Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

techno, tekkno, detroit...elektronika... the29nov films


richie ploomba

Rekomendowane odpowiedzi

temat typowo techno'idowy. Co nowego w Techno piszczy.

 

Polecam kanał na YT the29NOVfilms

https://www.youtube.com/channel/UC_LJE42IggxzlEE9rzA_FTg/videos

 

goście robią fajne wizualki i teledyski do nowosći niekomercyjnego techno/elektroniki.Szczerze polecam

 

Kilka przykładów

 

 

Edytowane przez richie ploomba
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny temat :) wrzucę coś z londyńskiej sceny

 

https://youtu.be/UEmGaJt6ZAc

 

https://youtu.be/q9_HY8H1AHM

 

https://youtu.be/vNiNG0MfLqY

 

https://youtu.be/ICSrZtHbTgM

 

https://youtu.be/oHtCySNg6vI

Edytowane przez Play
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, brytyjskie Acidy dobre były. Pamiętasz / słuchałeś może płytkę Liberator'a z magazynu Techno Party? Kilka klasyków tam się znalazło. Szkoda, że teraz takiego pisma w naszym kraju nie ma..

 

Co by trochę spowolnić tempo (rytm) wrzuce też cos fajnego od 29novFilms

tzn dokładnie od typa co sie zwie Ancient Methods.

 

Może się spodoba

 

i Ugandan Methods - czyli Ancient Methods + Regis

polecam typa ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koledzy obeznani w starszych klimatach.

Dla mnie absolutnym killerem tamtych lat jest Tresor'owy Holy Ghost

 

 

Co do Techno Party. Też mam wszystkie CDki i magazyny. Tzn brakuje mi tylko jednego Cd "Trade by Alan Thompson". Dokupywalo sie go osobno. Macie może?

 

 

Kolejne z cyklu Ploomba poleca

 

 

 

Obadac koniecznie!

Edytowane przez richie ploomba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie biegam aktywnie za taką muzyką, co wpadnie i lubię to się podniecam :) No i zazwyczaj faktycznie to coś starszego.

Najczęściej to jakieś sety, ale czasami pojedyncze tracki nie pozwalają się zapomnieć.

Jak to cudo:

 

 

Co do Tresora to mam chyba ich dwupłytową "historyczną' składankę, muszę posłuchać.

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o składankę "True Spirit"? Dobra pozycja z katalogu Tresor'a. Swoją drogą cały katalog Tresor'a to MEGA SKARBNICA! Jak dla mnie biblia muzyki techno. Co prawda nowe pozycje to juz nie ta liga co kiedyś. Ogólnie całe techno się popsuło jakoś po zamknięciu pierwszego klubu Tresor na Leipziger strasse w Berlinie. Scena elektroniczna/techno zaczęła podup(a)dać wszędzie (kurka wodna jak wpiszę normalnie ten wyraz to mi forum cenzuruje i gwiazdkuje **** :D ). Niekomercyjne techno zeszło do podziemia podziemi :D Kilka lat temu niby otworzyli nowego Tresor'a na Kopernikus Strasse w Berlinie, label znowu bardziej się rozkręcił, ale według mnie na chwilę obecną stracili palmę pierwszeństwa.

 

////// ploomba poleca:

 

Surgeon'a znacie? Jedna z jego nowszych pozycji. Jak dla mnie świetna! Też wydawał kiedyś dla Tresor'a.

 

No i killer 2013 roku

Clouds !!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez richie ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie wkleisz, to nie znam :D Bardzo dobrze, lubię poszerzać sobie horyzonty.

 

A to chyba mój ulubiony DJ (jakbym znał wielu innych :D). Takkyu słynie z hipnotycznej motoryki, czasami wręcz minimalnej.

 

 

 

(Mam przyjemność posiadać obie te płyty). Seria Mix-Up to cudo, może pomijając mix pana Ishii ;)

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, cała seria Mix Up'ów jest fajna. Mi sie bardzo podobał Mix Up vol.4 by Fumiya Tanaka

tracklista tutaj

https://www.discogs.com/Fumiya-Tanaka-Mix-Up-Vol-4/master/2969

Regis - Speak to me, Outline - Encounter, czy DJ Hell - Allerseelen (Jeff Mills Remix) to kawałki z tego mixu , które utkwiły w mojej głowie na zawsze.

 

 

swoją drogą DJ Hell - Allerseelen (Jeff Mills Remix) też ukazał sie na jednej składance Tresor'a

https://www.discogs.com/Various-Tresor-3/release/30176

 

 

Miło słyszeć, że moje wrzutki z YT komuś się przydają :D postaram się wrzucać systematycznie co nieco.

 

p.s.

a i widzisz.. ten kawałek Luke'a Slater'a, którego wrzuciłeś - nie znałem, tez fajny.

Edytowane przez richie ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjska goa/psy trance'owa wytwórnia BlueRoom. Plyta rewelacyjna.

Dośćc często pojawiają sie używki CD i magazyny Techno Party na allegro i OLX.

 

P. S.

Jako ze mam hopla na punkcie tamtych czasów to wrzuce cos takiego

Podreczniki do Techno :D

 

10348386_645653152176927_793901133769825

 

1904089_638171709591738_4310603411115049

Edytowane przez richie ploomba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystkie Kaktusy? :blink: Nice.

Jakiś czas temu na allegro była aukcja z całym ich kompletem, a ja głupi nie kupiłem.

 

 

PS. Ale za to płytki przyjechały dziś z Japonii. Będzie co słuchać :)

tokyobuyers_170224cd.jpg

 

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wszystkie Kaktusy, Plastiki, Techno Party i Zero (były tylko 3 numery tego pisma - przed Plastikiem)

Szukam jednego jedynego numeru magazynu Future Guide - tez ukazalo się przed Plastikiem.

Ogólnie wszystkie te magazyny trafiają sie na allegro i OLX. Kaktus trochę rzadziej. Najciężej z Zero - widziałem tylko raz na allegro. A ten Future Guide to już w ogóle biały kruk.

Tak jak pisałem - zbieram wszystko co tyczy się tamtych lat i polskiej sceny techno / elektroniki. Szukam kilku CD-ków m.in

 

VA - Ganc.Pomada.volume.one (Cpt Sparky Rec)

Electric Rudeboyz - Kolejny Krok
Aya RL - Calmagon (singiel)

Millennium - Exaudi (singiel CD)
Millennium - Re-Flex (singiel CD i winyl)
Millennium - Our Places (singiel CD i winyl)

Techno Party - Trade by Alan Thompson
Hedone - Daj Mi To (singiel CD)
VA - Electrical Hazard (stare wydanie z 1997 roku)
New Alcatraz Underground '98 (promo)

VA - Interlock 2 (Trans Rec)

Wieloryb 2 (CD)
VA - Techno Trip 1 (składanka portalu Techno Trip)
VA - Teknica 2003

StayUp Forever The Liberator Dj's & Grooveliker... CD

płyty z serii Underground Boat - czy jakoś tak się zwały

 

:P

 

kaset z Outside Media (Poznań)

m.in Mijk van Dijk z Superstition, Heiko laux z Kanzleramt, brakuje mi kilku pozycji z Tresor'a , Spirit Zone,

 

Starych kaset z początku lat 90-ych (90-94) z elektroniką/techno kiedy to nie było w Polsce jeszcze unormowanych praw licencyjnych i kasety takie wydawały firmy pokroju MG records, Poker, Takt i inne.

 

może ktoś coś ma?

 

p.s.

japońskie wydania CD-ków fajne :) - często są droższe niż europejskie odpowiedniki

 

p.s 2

aa co do magazynów to mam tez jeszcze wszystkie Laify (albo jednego brakuje - musze sprawdzić) i DJmag'i (ale te ostatnie to raczej nikłą wartość sentymentalną dla mnie stanowią)

Edytowane przez richie ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośród tej listy czasopism ja bym dopisał Machinę - ich składanki to cuda, na których dorastałem (na zmianę z techno party).

A owych płytek niestety nie mam. Mi się za to marzą kasety DP-4003.

Ostatnio udało się dorwać obie części Technomanii na allegro. Walka o to, by techno/elektronika w Polsce z lat 90 nie zaginęły w czeluściach czasu jest trudna :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, im więcej lat upływa, tym ciężej coś upolować.

Machiny tez kupowałem ale raczej tylko wtedy, gdy była w nich jakaś płyta z elektroniką :P

Dp-4003 mam obie kasetki, Zresztą DP-4003 wydaje nadal jako Wieloryb - noise industrial itd. Technomanię też oba CDki.

Z kaset SPVu mogę polecić Ci jeszcze składankę Antyscena. Świetna. Jeszcze był Kaman. Wcześniej z innej wytwórni kasetka T-43.

Ogólnie wszystkie "wykopaliska" jakie wpadną mi w łapy dodaję na Discogsie.

https://www.discogs.com/user/RichiePloomba/collection?sort=added&header=1&sort_order=

Spis wszystkiego (CDki, winyle i kasety) co udało się mi skolekcjonowac do tej pory.

Edytowane przez richie ploomba
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaman, Gagarin, 8Ohms, DP4003, Wieloryb, Arkona, Automatik, HiQ Koval...

Wspaniałe czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety od nich mam tylko płytę zespołu EA, czyli muzyka baardzo daleka od wszelkiego techno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzał w 10

Albo za dużo wypiłem albo mi Google nie działają bo nie mogę nigdzie wygrzebać listy utworów :/

ogarnąłem pdf i wsio jest :D ale fajnie sie to ogląda :D aż sie przypominaja czasy jak się guwniwkiem było i na unitrze szalało

 

Edytowane przez bleck55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak zazwyczaj slucham raczej pedalskiego techno to lubie tez czasem cos z mocniejszym pitolnieciem. straszliwie podoba mi sie ta plytka wydana w zeszlym roku - przypomina mi sie czasy za dzieciaka kiedy sie sluchalo niemieckiego hardcoru z kaset :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności