka. Widzicie gdzieś armatury?

To czerwone wiszące na kabelku. 

 

 

16 godzin temu, Inszy napisał:

Albo w drugą stronę - jesz obiad z rozgotowanymi ziemniakami i przesoloną mizerią, ale wszyscy wokół głośno zachwalają jakie wszystko pyszne i klepią kucharza po plecach. No i się nie wychylasz, bo samemu, to jakoś tak głupio, więc czekasz aż ktoś nie krzyknie "król jest nagi!" ;)

Ten król wcale nie jest taki nagi. Mnie smakuje menu polecane przez Fatso. ;) 

Znalazłem w końcu ZST, posłuchałem i muszę powiedzieć, że dalej grają mi dobrze. Dobrze, że piszesz o wadach, nie zamierzam bronić tych chińskich doków jak Częstochowy, ale już wiem o co Ci chodzi. Dużo zależy od grajka, czy słucham na FiiO i Pioneerze, jak i materiału, ale czasem słychać rzeczywiście pewną taką sztuczność, nienaturalność w wokalu. Nie wiem od czego to zależy, ale nieraz to jest rażące, a czasem nie. Jednak ZST mają swój charakter, który sprawia, że całościowo mogą się podobać. Nie wiem czy słuchałeś ich na czymś innym niż Shozy Alien, nie wiem jak on gra, warto im dać szansę na innym źródle i jak nie wsłuchiwać się pod kątem wyszukiwania mankamentów to całościowo jest naprawdę dobrze według mnie oczywiście, nie chodzi o to żeby robić z nich killery.

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, paratykus napisał:

"To czerwone wiszące  na kabelku" to gniazdo wtyku ;)

Jedna armatura jest umieszczona między dynamikami, a druga przy wylocie tulejki :

 

F8AAAAASUVORK5CYIIA

Racja, faktycznie. :)

 

Zamawiając kabelek nie wpisałem pełnego adresu, ciekawe czy dojdzie. Chińczyk tak już wysłał. :)

KZ ZS5 można było jeszcze anulować, zamówiłem ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bernie napisał:

Jednak ZST mają swój charakter, który sprawia, że całościowo mogą się podobać.

A czy ktoś pisał inaczej? Jak się komuś spodobają najbardziej na świecie, to ja gratuluję i zazdroszczę, ale u mnie ich "charakter" psuje muzykę. Pewnie przez to bardziej zwracam uwagę, że dość nieszczęśliwie zacząłem od nagrań symfonicznych i od razu walnęły wadami po uszach.

I słuchałem ich na Alienie, Alienie+, Z6, xDuoo X3 oraz Samsungu S7, tak więc dość spory przekrój charakterystyki brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Inszy napisał:

A czy ktoś pisał inaczej? Jak się komuś spodobają najbardziej na świecie, to ja gratuluję i zazdroszczę, ale u mnie ich "charakter" psuje muzykę. Pewnie przez to bardziej zwracam uwagę, że dość nieszczęśliwie zacząłem od nagrań symfonicznych i od razu walnęły wadami po uszach.

I słuchałem ich na Alienie, Alienie+, Z6, xDuoo X3 oraz Samsungu S7, tak więc dość spory przekrój charakterystyki brzmienia.

dobrze że mało kto tego słucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "idźta se" już stąd.

Czas nakręcać nowy hajp na KZ ZS5 :P

One chyba osobnego wątku nie mają to niech ktoś założy ;)

Będziemy sobie o nich gdybać, kłócić się, chociaż nikt z nas ich jeszcze na własne oczy nie widział.

Mnie się już wątek o KZ ZST znuuudził :D

;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o zs5 i wychodzi, że peany tutaj będą dużo większe niż przy zst :lol:

- lepsze wokale

- dużo większa scena z efektem 3D

- o wiele lepsza separacja dźwięków (ktoś pisał, że w zst mu się zlewa dzwiek)

- lepiej kontrolowany bas (jest go przy tym mniej).

- bardziej zbalansowane pasmo

 

Wychodzi na to, że dostaniemy kilery.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności