Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

No i niestety po raptem trzech miesiącach padło mi gniazdo jacka w Pionku. Ostatnio przestał stykać, trzeba było poruszyć wtyczką żeby był pełny dźwięk. Teraz niestety już żadne manewry jackiem nie pomagają, będę musiał oddać na wymianę/naprawę :/

A podobno te egzemplarze miały już nie być wadliwe, ehh.

 

Oddawać go na reklamację do Ibooda czy bezpośrednio do polskiego oddziału Pioneera?

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam z ibood'a z kwietnia, jednak u mnie gniazdo dobrze się trzyma - jak w nowym. Może mam poprawioną wersję, a może dlatego że używam z bumper'em . Zawsze to jednak zabezpiecza i stabilizuje Jack'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników Neutrona (regularnych, nie tych krótko testujących):

1. Miewacie problemy z kartami sd? Odłączają się same i za chwilę ponownie łączą, przez co tracicie album w Queue?

2. Występują pyknięcia/trzaski pomiędzy utworami?

3. Neutron nadal nie korzysta z wewnętrznego DACa? Jeśli nie, czy różnica jakościowa jest sporo gorsza od stockowego playera?

4. Czy występują inne problemy na poziomie player - Neutron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej ludziska,

 

Chciałem się podzielić wrażeniami, jak również kilkoma bolączkami związanymi z naszym playerkiem.

 

Otóż ficzynie jest to kawałek porządnego sprzętu, ale to każdy wie.

 

Jeśli chodzi o kwestie muzyczne, to:

 

Dedykowany odtwarzacz gra super, na ATH M50x, jak również na Hifimanach RE-400 wszystko brzmi idealnie, bez żadnych ingerencji w ustawienia - czegoś takiego mi było trzeba, dzwięk jest pełen detali, pełny, a co najważniejsze - nie męczy, po prostu płynie.

 

Mam w tym momencie jedno pytanie odnośnie dedykowanego odtwarzacza:

 

Starałem się wszystko powyłączać, wszystkie usprawnienia, itd, ale widzę, że niektórych filtrów nie da się wyłączyć, można je tylko ustawić na Hi, Mid albo Low (czy coś w ten deseń, nie mam grajka przy sobie).

 

Czy to tak ma być?

 

Rzecz druga i poniekąd moja bolączka to fakt, że na dedykowanym playerze muzyka się nie scrobbluje do Last.fm, czy ktoś zdołał to obejść?

 

I teraz krótki o moich próbach rozwikłania problemu. 

 

Oczywistym rozwiązaniem problemu ze scrobblingiem była zmiana playera i tutaj pojawia się moje najważniejsze pytanie:

 

czy to normalne, że niemal każdy player dodaje nieco od siebie?

 

Mam na myśli fakt, że o ile player domyślny ma wręcz alabastrową charakterystykę brzmienia, która mi niesamowicie odpowiada, to:

 

Poweramp - pomijając fakt, że z wejścia włączona jest funkcja wyrownania głośniości, co jest moim zdaniem strzałem w kolano, to nawet bez niej, dzwięk wydaje się być sporo ostrzejszy. Szkoda, bo player bardzo funkcjonalny, pobieranie okładek rozwiązane świetnie i onsługa plików .cue też na duży plus. No ale to brzeminie. Moim założeniem było jak najmniejsze ingerowanie w ustawienia.

 

Złotym środkiem okazały się dotąd playery:

 

Pulsar i Phonograph - grają w bardzo zbliżony sposób od playera stockowego. Oba nie obsługują plików .cue, a szkoda. No i pobieranie okładek - w Pulsarze poniekąd działa samo z siebie, w Phonographie już nie, z tego, co się orientuję.

 

Czy ktoś jeszcze ma podobne doświadczenia z charakterystyką brzienia poszczególnych apek?

 

Czy jest może jakiś złoty gral, o którym nie wiem, który będzie miał wszystko to, co Poweramp, bez dodawania zbyt dużo od siebie?

 

 

I tak na zakończenie, jestem w trakcie poszukiwania pokrowca na Pionka, czy ktoś miał przyjemność z następującym produktem?

 

https://www.morele.net/trust-etui-wallet-case-5-7-uniwersalne-20972-828282/

 

Na oko wydaje się idealne. zależy mi na ochronie z możliwie każdej strony.

 

 

Z góry dzięki!

 

Łukasz

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Everfading

 

Tak to normalne, że aplikacje różnią się między sobą brzmieniowo. Ja sprawdziłem kilka na telefonie jako źródle i różnice są bez problemu słyszalne. Spróbuj może Hibymusic - jest na Andka więc powinien pójść na Pionku. U mnie zagrał najlepiej na Ajfonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2016 o 20:01, Teti napisał:

A ja mam taki półśrodek za trzy dyszki

 

fa9f83857aa4c1f77543db90ddc9515b.jpg

 

e0b29e19c9c2d8c15bac3fff29d843c8.jpg

A co do futerału to zapodałem sobie taki polecany przez @Teti i sobie bardzo chwalę. Aktualnie do nabycia tu:  https://archiwum.allegro.pl/oferta/etui-z-klapka-4-5-uniwersalne-14-5x7-cm-czar-i6518354150.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, artif napisał:

A co do futerału to zapodałem sobie taki polecany przez @Teti i sobie bardzo chwalę. Aktualnie do nabycia tu:  https://archiwum.allegro.pl/oferta/etui-z-klapka-4-5-uniwersalne-14-5x7-cm-czar-i6518354150.html

Też OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności