Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem jakiś czas temu xdp-100r. Pamiętam, że istniała wtedy niejasność co do używania chipu Sabre przez inne odtwarzacze niż producenta. Czy ten temat został jakoś rozkminiony? Mogę mieć w dobrej cenie xdp-300r i interesuje mnie jak wygląda ten temat. Najbardziej interesuje mnie Tidal bo z niego najczęściej korzystam.

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Spawn napisał:

To sygnalizuje clipping.

Co po angielsku oznacza "clipping" to wiem, ale co dokładnie oznacza w tym przypadku to mogę się jedynie domyślać. Nie wiem czy dobrze to interpretuje, mógłbyś w paru słowach wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dzieje zarówno przy włączonym jak i wyłączonym equalizerze. Nie wyrabia wzmacniacz czy nagranie w skrajnych pasmach jest poza zakresem odtwarzania Pionka.

Edytowane przez Bialy_Wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spawn napisał:

Oczywiscie moze to byc wina nagrania z bardzo skompresowana dynamika az do clippingu, ten trend ma nawet swoja nazwe loudness war, ma nawet swoj wlasny watek tutaj na forum ;)

Możesz wrzucić link do tego tematu.

@Spawn - Wielkie Dzięki za Pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 minuty temu, wdwdr napisał:

Łoo esu ile tu stron... Ktoś mi powie czym się różni XDP-100R od XDDP-100R-K?

Do Fidelio X2 się nada? ;)

 

Niczym K to określenie koloru (czarny).

Nada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AOAZIFo.jpg
BzlRnm5.jpg

Przyszła nowa zabawka :D. Jestem po pierwszych paru godzinach odsłuchów. Dotychczas X2 słuchałem z telefonu, więc jakis doświadczony w sferze audio to nie jestem... Różnica pomiędzy nim a telefonem nie jest jakaś druzgocąca. Poza samą barwą brzmieniową wyraźną różnicę słychać w holografi. Wcześniej dźwięk wydobywajacy sie z tych słuchawek był zbitą papką. Teraz zdecydowanie łatwiej jest mi wyodrębnić poszczególne instrumenty, czy też zwizualizowac sobie samą scenę. Jeśli chodzi o jej rozmiary, to na chwilę obecną zmian nie dostrzegam... myślę, że jak się dokładniej z grajkiem zapoznam - różnice będą bardziej namacalne. Tyczy się to również detalu. Myślę, że jeszcze parę dni i te wszystkie różnice się wyostrzą i będę mógł precyzyjniej je określić.

Ogólnie to wrażenia są bardzo pozytywne. Obsługa z racji znanego wszystkim systemu jest bezproblemowa. 

Nie odkryłem jeszcze wszystkich jego funkcji stąd pytanie - czy podłączony do PCta zadziała jak DAC?

 

Edytowane przez wdwdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę na jakich wartościach potencjometru i na jakich słuchawkach korzystacie z tego dapa?
Zadowalacjąca mnie wartość 110-130 na 160 nieco mnie zaskoczyła, co wzbudziło moje zaciekawienie - jak radzi sobie Pionek z bardziej wymagającymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wartość 110-130 to przy włączonym VLO czy przy wyłączonym? U mnie VLO włączone, a głośność w zależności od słuchawek i głośności materiału - np takich Audeo słucham na poziomie ok 100-110, ale np K701 czy ER4S zazwyczaj od 130-140 wzwyż. Bez VLO to poniżej setki praktycznie wcale nie słychać AKG, a bywają takie kawałki, że nawet VLO i 160/160 wcale nie huczy na trudniejszych słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności