Skocz do zawartości

KZ ZST


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, lolomanolo napisał:

Teraz to naprawde uderza mnie jak niski musi byc koszt produkcji takich sluchawek...

 

Nie od dziś wiadomo, że hajendy łoją nam skórę. Oczywiście, że dźwięk lepszy, że materiały, że spasowanie elementów, trwałość itp. ale różnice w cenach są tak rażące jakby dotyczyły jakiejś znacznie większej gabarytowo zabawki - no, bo wiadomo, że wtedy koszty rosną jeśli wzrasta ilość użytych ( drogich ) materiałów, ale przy dokach ???

Przecież to są małe "napizdniki" ...

 

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jak niski koszt tylko jak olbrzymie narzuty mają inne firmy


Jedno się sprowadza do drugiego.
 
Nie od dziś wiadomo, że hajendy łoją nam skórę. Oczywiście, że dźwięk lepszy, że materiały, że spasowanie elementów, trwałość itp. ale różnice w cenach są tak rażące jakby dotyczyły jakiejś znacznie większej gabarytowo zabawki - no, bo wiadomo, że wtedy koszty rosną jeśli wzrasta ilość użytych ( drogich ) materiałów, ale przy dokach ???
Przecież to są małe "napizdniki" ...
 


Pomijasz koszty związane, marketingiem i R&D, których firmy chińskie z reguły nie ponoszą. Biorąc pod uwagę powyższe, różnica ciągle jest ogromna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lolomanolo napisał:

 


Jedno się sprowadza do drugiego.

Pomijasz koszty związane, marketingiem i R&D, których firmy chińskie z reguły nie ponoszą. Biorąc pod uwagę powyższe, różnica ciągle jest ogromna.

 

 

Co kosztów marketingu i R&D to jedna dziwna rzecz mi się nasuwa. Chińczycy to w większości olewają, a i tak sprzedają ( wiem, niska cena to i palec nie drży jak zakup nietrafiony).

Z drugiej strony to kiedyś była taka stara handlowa zasada, że dobry towar reklamuje się sam ;) Tak więc ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paratykus napisał:

 

Co kosztów marketingu i R&D to jedna dziwna rzecz mi się nasuwa. Chińczycy to w większości olewają, a i tak sprzedają ( wiem, niska cena to i palec nie drży jak zakup nietrafiony).

Z drugiej strony to kiedyś była taka stara handlowa zasada, że dobry towar reklamuje się sam ;) Tak więc ... :P

 

Z perspektywy kosumenta nieistotne jest, czy ten towar jest dobry w wyniku badan, czy kopiowania rozwiaz tych co zaplacili za badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Starh napisał:

Ciekawe co się zacznie dziać na forum jeśli te zs5 będą faktycznie killerami:lol:

Na forum mp3stor padną  serwery z powodu ilości informacji :) A Chińczycy zamówią Rusłana i przyślą 100 tys ZS5 bezpośrednio do Polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale policz ile firm by upadło, ludzie na bruku :) jesteśmy solą tego biznesu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony producenci kroją, z drugiej strony producenci są krojeni przez innych. Zobaczcie sobie jakie są ceny markowych przetworników armaturowych i zrobienia jakiś pierdółek na maszynach CNC. Jest jeszcze kwestia R&D, ktoś potrafi z jednego przetwornika wyciągnąć więcej niż inny z kilku. Chińczyki robią wszystko u siebie, ale jak jest tanio to powiedzmy szczerze, że tam szajs pakują. Nie trzeba być wróżką, żeby stwierdzić, że pakowanie dwóch osobnych przetworników dynamicznych na bas i średnicę to głupota. Tak się robi wyłącznie w celach oszczędnościowych.

 

Ja osobiście wolę zapłacić raz, a porządnie. W ZST nie podobało mi się żadne pasmo, ale ze względu na cenę rozumiem modę na ten model. Urbanfuny i Vivo to nie jest do końca konkurencja dla KZ, bo tamte to są OEM-owe doki sprzedawane bez dodatków dużo poniżej oficjalnej ceny. W nowym modelu dochodzi więcej przetworników, zwrotnica trudniejsza w ogarnięciu. Wzorowanie się na innych producentach też na minus u mnie :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ZST też się nie podobały, ale ZS5 wziąłem i też sprawdzę, od tego jest hobby, żeby sobie to i owo grało

 

faktycznie takiej konstrukcji jeszcze nie słyszałem i zestrojenie tego wszystkiego wymaga sprytu i bezczelności :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mykupyku napisał:

mi ZST też się nie podobały, ale ZS5 wziąłem i też sprawdzę, od tego jest hobby, żeby sobie to i owo grało

 

faktycznie takiej konstrukcji jeszcze nie słyszałem i zestrojenie tego wszystkiego wymaga sprytu i bezczelności :)

 

 

 

Oby tylko nie skończyło się na samej bezczelności, bez sprytu ...

Też załapałem się z ciekawości.

54 minuty temu, nsk napisał:

że pakowanie dwóch osobnych przetworników dynamicznych na bas i średnicę to głupota. Tak się robi wyłącznie w celach oszczędnościowych.

 

No jak na średnicę ? Na niski bas i na mid-bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale z tego opisu wynika, że tam na średnicy... nic nie gra :)

 

Takie coś o ZS5 :

" 10mm DD dla niskiej częstotliwości, 6.4mm DD na środku -->znaczy mid-bass.
30095 BA dla ultra wysokiej częstotliwości, a niestandardowy 1205 BA dla wysokiej częstotliwości..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mykupyku napisał:

no ale z tego opisu wynika, że tam na średnicy... nic nie gra :)

 

Takie coś o ZS5 :

" 10mm DD dla niskiej częstotliwości, 6.4mm DD na środku -->znaczy mid-bass.
30095 BA dla ultra wysokiej częstotliwości, a niestandardowy 1205 BA dla wysokiej częstotliwości..."

 

Bo na piąty przetwornik na średnice $ już nie starczyło 

 

Także , 

 

odwołuję hajp

 

 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tych dokach dowiedziałem się na head-fi i tam ktoś z chińskiego przetłumaczył tak:

 

From the description:
impedance: 16 ohm, sensitivity: 106dB/mW
10mm DD for low frequency, 6.4mm DD for mid.
30095 BA for ultra-high frequency, and a custom 1205 BA for high frequency.

 

Ale może lepiej nie rozgryzać co oni tam wsadzili :). Dwa dynamiki na sam bas i armatura na środek i górę brzmi chyba jeszcze głupiej. Z pierwszych wrażeń ktoś pisał, że są mniej basowe więc...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, nsk napisał:

Ja o tych dokach dowiedziałem się na head-fi i tam ktoś z chińskiego przetłumaczył tak:

 

From the description:
impedance: 16 ohm, sensitivity: 106dB/mW
10mm DD for low frequency, 6.4mm DD for mid.
30095 BA for ultra-high frequency, and a custom 1205 BA for high frequency.

 

Ale może lepiej nie rozgryzać co oni tam wsadzili :). Dwa dynamiki na sam bas i armatura na środek i górę brzmi chyba jeszcze głupiej. Z pierwszych wrażeń ktoś pisał, że są mniej basowe więc...
 

Nie ma o co kruszyć kopii. To mogą być różne "babole" z translatora albo nieścisłe informacje producenta. Poczekamy, zobaczymy, a raczej wysłuchamy ;)

O tym, że mają mniej basu niż kz zst ja pisałem. Wyczytane na jakimś chińskim ( albo japońskim :ph34r:) forum.

I to też nie musi być prawdą.

Kupujemy nowe zabawki żeby się nakręcać i żeby gadać - czasami to wychodzi nawet taniej niż flaszka ;)

Tak więc spoko Panowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności