Skocz do zawartości

techno, tekkno, detroit...elektronika... the29nov films


richie ploomba

Rekomendowane odpowiedzi

Zex Model słuchałem ostatnio właśnie tą epkę wydaną w A+W. Mówisz , że reszta produkcji dobra? Postaram się obadać reszte wykonawców polecanych. W sumie nie jestem aż tak obeznany w tych klimatach. Dopiero od jakiegoś czasu zerkam w stronę hybryd techno z takimi klimatami.

Soft Moon w remixie AM - mistrzostwo świata jak dla mnie (video wrzucałem tu wcześniej).

Wolfshein - The Sparrows And The Nightingales (też Ancient methods) też dobre (też bylo wcześniej wideo)

remix z epki These Hidden Hands

ogólnie cały These Hidden Hands jest świetny

dwie najnowsze propozycje ep-kowe

brakuje mi na winylu tylko Ivy (ze świetnym remixem Vatican Shadow).

 

Mieliśmy z kumplem kiedyś niezłą zajawkę. Kumpel miał grać na małej imprezie (jakiś rok temu), impreza stricte techno (publika hard techno). Nie wiedział co zagrać. Winyli na chacie multum, ale powybierał ode mnie własnie Ancient methods z A+W, Ugandan methods, These Hidden Hands, AF -Polar Era w remixie AM, do tego eksperymenty Lucy ze Stroboscopic Artefacts. Zagrał. Co prawda wcześniej sporo wypił :D i średnio mu się to wszystko zgrywało :D Na parkiecie się tak przerzedziło, że skakalismy ze znajomymi we trzech :D co postałem gdzieś z boku, to tylko słyszałem teksty "co on ku**a gra" "poj***ło go, taka muzyka to do domu a nie na imprezę".

Co by nie było sam słucham właśnie i takiego dobrego klimatycznego techno 4/4 jak i tych nowych mariaży techno z industrialem itd itp. Jak dla mnie wszystko to jest TECHNO.

 

tak się czasami zastanawiam, na jakim tripie depresyjnym trzeba być, żeby wymyśleć takie kawałki jak Oake _ paysage depayse , Tropic of Cancer - Be Brave, czy inne właśnie z takimi nihilistyczno okultystycznymi liniami melodycznymi konca świata. Podobnie w minimalistycznym techno 4/4, taki Sandwell District i ich hipnotyczna motoryka rodem z lodowatej otchłani hadesu :D Swoją drogą właśnie chyba z tego powodu zawieszono cały label Sandwell District. Coś się mi obiło o uszy, że Regis i reszta brygady depresyjno nihilistycznie wyczerpali się na tym projekcie i stwierdzili, że to już koniec :P

Edytowane przez richie ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandwell District mogli zamknąć ale Silent Servant dalej wydaje muzyke w tym klimacie, np serie Jealous God, także chyba plotki z tymi depresjami.

Zreszta nastrój muzyki to kwestia interpretacji. Jak dla mnie to są standardowe środki wyrazu wzięte z industrialu wraz z cała jego otoczką tematów tabu, krytyki cywiilizacji, popkultury, etc.

Projekty tzw. techno faktycznie sie tym inspirują i sami to czesto przynają jak OAKE właśnie, gosćiu z AM, lub np. Regis czy Adam X na filmie o techno, który wcześniej linkowałem. Najbardziej to właśnie słychać w atmosferze oraz brzmieniu wykorzystującym sampling i preparacje na rożnych dziwnych dźwiękach, których taka 'szkolna' elektronika nie zna.

Masz dla porównania jal to brzmi w wykonaniu projektów industrialnych.

These Hidden Hands podoba mi się że skreciło w strone tego dubstep/industrial/techno czy jak to tam nazwać. Nowy album jest równie dobry jak te ostatnie epki. Zex Model tez ciekawie kombinuje, natomiast jak chcesz usłyszeć prawdziwych niekwestionowanych mistrzów ebm/electro-industrial to masz Skinny Puppy.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę coś ze światła dziennego bardziej, bo sypiecie takim undegroundem, że aż trudno nadążyć o czym właściwie rozmowa :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timecage,

fajny kawalek, tez kiedyś namietnie go słuchałem,...Angielska positivka, Machina :) z tej płyty fajny był jeszcze PF project - Choose Life

co by wrócić do źródeł kilka klasyków

Neil Landstrumm - Squeeze

Edytowane przez richie ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już ambient, industrai, a teraz jeszcze koleś w wannie zagryzający mete bułką. Underground thread hijack :D, a wracając do techno:

 

Oprócz industrialnego techno Dasha Rush robie też ciekawe rzeczy z rejonów leftfield/ambient. Polecam.

 

Eschaton czyli Ancient Methods+ Orphx. Druga epka lepsza niz pierwsza IMO.

 

I na koniec projekt którego nazwy nie odważe się napisać.

 

RYC będe musiał sobie obadać bo tylko Subjected i Tolkacheva znam. a kurat te pozostałe z tego co wrzuciłes wydały mi się ciekawsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kontynuuje.. dalej mocno i hipnotycznie

 

Mord records

Candela Rising

Token


------------------------

z kolaboracji Ancient Methods pozostała jeszcze chyba "In The Mouth Of The Wolf" (AM + Cindytalk)

trochę byłem niepocieszony, bo grali na ostatnim Unsoundzie, .oczywiście w czwartek, bo jakże by inaczej! Zresztą to już trzeci raz jak Unsound robi mi taka niemiła niespodziankę i daje fajnych artystów na czwartkowej imprezie w Forum. To samo co roku :/

 

Swoją drogą SHXCXCHCXSH dali rok wcześniej jako niezapowiedzianą "surprise - niespodziankę" i też się lekko wkurzyłem, bo mnie nie było :/ Co za ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unsound w ostnich latach rozwinął repertuar w stronę nieco mroczniejszych brzmień, poczynając od Lustmorda, którego jakimś cudem namówili do wystepu, poprzez Demdike Stare, Bena Frosta czy Prurient. W tym roku nejciekawiej wg mnie wygląda występ Roly Porter'a bo jego ostatni album jest absolutnie genialny. Poza tym posłuchałbym Raime, Forest Swords, Demdike Stare, Emptyset, Dashe Rush i Eomac.
Co do Eomac to coraz śmielej gościu ekperymentuje. Ostatnie LP ma unikalny klimat przywodzacy na myśl Muslimgauze i pare innych projektów eksplorujących rejony tribal/ritual.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Eomac był dwa razy w Krakowie. Raz na Silent Disco - impreza wg mnie to jakies nieporozumienie - dziwny performance, że niby jakoby ludzie mieli się bawić ze słuchawkami na uszach. Drugi raz na Unsound Dislocation 2016.

Mi na Unsoundzie brakuje trochę brzmień klasyczno detroitowych. Na wcześniejszych edycjach był Model 500, UR, Dopplereffekt, Robert Hood. Na ostatnich edycjach coś odeszli od tego nurtu.

Co by nie było wg mnie impreza (głównie w Forum) jest świetna.

 

Co by wrócić do klasyki

 

polecam nowinki:

 

Edytowane przez richie ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki Millsa już sie raczej nie przekonam. No ale w tzw. eksperymentalnym techno jest troche ciekawych nowości.

 

4 artystów zrobiło po 1 kawałku z cudzych dźwięków, nie podpisując się. Jak miałbym zgadywać to kolejność jest  1.SØS Gunver Ryberg 2. Paula Temple 3. Rrose 4. Aïsha Devi. warto choćby dla 2 pierwszych kawałków, no iwarto śledzić to co robi SØS Gunver Ryberg, jego ostatnia Epka jest genialna, czekam aż potwierdzi ten geniusz kolejnymi nagraniami.

 

Alexey Volkov bez niespodzianek, dobre ciężkie techno z EBMową linią basu


IVVVO za to niezmiennie potrafi zaskoczyć. ponoć to jeszcze techno, mnie przypomina klimat z płyt Andy Stott'a

 

Edytowane przez shaped_noise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapowiada się dobrze. Z nowości z a+w te remixy wymiatają, zwłaszcza Phase Fatale:

 

 

EBMowo/industrialny projekt gosćia który wspólpracuje w Theologian z mistrzem power electronics Lee Bartow'em z NTT.

 

Kolejna nowość, gościu z Die Selektion, który od paru lat robi świetny rytmiczny industrial.

 

Edytowane przez shaped_noise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

oldskulowo...

niebawem ma się ukazac nowa ep-ka i nowy album Jacka Sienkiewicza (aka recognition) zawierające jego archiwalne "niepublikowane" kawałki z końca lat 90-ych (czyli początku jego producenckiej kariery jako Recognition)

 

 

 

Edytowane przez richie ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności