Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZST


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Noah napisał:

Bo Myku zartowal z tym maslem przeciez, kazdy wie ze margaryna bedzie lepsza

Nie margaryna tylko oliwa z oliwek extra virgin najlepsza :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Noah napisał:

Bo Myku zartowal z tym maslem przeciez, kazdy wie ze margaryna bedzie lepsza

 

tylko ekologiczne masło z ekomleka od ekokrowy dojonej przez rolnika po studiach

inaczej nie wejdzie

 

 

a wtyki 2pin są w dwóch rozmiarach 0,75 i 0,78mm i to jest czasem problem, bo na oko pasują a na wcisk już różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam srebrzony kabel dedykowany do KZ ZS3, używam z powodzeniem zarówno w KZ ZS3 jak i w KZ ZST. Złączka 2pinowa 0,75 mm.
Dedykowane kable różnią się tylko kształtem wtyczki. Wtyczka prosta lub pod kątem, 2pin x 0,75 mm.
Problem jest w jakości wykonania tych złączek, braku kontroli. Trafienie w idealne to loteria. Mnie się udało trafić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Weird_O napisał:

Widocznie ten dedykowany ZST nie pasuje do ZS3 ale już od ZS3 pasuje do ZST... że też musiałem kupić ten zły ;P

Kij tam, stokowy daje radę.

wrzuć foto kabla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Weird_O napisał:

Widocznie ten dedykowany ZST nie pasuje do ZS3 ale już od ZS3 pasuje do ZST... że też musiałem kupić ten zły ;P

Kij tam, stokowy daje radę.

Pin 0,75 włożony w gniazdo 0,78 załapie styk, trudniej może być odwrotnie ale też powinno wejść - 0,03 mm różnicy. Może przeszkodą jest kształt wtyczki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze odsłuchy ZST za mną. Stockowy kabelek i tipsy, podpięte pod Shozy Aliena.

 

Dość wygodne, nieźle tłumią otoczenie, przyzwoicie wyglądają. 

Dźwięk ok jak na te 10-15 dolarów, ale na pewno nie mógłbym z nimi żyć na co dzień, za dużo w nich wad. Basu sporo, ale zbyt miękki, przez co traci na dynamice, wiolonczele strasznie się w tym duszą. Średnica cofnięta, prócz górnej, która jest wyostrzona, podejrzewam, że może męczyć w dłuższym okresie. Wokale wyraźnie sztuczne. Góra wypada najlepiej. Może mogłaby mieć lepsze rozciągnięcie i więcej blasku, ale słucha się przyjemnie. Scena próbuje być duża, ale holografia jest marna, przez co całość jest jakaś taka duszna.

Rozumiem dlaczego ZST mogą się podobać: wesołe granie, wrażenie dużego dźwięku i przyzwoity poziom szczegółów. Ale gdyby nie cena, to prawie nikt by sobie nimi głowy nie zawracał. 

 

W weekend może znajdę czas na zabawę tipsami i grajkami, ale pewnie dużo się nie zmieni. Na ten moment, w tym budżecie, zdecydowanie bardziej pasowały mi ZhiYin Z2000.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Inszy napisał:

Pierwsze odsłuchy ZST za mną. Stockowy kabelek i tipsy, podpięte pod Shozy Aliena.

 

Dość wygodne, nieźle tłumią otoczenie, przyzwoicie wyglądają. 

Dźwięk ok jak na te 10-15 dolarów, ale na pewno nie mógłbym z nimi żyć na co dzień, za dużo w nich wad. Basu sporo, ale zbyt miękki, przez co traci na dynamice, wiolonczele strasznie się w tym duszą. Średnica cofnięta, prócz górnej, która jest wyostrzona, podejrzewam, że może męczyć w dłuższym okresie. Wokale wyraźnie sztuczne. Góra wypada najlepiej. Może mogłaby mieć lepsze rozciągnięcie i więcej blasku, ale słucha się przyjemnie. Scena próbuje być duża, ale holografia jest marna, przez co całość jest jakaś taka duszna.

Rozumiem dlaczego ZST mogą się podobać: wesołe granie, wrażenie dużego dźwięku i przyzwoity poziom szczegółów. Ale gdyby nie cena, to prawie nikt by sobie nimi głowy nie zawracał. 

 

W weekend może znajdę czas na zabawę tipsami i grajkami, ale pewnie dużo się nie zmieni. Na ten moment, w tym budżecie, zdecydowanie bardziej pasowały mi ZhiYin Z2000.

Nie znam Shozy Aliena, ale z X5 III gen bardzo fajnie zgrywają się. Bas jest ale dobrej jakości. Wokale zwłaszcza żeńskie genialne (Norah Jones, Diana Krall). Smyczki też ślicznie grają w 4 porach roku Vivaldiego. Prawdopodobnie nie za bardzo lubią się z obcym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shozy dobrze gra ponoć ze wszystkim więc to raczej nie wina playera tylko uszu Inszego ;D żart oczywiście.

Szkoda, że ZhiYin Z2000 nie można już nigdzie dostać... 

@Inszy słuchałeś może ZhiYin Z5000? Szukając Z2000 natknąłem się na nie, ale spoooro droższe są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem Z5000, ale ktoś na forum bardzo chwalił.

I na Alienie+ jest lepiej, ale dziś odebrane Cozoy Hera na tym samym sprzęcie i muzyce rozjeżdżają ZST, więc chyba to bardziej wina złych uszu, a nie synergii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Inszy napisał:

Pierwsze odsłuchy ZST za mną. Stockowy kabelek i tipsy, podpięte pod Shozy Aliena.

 

Dość wygodne, nieźle tłumią otoczenie, przyzwoicie wyglądają. 

Dźwięk ok jak na te 10-15 dolarów, ale na pewno nie mógłbym z nimi żyć na co dzień, za dużo w nich wad. Basu sporo, ale zbyt miękki, przez co traci na dynamice, wiolonczele strasznie się w tym duszą. Średnica cofnięta, prócz górnej, która jest wyostrzona, podejrzewam, że może męczyć w dłuższym okresie. Wokale wyraźnie sztuczne. Góra wypada najlepiej. Może mogłaby mieć lepsze rozciągnięcie i więcej blasku, ale słucha się przyjemnie. Scena próbuje być duża, ale holografia jest marna, przez co całość jest jakaś taka duszna.

Rozumiem dlaczego ZST mogą się podobać: wesołe granie, wrażenie dużego dźwięku i przyzwoity poziom szczegółów. Ale gdyby nie cena, to prawie nikt by sobie nimi głowy nie zawracał. 

 

W weekend może znajdę czas na zabawę tipsami i grajkami, ale pewnie dużo się nie zmieni. Na ten moment, w tym budżecie, zdecydowanie bardziej pasowały mi ZhiYin Z2000.

 

Ja mialem z nimi podobnie, a potem zalozylem tipsy z otworem o wiekszej srednicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Jaro54 napisał:

Nie znam Shozy Aliena, ale z X5 III gen bardzo fajnie zgrywają się. Bas jest ale dobrej jakości. Wokale zwłaszcza żeńskie genialne (Norah Jones, Diana Krall). Smyczki też ślicznie grają w 4 porach roku Vivaldiego. Prawdopodobnie nie za bardzo lubią się z obcym :)

 

Zgadzam się. Zgranie z X5.3 jest pierwszorzędne - słuchałem w tym zestawieniu wiele gatunków muzycznych i praktycznie w większości się bardzo dobrze sprawdza. Być może ma pewne problemy z reprodukcją dźwięków kiedy utwory są szybkie i zaaranżowane gęsto instrumentami, ale w spokojniejszej muzyce to jest wysoka półka. Basu wcale nie jest za dużo, aczkolwiek wyrażnie rzuca się w uszy, pozostałe pasma są dosyć równe, ale pierwsze co zwraca uwagę to bardzo dobre odwzorowanie szczegółów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Inszy napisał:

I na Alienie+ jest lepiej, ale dziś odebrane Cozoy Hera na tym samym sprzęcie i muzyce rozjeżdżają ZST, więc chyba to bardziej wina złych uszu, a nie synergii ;)

@Inszy a może do Orfeusza porównasz, jeszcze lepiej rozjedzie. Coś ci chyba zaszkodziło porównywać tak różne półki cenowe. Czemu nie napiszesz ile Hery kosztują? 16x droższe kochani. Bezsensowne porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fragment (tanie słuchawki z Chin - 18.03) mojego opisu brzmienia KZ ZST sprzed paru miesięcy :
"....Średnie i wysokie średnie są najbardziej podkreślone, brzmią trochę surowo, jaskrawo, są lekko przerysowane. Wokale i średnie brzmią mocno ale dla mnie po dłuższym słuchaniu, przy pewnych rodzajach muzyki było to męczące...."
Opis jest wielce nieporadny w porównaniu z recenzją @Inszy ale chyba coś tam się pokrywa, coś niecoś wyłapałem.
 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności