Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
32 minuty temu, chico99 napisał:

Witam, mam pytanie do użytkowników XDP, ile wam schodzi stanu baterii na dobę w stanie czuwania ? U mnie to około 4-5 %. Wydaje mi się to trochę za dużo, ale jest taż dla mnie w miarę akceptowalnym wynikiem.

Sprzedaj go 4-5% na dobę to śmieć :)

Wiesz jak jest w innych markach? 4-5% na dobę to bardzo dobry wynik znam playery gdzie potrafi zgubić w ciągu nocy 20%

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Superata napisał:

Sprzedaj go 4-5% na dobę to śmieć :)

Wiesz jak jest w innych markach? 4-5% na dobę to bardzo dobry wynik znam playery gdzie potrafi zgubić w ciągu nocy 20%

Nie sprzedałbym nawet jakby schodziło 20%, zawsze można wyłączyć. Telefon to to nie jest:P. Nie sprzedaję ulubionych zabawek:D. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Serio te wygłupy ? Jakoś ze 3-4 razy w tygodniu wsadzam i wyciągam  Jacka i jakoś nic się z gniazdem nie dzieje. A na początku - z rok temu - to pod wpływem hiobowych wieści sam zacząłem coś niepokojącego widzieć, czyli się rusza.
Wiesz Arturos, według prawa Murphiego, jeżeli coś może się zdarzyć to się zdarzy. Także wolę wykluczyć ewentualny zawód w przyszłości z tym związany ;-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Tornan said:
On 3.01.2018 at 10:28 PM, Arturos1967 said:
Serio te wygłupy ? Jakoś ze 3-4 razy w tygodniu wsadzam i wyciągam emoji6.png Jacka i jakoś nic się z gniazdem nie dzieje. A na początku - z rok temu - to pod wpływem hiobowych wieści sam zacząłem coś niepokojącego widzieć, czyli się rusza.

Wiesz Arturos, według prawa Murphiego, jeżeli coś może się zdarzyć to się zdarzy. Także wolę wykluczyć ewentualny zawód w przyszłości z tym związany ;-).

to już było, po co wałkować ten sam temat ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie taka przejściówka może szybciej rozepchać gniazdo bo rozpychały się nie przez wsadzanie i wyciąganie a przez siedzenie w gniazdku na stałe. Był jegomość który używał pionka na stałe ze wzmakiem przenośnym jako kanapka i zaczął mu na stałe wpięty interconnect wypadać a druga końcówka we wzmacniaczu siedziała twardo jak na początku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2018 o 20:21, Tornan napisał:

Dzięki chico99 za cynk z opaską. U mnie też spisuje się świetnie :-).

IMG_20180103_201823.jpg

spox, widzę opaska pod kolor, jeszcze poszukaj białej przejściówki i będzie cacy:D

4 godziny temu, Spawn napisał:

Paradoksalnie taka przejściówka może szybciej rozepchać gniazdo bo rozpychały się nie przez wsadzanie i wyciąganie a przez siedzenie w gniazdku na stałe. Był jegomość który używał pionka na stałe ze wzmakiem przenośnym jako kanapka i zaczął mu na stałe wpięty interconnect wypadać a druga końcówka we wzmacniaczu siedziała twardo jak na początku.

Trudno odnieść się do tematu na podstawie jednego przypadku. Moim skromnym zdaniem jest to mało prawdopodobne aby na stałe wpięta, do gniazda jack, przejściówka, zabezpieczona sztywno opaską zaciskową, spowodowała rozepchanie się gniazda jack. Poza tym jak ktoś słucha tylko z jedną parą słuchawek i ma je na stałe wpięte celem ochrony gniazda jack, to jest w takiej samej sytuacji. Też mu "grozi" ewentualne rozepchanie gniazda jack. W moim przypadku, a używam różnych słuchawek i często je zmieniam, testuję, gniazdo jack jest narażone spore obciążenia. Jak komuś nie przeszkadza słaba estetyka to rozwiązanie, przejściówka plus opaska, jest optymalne. A co do wygłupów, to zgadza się lubię takowe, jak mi jeszcze pozwolą zaoszczędzić kasę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chico99 napisał:

Moim skromnym zdaniem jest to mało prawdopodobne

 

Tez bym w zyciu nie powiedzial ze pioneer/onkyo moze dac pupy z czyms tak podstawowym jak gniazdko jack w audiofilskim dapie ktory wycenilo na 3.5 tys. W pionku sie gniazdka rozciagaly a w onkyo ludzie wypinali wtyczki 2.5mm razem z calym gniazdkiem. Potem zamiast zarzadzic akcje serwisowa to przecenili pionka o 70% i pozbyli sie go na na iboodzie. To wszystko w jeden rok. Teraz uzytkownicy musza jakies ghetto style zabiegi robic. Ja osobiscje nigdy w zyciu nic wiecej od pioneer/onkyo nie kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2017 o 20:29, chico99 napisał:

 

Dzięki serdeczne; próbowałem dać +, ale coś nie wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Spotkał się ktoś z takim przypadkiem - kilka godzin temu odtwarzacz działał, podłączony do ładowania, wracam do domu i czarna cegła, zero reakcji. Jest jakaś kombinacja przycisków do awaryjnego uruchomienia, czy trzeba jednak będzie skorzystać z iboodowej gwarancji? Miał ktoś z nimi jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz tak miałem. Wyglądało, że się rozładował do zera. Podłączyłem ładowarkę i zero reakcji. Miałem też kiedyś taki problem z jakimś moim fonem. Pomogło wielogodzinne trzymanie urządzeń pod napięciem, z wpiętą ładowarką. Sprawdzałem co kilka godzin, czy jest jakaś reakcja. I po chyba kilkunastu godzinach pionek się obudził. Spróbuj może ten patent zadziała. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa - wygląda na to, że żyje, ale nie działa wyświetlacz i nie reaguje na przyciski. Jak do tego doszedłem? Widzę go przez Spotify na komputerze i mogę puszczać muzykę, sterując z innego urządzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2018 o 16:15, chico99 napisał:

Odświeżę trochę temat. Dostałem HD650. Nasza zabawka oczywiście im rady nie daje. Mam pytanie do zorientowanych. Co napędzi te słuchawki w połączeniu z xdp100r ?

Może ma ktoś praktyczne doświadczenia lub chociaż przemyślenia w temacie.

 

Wyrzuć lipne 650tki i kup sobie Fidelio X2 :P hihi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie proszę jak najlepiej skonfigurować Pionka, bo póki co słucham tak jak bylo ustawione wszystko od nowości.
- V-Line Out mode - włączyć czy nie?
- Lock range adjust (wide, normal, narrow)
- Digital filter (sharp, slow, short)

Coś jeszcze warto ustawić?
Słuchawki - Philips Fidelio X2

Edytowane przez wdwdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chico99 napisał:

wdwdr, jasne, a jak wyrzucę to chciałbyś pewnie wiedzieć gdzie :P Jak ci się zgrywał pionek z k550 ? Widzę, że takie miałeś. Możesz też coś napisać jak się lubią: pionek i te twoje ukochane fidelio;)

 

Z X2 Pionek lubi się bardzo. Z napędzeniem ich nie ma najmniejszego problemu. Całość gra na planie V'ki, bardzo tak rozrywkowo. To typowo funowe słuchawki. HD650 są zauważalnie ciemniejsze, z bliższą średnicą.

K550 faktycznie miałem, ale to w czasie kiedy nia miałem jeszcze Pionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności