Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

techno, tekkno, detroit...elektronika... the29nov films


richie ploomba

Rekomendowane odpowiedzi

Codex Empire tak jak się spodziwałem. Gość ma talent nieważne za jaki gatunek się bierze. Rimorsum jeszcze lepsze, podoba mi się ta eksperymentalna część, no i remix gościa z Orphx wymiata.

Garść innych nowości, w tym premiera nowego polskiego labela DRVMS.

Cała seria Nordic Flora Varg'a to absolutny majstersztyk.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teize od Codex'a jest świetne - to jest piętnasta minuta tego live'a Codex'a z okazji 5 lecia A+W na Boiler Room. Pisałem z nim kiedyś,  co by wydał właśnie ten wałek na winylu - no i ziściło się. Pisał też, że miała się ponoć ukazac jeszcze jego ep-ka w Leila Records - jakoś  nie ukazała się jeszcze (jest tylko jego jeden kawałek na składance w Leila Records). tak samo w A+W maja dziwny tryb wydawniczy. Ta 3cia epka Codex'a miała byc już chyba dawno temu. Widać to też po numeracji wydawnicw - przeskakują - tu 12, tu 17 potem 13 itd.

 

Co do ep-ki Melanii. Szkoda, że dwa kawałki sa tylko "digital only". Okropnie mi się podoba Almega - nie ma jej na winylu.Mogli wypuścić ep-kę w formie 2x12"

Edytowane przez richie ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark Crumby (aka Codex Empire) chyba doznał ostatnimi laty jakiegoś objawienia twórczego. On sie wogóle wywodzi z industrialnego kolektywu Konstruktivists którego poczatki sięgaj wczesnych lat 80-tych. Tyle że muzycznie to raczej był przecietny powiedziałbym old schoolowy industrial. Cośtam jeszcze wydawał, nawet coś razem z Merzbow ale niewiele tego było i z zasłyszanych fragmentów nic ciekawego. No a ostatnie pare lat to kilka wybitnych płyt Konstruktivists, powstanie znakomitych projektów Codex Empire, Ghost Actor, Mitra Mitra i jeszcze paru innych, które mnie już może mniej sie podobaja ale ogólnie dostają dobre recenzje. Pare przykładów:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no to jeszcze raz Melania

na YT

 

i Codex Empire Teize

 

 

co do Codexa. Własnie ukazała się jego kompilacja/album na CD w Aufnahme+Wiedergabe

 

no i na koniec Świeżynka z polskiej sceny

nowa Ep-ka i zarazem album ze "starą" muzyką Jacka Sienkiewicza- tzn niepublikowane utwory z lat 97-02

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Remixy niestety przeciętne, napewno nie na miare albumu THH. Horrorista sie obada, gosciu zawsze potrafi rozśmieszyć "wir haben die mach! I will destroy everything! :D.

Pare innych nowości które polecam, zwłaszcza Resive Plaggona jak nie znasz. Nowy geniusz muzyczny, kilkanaście wydawnictw w 2 lata i wszytskie klasa.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do remixów, w sumie to wariacje innych artystów, więc muzycznie i odbiegają od tego co prezentuje THH.

 

Restive Plaggona  !!!!! toz to jakiś obłęd !!!!!! NIE ZNAŁEM TEGO !!! jak mogłem ? Jak to pisali kiedyś... Bicie Prądem, Gięta Blacha. Kosmos.

Co rusz nowy kawalek obczajam na Discogsie to lepszy! Nie znałem, bo .. koleś wydaje prawie wszystko chyba tylko na kasetach. Szkoda, że nie ma żadnej 12". ten Noiztank010 będzie chyba pierwszym winylem?

dodam, bo muszę...

 

 

no i ten Noiztank010 też świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej powaliły albumy Committed to the Truth - chyba najlepszy kompozycyjnie i Covered with Contempt - najcięższy, najbardziej noise'owy, ale generalnie wszystko co gościu wydał jest dobre, włącznie z side-projektami, a  zwłaszcze Matriarchy Roots, tyle że to już rasowe power electronics
A na kasetach ogólnie wychodzi sporo dobrego - mówie rzecz jasna o scenie industrial/dark ambient/noise bo do tej bym zaliczył Restive Plaggona. Powrót do kaset jako koncept zapoczątkowało bodaj Hospital Productions, potem Posh Isolation, Ascetic House itd. a teraz to juz cały trend - jest nawet taki label Janushoved, który wydaje nagranie specjalnie bez redukcji szumu taśmy - traktują to jako integralną część muzyki i znak rozpoznawczy. Z tych mocno kasetowych labeli ostatnio chociażby eksploruje sobie Clan Destine Records https://www.discogs.com/label/183888-Clan-Destine-Records?page=1  - dużo dobrej eksperymentalnej muzyki, przykładowo:

https://clandestinerecords.bandcamp.com/album/coated-and-submersed

https://clandestinerecords.bandcamp.com/album/tantrum

https://clandestinerecords.bandcamp.com/album/ostracism

Edytowane przez shaped_noise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Brzmi jak dub techno, przynajmniej na początku, nie słuchałem całego. Niegdyś zrobił się to bardzo modny gatunek, co niestety mu nie posłużyło bo wychodzi masa płyt 'klonów' niemal identycznie brzmiących. Dlatego trochę przestałem juz śledzić co się w tym dzieje. Ale jak lubisz takie klimaty to warto sięgnąć po klasyków:

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez shaped_noise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to tylko 1 kawałek jest i taki raczej lajtowy, a ja odpaliłem cała płytę ostatnią z dioscogs i tam to już dubowo brzmi. W każdym razie  klasyke taką jak pierwsze Porter Ricks warto powspominać. Cały czas ma klimat i moc,

a propos klimatu wyszła nowa 12 Oake, jeszcze nie słuchałem ale będzie absolutna miazga biorąc pod uwage co oni teraz tworzą:

 

i kolejna świetna, jeszcze świeża płytka z 47

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mixik fajny bo i artyści z tracklisty warci polecenia. Zwłaszcza ASC - człowiek orkiestra, kiedyś drum'bass, potem ambient a ostatnio techno i wszystko na poziomie. 

Z jego ostatniej Epki świetny i jak to u nich epicko rozkręcający się remix Orphx
:

I paru innych moich ulubionych producentów m.in. tzw. deep techno

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Niezłe. Natomiast ta EPka to płytka roku dla mnie. Siłą i klimatem to już pierwsza liga współczesnego industrialu obok artystów typu Deutsch Nepal, Bad Sector, Pan Sonic, Contrastate, Navicon Torture Technologies, Prurient, Orphx czy Ben Frost.

 

 

RIP Mika Vainio

 

i pare innych "skocznych" hitów.

 

 

 

 

 

Edytowane przez shaped_noise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Aoud - kolejny projekt odkryty dzięki setowi Ancient Methods. W tych jego setaach zawsze coś ciekawego można wyhaczyć z mniej znanych rzeczy.

 

Phase Fatale ostatnio wymiata, ostanie LP i EP mają prawdziwą moc i atmosferę

 

trzecia i najlepsza chyba jak dotąd EPka Stärker

 

kolejna dobra EPka IHM


alienowe electro w stylu Exaltics czy Morpholgy


z ciezszych rzeczy jest nowa płyta Franck'a Vigroux ale nie widze na youtube, wiec cos starszego

 

i na koniec chillout, soundtrack popełniony przez Daniela Lopatin'a aka Oneohtrix Point Never, polecam i myzyke i film.

 

 

Edytowane przez shaped_noise
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Timecage ja chwilkę posłuchałem ale nie moja bajka takie dźwięki więc się nie wypowiadam. Mogę tylko napisać, że prawdziwa sztuka ma w d* popularność, sprzedaż czy opinie innych więc jak Ciebie satysfakcjonuje to co robisz to..

 

Z nowego, genialnego LP ACR:

 

Kolejne LP Plaggony:

 

Gerbenstein przepuszczający Stave przez taśmę fabryczną:

 

Lżej ale też klimatycznie:

 

rytuały, współprojekt Richarda Oddie z Orphx:

 

i tradycyjnie chillout na koniec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności