Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, blindziak napisał:

 

Należy pobrać muzykę w Apple Music prosto z Xdp-100r. Ja z poziomu apki ustawiłem , ze domyślne miejsce na pliki to karta Sd, pamietam, ze miałem problemy na początku, ale za którymś razem poszło. Potem wchodzisz w stockowy odtwarzacz, skanujesz zawartość karty (domyślnie chyba) i tyle. Tylko szufla działa, jak pisał @kommel , bo są nieotagowane. Z poziomu odtwarzacza stockowego ustawiasz upsampling do dsd jeszcze, bo tu jest chyba klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hibi napisał:


 


Wow

Dokładnie. 

Kolega chyba nie reflektuje w upsamplingach,  mnie się wydawało , że ja też, co mam zrobić jednak, jak wolę to upsamplowane brzmienie w stockowym odtwarzaczu od zwykłego?  Mowa o plikach z Apple Music, czyli skompresowanych. Pewnie gdybym flaki miał do dyspozycji, tobym sobie oszczędził. Ale nie mam flaków, po upsamplingu do dsd mam natomiast fajne złudzenie flaków. Miałem kiedyś wimpa hifi i z niego flaki, a Apple Music w tym offline mam na wszystkich 5 urządzeniach swoich i do tego żona ma i synowie na swoich, za 29,99 miesięcznie, także, ten tego tidalom mówimy stanowcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem z upsamplingiem do 192k i wyłączyłem go. Czy jedyna przewaga stockowego odtwarzacza to upsampling, czy coś jeszcze mądrego pisali na headfi? Tamten wątek jest tak duży, że nie śledząc wątku na bieżąco nie sposób znaleźć tam jakichś bardziej wartościowych informacji.

 

Co do sprzętowego wsparcia HiRes - PowerAmp 3 Beta cały czas dodaje nowe sprzęty, to może doczekamy się też Pionka i Onkyo. Na ten moment idzie włączyć upsampling do HiRes 32/384, ale jeśli dobrze widzę w opcjach to leci to wtedy przez Snapdragona. Wolę na ten moment bez upsamplingu. Między PowerAmp i apką stockową różnica rozbija się w pewnych detalach, ja najlepiej to słyszałem w cichych partiach w "Nightwish - Slow, Love, Slow (Orchestral Version)".

 

No i pany, znalazłem w swoich słuchawkach taką synergię, że klękajcie narody. Moje stare osłuchane JVC FRD-80 robią z Pionkiem taką robotę, że aż nie chce mi się podłączać ER4S. Z FiiO X1 grały całkiem fajnie, z DX50 na nowych softach nudno, z Plenue D za ciepło, a dopiero Pionek wyciska z nich to co najlepsze. Średnica lekko wysunięta, agresywny dół bez przebasowienia, czyste soprany nie kłujące w uszy. Może sama rozdzielczość wypada ciut niżej niż czterocyfrowa konkurencja, ale od bardzo dawna nie miałem sytuacji, że słucham w domu doków i nie chcę ich ściągać, tym bardziej słuchawek, których słucham od lat i które znam. Włączone VLO, poziom 110-120, katuję "Nightwish - Imaginaerum (Tour Edition - Orchestral Version)" i "Apocalyptica - Cult" i banan nie schodzi mi z twarzy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Equalizer to też zło :P

 

Tak się tylko zastanawiam czemu te dziady od Pionka, Onkyo, czy choćby mojego ostatniego Plenue D nie potrafią albo nie chcą dodać do odtwarzacza wsparcia dla CUE. Przecież to nawet rockbox na drzwiach lodówki potrafi, a grajki w segmencie 1000+ nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy Pioneer xdp100 obsługuje pliki cue i ape . Oczywiście w najnowszym oprogramowaniu.

Nie wiem co sądzić o tym wpisie pod linkiem

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.opi.pioneer.dap_music&hl=pl

 

Tam niby pisze że cue obsługuje ale praktyka najważniejsza .

 

Proszę o odpowiedź . Pozdr.

 

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to chyba oni coś pokręcili to z ich strony od playera

Key Features]
-Maximum DSD 11.2MHz, 384kHz/24bit FLAC/WAV Playback support (*32 bit float/integer will downcovert to 24bit)
-User selectable watched folders
-"Add to cue" Playlist function.      ******************************
-Album Artwork display ON/OFF
-Crossfade playback
-Album artwork and lyrics(if available in metadata)
-Repeat playback (1 song/ALL)
-Resume
-Shuffle playback
-File Folder playback

[Digital Features]
-"USB Host Audio Driver": Send HiRes audio files digitally to a USB Audio capable external DAC via USB/OTG(On The Go) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może rozsądnie odpowiedzieć dlaczego z futerałem do tego modelu jest taki cyrk ? Przecież nie jest to rarytas wyprodukowany w ilości tysiąca numerowanych egzemplarzy. W UK w większości sklepów XDP-APU100 jest wyprzedane, na eBayu ceny sięgają 80 dolarów. To jakiś absurd. Nawet iPek nie miał nigdy takich cen na futerały, crystal case itp... Zastanawiam się dlaczego żaden z producentów nie zajął się dotąd produkcją jakiejkolwiek alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używkę z etui "alternatywnym" i moim zdaniem to etui bardzo fajnie pasuje do Pionka.

Tutaj są jakieś stare linki podawane przez crysisa, ale jak chwilę poszukasz, to od razu allegro wyrzuci ci podobne aukcje:

Ja mam tą wersję etui dla Pionka z bumperami i pasuje idealnie jakby było pod Pionka robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak., widziałem. Tylko mówię o poinkopodobnym produkcie z wycięciem na ekran i oba boki. Klapka za 12 zł w sumie jest rozwiązaniem, ja używam póki co neoprenu na 2,5" HDD za parę zł :) ps - Jak mocowanie ? zostawia jakieś ślady ?  Amazon ma za 40 EUR, ale do X300, trzeba dolnmy bumber wykręcić. Ale 40 euro to 1/5 sprzętu :(

Edytowane przez TheHX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odklejałem i nie planuję odklejać, bo jak odkleiłem w podobnie rozwiązanym etui od smartfona, to klej drugi raz nie chce złapać (na smartfonie klej nie zostawił śladu) :) w każdym razie tak jak zostało naklejone przez poprzedniego właściciela idealnie pasuje i bardzo solidnie trzyma. Jeśli chodzi o wysokość to po zamknięciu nad górnym i pod dolnym bumperem zostaje ci jedynie jakieś 1-2mm luzu, boki na styk, a grubość idealna, więc tanim kosztem jest naprawdę fajnie spasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheHX napisał:

Czy ktoś może rozsądnie odpowiedzieć dlaczego z futerałem do tego modelu jest taki cyrk ? Przecież nie jest to rarytas wyprodukowany w ilości tysiąca numerowanych egzemplarzy. W UK w większości sklepów XDP-APU100 jest wyprzedane, na eBayu ceny sięgają 80 dolarów. To jakiś absurd. Nawet iPek nie miał nigdy takich cen na futerały, crystal case itp... Zastanawiam się dlaczego żaden z producentów nie zajął się dotąd produkcją jakiejkolwiek alternatywy.

 

Ja mam do Onkyo. pasuje idealnie :

 

http://www.ebay.pl/itm/ONKYO-DP-X1-A-case-with-Earphone-Case-Genuine-Leather-Bar-Type-case-/172212257972?var=&hash=item2818a684b4:m:m1H5w8FV1Jlfc_8Ch_uhIGg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, po zdjęciu obu bumperów. Tak sobie myślę, że XDP-100 był wypustem  przejściowym, stąd nikt nie pofatygował się by zająć się produkcją tego akcesorium (apu100 w większości sold out albo rarytas :)) - dla 300 jest sporo, dla Onkyo także. Czytając opinie klientów nie kupię jednak (updyte) tego futerału.  Setka ledwo wchodzi w dedykowany dla 300, a sam futerał w niczym nie chroni sprzętu....I to prawie 9 % wartości sprzętu

Edytowane przez TheHX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ceramic napisał:

Miał już ktoś awarię pionka czy dalej wszyscy zadowoleni jak ja? :)

Mój leży w szufladzie od 2 m-cy. Zaraz sprawdzę czy odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś testował - czy te wtyki kątowe co sprzedaje BigMaras zmieszczą się do gniazda słuchawkowego bez demontowania bumpera i nie będą ponadto wystawać ponad bumper? Z innymi odtwarzaczami używałem przejściówki jack 3,5 -> jack 6,3 z Thomanna, ale tu bez zdejmowania bumpera wchodzi tak, że można wyłamać gniazdo, dlatego chcę sobie sam coś skręcić.

 

Jeszcze jedno - czy Pionek ma gniazdo 3-pin czy 4-pin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności