Skocz do zawartości

Za co nienawidzimy lub kochamy APPLE ! (z kulturą !)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

 

Moim zdaniem dobry kabel jest lepszy od technologii bezprzewodowej. Ma to znaczenie w dźwięku. Pozbawienie odbiorcy możliwości podpięcia zwykłych słuchawek to dalsze "psucie" odbioru. Jak streaming z kompresją.

Najlepsze, że systemu nie apdejtowałem w Mini na nowy. Mam któryś stary. Z jailbreakiem.

To była dobra decyzja, bo śmiga dalej.

 

Moim zdaniem dobry kabel jest lepszy od technologii bezprzewodowej. Ma to znaczenie w dźwięku. Pozbawienie odbiorcy możliwości podpięcia zwykłych słuchawek to dalsze "psucie" odbioru. Jak streaming z kompresją.

Najlepsze, że systemu nie apdejtowałem w Mini na nowy. Mam któryś stary. Z jailbreakiem.

To była dobra decyzja, bo śmiga dalej.

Wersja 6.1.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matthi się nie popisuj i nie wyzywaj od dziadków. Czy my rzucamy tu słowami : szczeniak, dzieciak ? Zachowuj się.

 

Widzę że trzeba tutaj ostrożnie z humorem, to w żaden sposób nie miało być obraźliwe i wybacz jeśli tak to odebrałeś. Chodziło mi po prostu o stanowisko sprzeciwiające się rozwojowi technologii bo tym ruchem apple po prostu ukierunkował mainstreamowy rynek na tą technologii co zaowocuje tym że firmy będą się prześcigały w poprawianiu technologii na czym wszyscy skorzystamy.

Edytowane przez Matthi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my dziadki nie lubimy jak nam się przypomina o wieku o którym przez Alzheimera zapominamy :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi po prostu o stanowisko sprzeciwiające się rozwojowi technologii bo tym ruchem apple po prostu ukierunkował mainstreamowy rynek na tą technologii co zaowocuje tym że firmy będą się prześcigały w poprawianiu technologii na czym wszyscy skorzystamy.

Będą się prześcigać w produkowano dizajnerskiego szitu na bt, bo tego chce 90% użytkowników Apple. Świadomy user nie używa ajfona do poważnego słuchania muzyki, co najwyżej mobilnie, kiedy jakość nie ma większego znaczenia.

Apple to frma przede wszystkim lajfstajlowa. Sprzęty naprawdę sensowne i kiedys innowacyjne stanowią u nich margines.

 

:)

Edytowane przez hammerh34d
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodziło mi po prostu o stanowisko sprzeciwiające się rozwojowi technologii bo tym ruchem apple po prostu ukierunkował mainstreamowy rynek na tą technologii co zaowocuje tym że firmy będą się prześcigały w poprawianiu technologii na czym wszyscy skorzystamy.

Będą się prześcigać w produkowano dizajnerskiego szitu na bt, bo tego chce 90% użytkowników Apple. Świadomy user nie używa ajfona do poważnego słuchania muzyki, co najwyżej mobilnie, kiedy jakość nie ma większego znaczenia.

Apple to frma przede wszystkim lajfstajlowa. Sprzęty naprawdę sensowne i kiedys innowacyjne stanowią u nich margines.

:)

Jestem widocznie nieświadomym userem, bo mi wszystko z iphona idzie albo z taczki. Że przez różne ustrojstwa po drodze, to swoją drogą...

Co gorsza tylko mobilnie słucham muzyki poważnie, stacjonarka, choć lepiej gra troszku, się kurzy...

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie.

Inne sprzęty po drodze.

Jako transport ajfon jest równie dobry jak każde inne urządzenie; może gorszy, bo (bez rockboxa) jesteś ograniczony do aac, ale generalnie biedy nie ma. Ale też dyskutować za bardzo nie ma o czym, bo w sumie co za różnica z czego puszczasz cyferki na mojo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam mojo :) prosto z dziurki iphona / taczki t5p v2 też niejednemu urwą tył

Od stacjonarki.

Podobnie d7100 np czy nawet d600. Nawet dt880 32 ohm... zagrają dla przeciętnych stacjonarek konkurencyjnie :)

Dt 990 32 ohm w tej konfiguracji nie słuchałem, ale czemuż miałoby być inaczej...

Ze nie wspomnę Layla 2 od AK której SławekR prosto z iPhone 7 słucha... mało poważny i nieświadomy user, jak ja.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie.

Inne sprzęty po drodze.

Jako transport ajfon jest równie dobry jak każde inne urządzenie; może gorszy, bo (bez rockboxa) jesteś ograniczony do aac, ale generalnie biedy nie ma. Ale też dyskutować za bardzo nie ma o czym, bo w sumie co za różnica z czego puszczasz cyferki na mojo.

Jestem ograniczony do wav i flaca w onkyo playerze.

Chociaż ostatnio w większości słucham z serwisów streemingowch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodziło mi po prostu o stanowisko sprzeciwiające się rozwojowi technologii bo tym ruchem apple po prostu ukierunkował mainstreamowy rynek na tą technologii co zaowocuje tym że firmy będą się prześcigały w poprawianiu technologii na czym wszyscy skorzystamy.

Będą się prześcigać w produkowano dizajnerskiego szitu na bt, bo tego chce 90% użytkowników Apple. Świadomy user nie używa ajfona do poważnego słuchania muzyki, co najwyżej mobilnie, kiedy jakość nie ma większego znaczenia.

Apple to frma przede wszystkim lajfstajlowa. Sprzęty naprawdę sensowne i kiedys innowacyjne stanowią u nich margines.

 

:)

 

Nie 90% chce, tylko na 90% podziałała reklama i propaganda Apple'a i dali sobie wmówić że chcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie mam mojo :) prosto z dziurki iphona / taczki t5p v2 też niejednemu urwą tył [...]

Ze nie wspomnę Layla 2 od AK której SławekR prosto z iPhone 7 słucha... mało poważny i nieświadomy user, jak ja.

Wyjątki potwierdzają regułę ;)

Ja wiele lat słuchałem z iPoda classic i kilku nano/touch na westone2. Kiedy rok temu dołożyłem do nich e17k, różnica była znaczna. O mojo juz nie wspomnę - różnica jest - dla mnie - kolosalna, i na dokach, i na nausznych. Tych, które mam.

 

Nie twierdzę, że taczka gra ****ianie z dziury. Twierdzę za to, że ajfon siódemka z dziury nie gra w ogóle :D I za to go nie lubię.

 

[Jestem ograniczony do wav i flaca w onkyo playerze.

Chociaż ostatnio w większości słucham z serwisów streemingowch.

Fakt, onkyo player. My bad :)

Ale na andrła masz USB audio Playera pro, który czyta aac, mp3, flac - cokolwiek mu dasz - łącznie z dsd. I dlatego urządzenia z japkiem u mnie w domu służą już tylko wyłącznie jako terminale do Spotify/Tidala, przez irDaca, Pure i20 i radiobudzik marki tidikej ;) A classica wożę ze sobą jako backup w razie fakapu internetowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka gra lepiej niż dziura. Wiem, bo mam.

Oj to prawda. Zagrała mi jedynie gorzej z piątkami.

Możesz podłączyć do każdego urządzenia apple które ma złącze lightning.

Ja słucham z szóstki właśnie po adapterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ano właśnie.

Inne sprzęty po drodze.

Jako transport ajfon jest równie dobry jak każde inne urządzenie; może gorszy, bo (bez rockboxa) jesteś ograniczony do aac, ale generalnie biedy nie ma. Ale też dyskutować za bardzo nie ma o czym, bo w sumie co za różnica z czego puszczasz cyferki na mojo.

Jestem ograniczony do wav i flaca w onkyo playerze.

Chociaż ostatnio w większości słucham z serwisów streemingowch.

 

 

Mam tak samo. Onkyo hf player super sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem żadnego sprzętu od wielkiego wizjonera Jobsa...

 

nigdy nie uważałem go za wielkiego wizjonera...

 

nigdy nie lubiłem agresywnej polityki jego firmy... patentowania wszystkiego, procesów sądowych, absurdalnej wyceny produktów i bezlitosnego wyzysku robotników

 

nigdy nie uważałem że jest to firma przyjazna użytkownikom, czy środowisku

 

 

inne duże firmy wcale nie są lepsze, ale... na jabłuszko nabrało/nabiera się wyjątkowo wiele osób...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się: jakość wykonania

Nie podoba się: tworzenie religii z własnej marki - w USA wymusili (finansowo zapewne) na sklepach, że iPody mają leżeć na dziale "MP3 Players & iPods", albo nawet w odwrotnej kolejności pisane. Nie godzi się mówić na iPoda, że to mp3 player, chociaż nim jest i zawsze był.

Nie podoba się: mysz z jednym przyciskiem i znowu "religijne" udowadnianie, że tak jest dobrze. Sorry, ale choćbym próbował pijany stanąć na głowie, żeby mi się mózg lepiej ukrwił i dotlenił, to zawsze mi wychodzi, że lepiej jest jak mysz ma 2 przyciski, a jeszcze lepiej 3 (wciskane kółko na przykład - dobre do programów CAD).

Nie podoba się: wyrzucenie gniazda jack, ale machina prania mózgu, że dobrze się stało, bo... dobrze się stało, już zbiera plony, co widać nawet w tym wątku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem żadnego sprzętu od wielkiego wizjonera Jobsa...

nigdy nie uważałem go za wielkiego wizjonera...

nigdy nie lubiłem agresywnej polityki jego firmy... patentowania wszystkiego, procesów sądowych, absurdalnej wyceny produktów i bezlitosnego wyzysku robotników

nigdy nie uważałem że jest to firma przyjazna użytkownikom, czy środowisku

inne duże firmy wcale nie są lepsze, ale... na jabłuszko nabrało/nabiera się wyjątkowo wiele osób...

Szok i niedowierzanie.

 

Ja nigdy nie miałem androida. Synowi oddaje od razu, niech psuje.

;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba się: wyrzucenie gniazda jack, ale machina prania mózgu, że dobrze się stało, bo... dobrze się stało, już zbiera plony, co widać nawet w tym wątku.

 

Jak się do mojego stanowiska odnosisz to chciałem tak tylko napomknąć że nie posiadam ani nigdy nie posiadałem żadnego sprzętu jabłuszka, w sumie może i dlatego tak mnie to obleciało bokiem. Technologia bezprzewodowa to przyszłość i jedyne o co można się słusznie wkurzyć to to że ucięli to gniazdo za wcześnie ;) Poza tym trzeba pamiętać że Apple nie robi sprzętu dla entuzjastów tylko dla mainstreamu

 

 

Nie podoba się: mysz z jednym przyciskiem i znowu "religijne" udowadnianie, że tak jest dobrze. Sorry, ale choćbym próbował pijany stanąć na głowie, żeby mi się mózg lepiej ukrwił i dotlenił, to zawsze mi wychodzi, że lepiej jest jak mysz ma 2 przyciski, a jeszcze lepiej 3 (wciskane kółko na przykład - dobre do programów CAD).

 

W pracy mamy iMac-i, po 30 minutach obcowania z tą "magiczną" myszką wywaliłem ją i wziąłem sobie tablet Wacom-a, ta mysz to jest jakiś koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy w AutoCADzie czy w innych podobnych programach to ta mysz napewno się nie sprawdzi. Bardziej pasuje to maila Worda i innych podstawowych rzeczy.

Ja jej i tak nigdy nie kupię bo dla mnie minimum to 3200dpi bez akceleracji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie podoba się: wyrzucenie gniazda jack, ale machina prania mózgu, że dobrze się stało, bo... dobrze się stało, już zbiera plony, co widać nawet w tym wątku.

 

Jak się do mojego stanowiska odnosisz to chciałem tak tylko napomknąć że nie posiadam ani nigdy nie posiadałem żadnego sprzętu jabłuszka, w sumie może i dlatego tak mnie to obleciało bokiem. Technologia bezprzewodowa to przyszłość i jedyne o co można się słusznie wkurzyć to to że ucięli to gniazdo za wcześnie ;) Poza tym trzeba pamiętać że Apple nie robi sprzętu dla entuzjastów tylko dla mainstreamu

Bezprzewodowość w świecie słuchawek zaistniała już w latach 90-tych, o ile nie wcześniej. Weź pod uwagę, iż owa bezprzewodowość implikuje konieczność umieszczenia baterii oraz elektroniki odbiorczo-dekodująco-wzmacniającej w słuchawkach. Mnie te dodatkowe gabaryty i waga będą zawsze bardziej przeszkadzać niż sprytnie puszczony kabelek. Poza tym kolejny gadżet do ładowania. Tak, wiem, wkrótce również bezprzewodowego. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności